Yurtdışından Aldığım 2 Adet Baofeng Uv-5r Gümrüğe Takılır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doganizm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,897
Merhaba, maalesef Türkiye'de Bakanlıklar ve Kamu Kuruluşları ile gerçek kişilerin ihtiyaçlarının yurt dışından temini İMKANSIZ denecek kadar zordu. Rahmetli ÖZAL dönemiyle başlayan LİBERASYON (serbest) dönem bugünkü imkanları ortaya çıkmasının ilk adımıdır! Buna rağmen TEBLİĞLERİN hazırlanması aşamasında sadece bir kaç Üniversite ve Kamu Kurumundan bilgi istenmesi sistemin sağlıklı işlemesine engel olmuştur. Bugün en azından (Tebliğde Yer Alan Ürünlerden) Kişisel olmak kaydıyla (Posta ile €.30) Özel Kurye Taşıma Şirketleri ile €.1.500.-'e kadar mal satın alabiliyorsunuz. Sadece bu ürünlerin Ticari Mahiyet taşımadığının kolayca anlaşılmış olması gerekir şartı öne çıkıyor. Tebliğde şöyle bir bölüm de var, fatura Bir Şahıs adı ve adresine düzenlendiği için, Kurye Şirketine ayrıca sizin adınıza Gümrükte işlem yapmaları için Noterden Vekalete gerek yoktur deniyor!
Amazon.com bu konuda Türkiye'ye çok önemli miktarda ürün satan bir mağaza ve sistem UPS (i-parcel) MÜKEMMEL
Çalışıyor! Bu konunun bugünkü şekle gelmesinde EMEĞİ geçen Özel Kurye Taşıma Şirketleri Yöneticilerine Ankara'daki Büyüklerimize Saygı ve Sevgilerimizi gönderelim.

Etiketler
Baofeng Uv-5r ye PMR frekansları yüklesek bu şekilde amatör telsiz lisansı olmadan kullansak sorun teşkil eder mi?

Tavsiye edilen PMR cihazlara baktım tekinin fiyatı Baofeng Uv-5r çiftinin fiyatından pahalı, bu yüzden Baofeng Uv-5r için sadece PMR frekans yükleyip sadece PMR frekansta kullanmak suç teşkil eder mi?

Merhaba, satın alacağınız adress (Amazon.com) gibi ciddi kurumsal firmalarsa ve ürün SİZİN adınıza gönderiliyorsa,
sorun yok, onların UPS'le ortaklaşa hazırladığı bir organizasyon içinde (Mal Değeri) €.30.-'a kadar Gümrük Vergisiz sonrası vergi eklenerek size ulaştırılıyor. Bunun dışında bireysel olarak özel kurye taşıma şirketleri aracılığı ile getirteceğiniz €.1.500.- max. tutarındaki kişisel kullanıma mahsus eşyalar için Gümrük Vergilerini ödemek kaydıyla isteyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Çok Önemli bir konu var, bedelini Kredi kartı ile ödeyip (mesela DHL ile gönderin derseniz) Gümrük Vergisinin yanında inanılmaz bir masraf ve hizmet talebiyle karşılaşırsınız. Bu nedenle bu hizmeti buradan tayin edeceğiniz bir kurye taşıma şirketi vasıtasıyla yaparsanız masraflarını önemli ölçüde azalacaktır.
Sorunuz varsa, lütfen yazın cevaplarım. Selamlar Ömer.
Bu konuda Yayımlanmış Tebliğler ise;
Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri
Selamlar tekrar,
Alacağım ürün 135 USD olursa eğer sizce toplamda eğer vergi isterlerse ödeyeceğim vergi miktarı maksimum ne kadar olacaktır?

Teşekkürler.

BTK nın izin verilen cihazlar listesine bakın. Eğer izin verilen cihazlardan ise gümrükte takılsa bile amatör belgenizi ibraz ederek alabilirsiniz.

Baofeng Uv-5r ye PMR frekansları yüklesek bu şekilde amatör telsiz lisansı olmadan kullansak sorun teşkil eder mi?

Tavsiye edilen PMR cihazlara baktım tekinin fiyatı Baofeng Uv-5r çiftinin fiyatından pahalı, bu yüzden Baofeng Uv-5r için sadece PMR frekans yükleyip sadece PMR frekansta kullanmak suç teşkil eder mi?
Bu cihazin cikisi 4 watt dir pmr yuklesende fark etmez amator belgen yoksa kullanman yasal degil yasal cikis .0.5
watt dir

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selam, az önce çinden 2 adet Baofeng uv-5r siparişi verdim 49.80 USD tuttu. Gümrükten sorunsuz alabilirsem kullanmayı düşünmüyorum önce lisans alıp sonra kullanmak istiyorum. Herhangi bir amatör telsiz lisansım mevcut değil. Gümrüğe takılma ihtimali nedir acaba? Bu 2 ürün için benden ne gibi bir belge yada belgeler / ücretler istemeleri muhtemel acaba?

Oncelikle hayirli olsun cihazi 1 tane alsaydin gumruge takilma olayi olmayabilidi ama sans isi insallh gelir gumruge takilirsa sana ptt den teblig gelir seni cagirirlar amator belgen yoksa alamassin

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selam, az önce çinden 2 adet Baofeng uv-5r siparişi verdim 49.80 USD tuttu.

Gümrükten sorunsuz alabilirsem kullanmayı düşünmüyorum önce lisans alıp sonra kullanmak istiyorum.

Herhangi bir amatör telsiz lisansım mevcut değil. Gümrüğe takılma ihtimali nedir acaba?

Bu 2 ürün için benden ne gibi bir belge yada belgeler / ücretler istemeleri muhtemel acaba?
Telsizizin geldimi?

Biraz geç oldu ama geldi fakat bir adet telsiz aldım.
Ayrıca gümrükteki muafiyet kalkmadan önce almıştım şu an durum ne olur bilmiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.