Yurtdışından Aldığım 2 Adet Baofeng Uv-5r Gümrüğe Takılır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doganizm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,896

doganizm

Kamp I
Yer
İzmir
Arkadaşlar selam, az önce çinden 2 adet Baofeng uv-5r siparişi verdim 49.80 USD tuttu.

Gümrükten sorunsuz alabilirsem kullanmayı düşünmüyorum önce lisans alıp sonra kullanmak istiyorum.

Herhangi bir amatör telsiz lisansım mevcut değil. Gümrüğe takılma ihtimali nedir acaba?

Bu 2 ürün için benden ne gibi bir belge yada belgeler / ücretler istemeleri muhtemel acaba?

Etiketler

Merhaba, satın alacağınız adress (Amazon.com) gibi ciddi kurumsal firmalarsa ve ürün SİZİN adınıza gönderiliyorsa,
sorun yok, onların UPS'le ortaklaşa hazırladığı bir organizasyon içinde (Mal Değeri) €.30.-'a kadar Gümrük Vergisiz sonrası vergi eklenerek size ulaştırılıyor. Bunun dışında bireysel olarak özel kurye taşıma şirketleri aracılığı ile getirteceğiniz €.1.500.- max. tutarındaki kişisel kullanıma mahsus eşyalar için Gümrük Vergilerini ödemek kaydıyla isteyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Çok Önemli bir konu var, bedelini Kredi kartı ile ödeyip (mesela DHL ile gönderin derseniz) Gümrük Vergisinin yanında inanılmaz bir masraf ve hizmet talebiyle karşılaşırsınız. Bu nedenle bu hizmeti buradan tayin edeceğiniz bir kurye taşıma şirketi vasıtasıyla yaparsanız masraflarını önemli ölçüde azalacaktır.
Sorunuz varsa, lütfen yazın cevaplarım. Selamlar Ömer.
Bu konuda Yayımlanmış Tebliğler ise;
Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri

Selamlar, öncelikle cevaplar için tşk. ler.

aliexpress.com sitesinden kredi kartı ile aldım, POSTNL posta şirketiyle ücretsiz olarak Çin'den bizim PTT ile kendi adıma gönderiliyor, sorun çıkma yada gümrüğe takılma olasılığı varmı?
En kötü ihtimalle takılırsa ne kadar vergi v.s öderim?
Gümrükte bana amatör telsiz lisansımın olup olmadığı sorulur mu? eğer amatör telsiz lisansım yoksa ürünlerimi teslim alamama gibi bir durum oluşabilir mi?

Son düzenleme:

Merhabalar, satın aldığınız ürün ya da ödediğiniz rakam nedir ve pakette kaç adet var? Bu WEB sayfasında yer alan tüm satıcılar CHINAPOST aracılığıyla sizlere ulaştırıyorlar, biraz gecikme olabilir, kaybolabilir ama yenisi gönderiyorlar.
Bu tebliğdeki yazılanları okuduysanız amaç Ticari Faaliyetin önlenmesi ve AMATÖR kullanıma sınırlı ithalat izni vermeyi mümkün kılmaktır! Merak etmeyin kimse sizden (bu iş için) Amatör Telsiz Ehliyeti isteyemez. Selamlar, Ömer!

Merhabalar, satın aldığınız ürün ya da ödediğiniz rakam nedir ve pakette kaç adet var? Bu WEB sayfasında yer alan tüm satıcılar CHINAPOST aracılığıyla sizlere ulaştırıyorlar, biraz gecikme olabilir, kaybolabilir ama yenisi gönderiyorlar.
Bu tebliğdeki yazılanları okuduysanız amaç Ticari Faaliyetin önlenmesi ve AMATÖR kullanıma sınırlı ithalat izni vermeyi mümkün kılmaktır! Merak etmeyin kimse sizden (bu iş için) Amatör Telsiz Ehliyeti isteyemez. Selamlar, Ömer!
Selamlar,

Aşağıdaki linkteki telsizden aldım, 2 adet fiyatı 49.68 USD.
Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

2pcs Baofeng uv-5r CB radio VOX 10 Km Walkie Talkie pair Two Way radio communicador for Baofeng ham raido uv5r

Merhaba, WEB sayfasına baktım, özellikle AMATÖR TELSİZCİLİK amacıyla kullanılacağı zaten belirtilmiş, büyük bir olasılıkla (+/- 35.- US$. cihazlar +$.11.- taşıma diye hesaplarsak sizin ödediğiniz rakama eşitleniyor) SORUN çıkmadan kapınıza kadar gelecektir. Zaman zaman orada görevli Genç Arkadaşlar küçük sorunlar yaratıyorlar, telaşlanmayın
SADECE bu WEB sayfasında yer alan bölümü WEB sayfası adresi ile PRINT ediniz ve öyle Topkapı Dış Postaya gidiniz,
ve ilgili Memura gösteriniz, 30 dakikada işinizi halledeceksiniz. Bir aksilik olursa haberleşelim. Selamlar, Ömer.

merhabalar, geçen sene çin den bende sipariş vermiştim, gümrükte takıldı ve bana tebligat geldi, P. İ. Merkezi ne gittiğimde benden amatör telsiz belgesi istendi, belgem elime ulaşmadığı için telsizi alamadım ve geri göndermek zorunda kaldım.
belgem geldikten sonraki siparişim gümrüğe hiç takılmadan elime ulaştı, biraz şans işi desek yerinde olur:smiley:
fakat gümrükte takılırsa belge isteme durumu olabilir.

merhabalar, geçen sene çin den bende sipariş vermiştim, gümrükte takıldı ve bana tebligat geldi, P. İ. Merkezi ne gittiğimde benden amatör telsiz belgesi istendi, belgem elime ulaşmadığı için telsizi alamadım ve geri göndermek zorunda kaldım.
belgem geldikten sonraki siparişim gümrüğe hiç takılmadan elime ulaştı, biraz şans işi desek yerinde olur:smiley:
fakat gümrükte takılırsa belge isteme durumu olabilir.
Sayın Bilal, satın aldığınız ürünün tarihi, Referans numarası nedir ve Döviz olarak tutarı neydi? Selamlar, Ömer.

Bazı forumlarda okuduğuma göre önce yurtdışından cihazı getirttiğini söyleyip lisans için başvuranları okumuştum, hatta getirttikleri cihazlar BTK sayfasında olmayan cihazlardandı.

Az önce bende amatör lisans sınavı için başvuru yaptım. Şimdi 40 TL vakıfbank'a yatırılması gerekiyormuş.

Sınav 01 Ekim 2017 Pazar günü olacakmış, ne yapabilirim açıkçası bilmiyorum, A/B için başvurdum.

25 ekim 2016
124 tl
referans numarası işlem kapandığı için görünmüyor.
Sayın Bilal, yazdığınız tarihte Posta Gümrüğünde MUAFİYET €.75.- du! Bu rakam altında kalan herşey (aşağıdaki tebliğde getirilmesi yasak ya da özel izne tabi olanlar hariç) her hangi bir işleme tabi tutulmadan size ulaşması gerekirdi. Zaman zaman bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Amatör Kullanımlar için LİSANS gereklidir diye özel bir ifade TEBLİĞİN tamamında yer almıyor!
Ayrıca MAKUL bir adet olmak üzere (yani Ticari Eşya olarak kabul edilmeyecek değerler) İstanbul'da yerleşik Uluslararası Taşımacılık yapan şirketler aracılığı ile taşıtırsanız Muafiyet sınırı €.1.500.- oluyor! Fatura Şahıs adına olursa sorun yok! Selamlar,Ömer
Gümrükler Genel Müdürlüğü Tebliği
Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri

"Amatör telsiz lisansı" ile "amatör kullanım için" kavramları karışıyor olabilir mi?

Ben 2 adet aldım, sıkıntı olmaz umarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri