YURTDIŞI GEZİLERİNDE TUR ŞİRKETLERİ TAVSİYELERİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakan.t Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 102,304

hakan.t

Yeni Üye
Merhaba,

Kurban bayramı'nda yurtdışına çıkmak istiyorum. Daha önce hiç çıkmadığım için bir tur şirketi ile çıkacağım. Aklımda da İtalya var.
Daha önce yurtiçi turlarından memnun kaldığım için ilk baktığım şirket jollytur oldu.
Daha önce bir şirketle çıkan var mı aranızda? Tavsiyelerinizi rica ediyorum. Jolly tur iyi bir tercih mi?

Etiketler
Ynt: YURTDIŞI GEZİLERİNDE TUR ŞİRKETLERİ TAVSİYELERİ

Selam
biz enson Kappa tur ile gitmiştik.. gayet iyi idi.. Daha önce Tempo tur ve FestTravel'İn gezilerine katılmıştık. onlar da çokiyi idi.. şimdiden iyi tatilller dilerim, reha

cevap vereyim hiçbiri, bir mail adresi alın amadeustravel gibi sonra buradan travel şirketi gibi mesaj atın ve bir arkadaşınızın adına fiyat almak istediğimizi söyleyin size tur şirketi fiyatı vereceklerdir. rezervasyonunuzu yaptırın fiyat için bir confirm maili isteyin hiç uğraşmadan rahat rahat tatilinizi yapın.

Selamlar
tabii ki, yaklaşımız bir alternatif olacak çok geçerli.. Ama bu biraz da, tur sirketinden beklentinize bağlı. Eğer, "mümkün olduğunca ekonomik" bir seyahat istiyorsanız alternatifler çoğaltılabilir. Ancak, bunca yıllık tecrübem, "sehayat acentasının, zaten limitli olan zaman/paranız" açısından çok önemli olduğu. Zira, rezervasyonda, transferde en ufak bir aksama canınızı sıkacaktır. Ya da, "size tahsis edilen rehberin" kalitesi hakikaten büüyk önem kazanıyor.. Ama "yok, ben zaten kendim gezerim" diyorsanız, çok haklısınız tabii. Ama bunlar benim "şahsi fikir ve tecrübem" .. herkese iyi günler dilerim, reha

Merhabalar,
Aynı yere farklı bir tur firması ile ben de gitmeyi düşünüyorum.Geziniz iyi geçmiştir umarım.Tur şirketinden memnun kaldınız mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Herke selam,

Özellikle Avrupa seyahatlerinizi tur şirketleri yerine, kendi planlamanız ile yapmanızı tavsiye ediyorum. Bunu için tarihiniz daha önceden belli ise Ekonomik uçak biletleri, Tur şirketlerinin pek sağlamadığı şehir merkezine yakın otelleri, gideceğiniz yerlerle ilgili bilgileri yine böyle forumlardan/internetten kolaylıkla temin edebilirsiniz. Böyle bir planlama daha ekonomik, daha esnek, daha özgür olmaktadır. Yola çıkmadan biraz hazırlık yapılırsa hiçbir zorluk çekmezsiniz.

Yurtiçi neysede yurtdışına çıkılıyor, insan kendisini güvenme hissetmek ister bunun yolu da tur şirketleri. Sen sadece o paketin parasını ödüyorsun geriye sadece tadını çıkarmak kalıyor. Kendi bir başına gitmeye kalksan uçak biletiydi, görülecek yerleriydi, kalmasıydı yemesiydi içmesiydi falan hepsiyle kendin uğraşıyorsun. Benim kişisel olarak tavsiyem, böyle ilk tecrübe edinilecek turları operatörler ile yapılıp, tecrübe sahibi olduktan sonra bireysel olarak seyahate çıkmak. İşin püf noktalarını, nelerin yapılacağını nelerin yapılmayacağını öğrenmek gerek.

Ynt: Yurtdışı Gezilerinde Tur Şirketleri Tavsiyeleri

Yurtdışı turları gezisine çıkmak isteyen arkadaşlara benimde bir arkadaşımın tavsiyesi ile ntatil turizm şirketini öneririm. Dubai turları programı özellikle hem çok uygun ve harika. tavsiye isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim. herkese iyi tatiller. sitesinin linki bu. www.ntatil.com

bildigim kadarı ile, tur şirketleri tur düzenlemiyor, satıyor.
turu düzenleyen , bir üst firma ,
misal,
01/08/2017-05/08/2017 uçakla Paris turu düzenliyor. sonra alt firmalar ( tatilsepeti, jolly, tempo vs vs) bu turu komisyonla vatandaşa satıyor.

Benim şimdiye kadar gezdiğim tur şirketlerinden en memnun kaldığım Prontotour oldu. Diğer şirketler gibi turu satalım sonrası hallolur tavrında değiller. Müşterilerine karşı ilgili ve turlarda ulaşım ve konaklamada özenli davranıyorlar. Rehberleri harika bilgili ve güçlü anlatımları var.Sorunsuz sıkıntısız bir gezi için tavsiye ederim kesinlikle.

tura turizmi tavsiye ederim. ilk gezimi 2013de son gezimide 2017de yapmıştım. güzel bir gezi olmuştu. aslında son gezim bu yaz olacaktı ama olaylar bildiginiz gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri