Yurtdışından Motor Getirme Mevzusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Deep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,014

Deep

Zirve
Yer
İstanbul
Web
www.mertkigili.com
LRO'dan bir arkadaş Land-Rover TD5 motoru 13.000YTL ye İngiltere'den getirttiğini söyledi. Yurtdışında revize olmuş temiz bir motoru vergisini ödeyerek rahatlıkla ülkeye sokabiliyormuşuz.
1500 Pounda revize edilmiş 300TDI motor bulunuyormuş, ülkeye gelişi max. 5000YTL. Niye burda 10-12.000 YTL verelim ki dimi?
Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar var mı acep?

Etiketler
Ynt: Yurtdışından Motor Getirme Mevzusu

Mert Selam,

Yurt dışından getirmektense , LRO dan Tunç Abi , 2007 model sandığında Ford Transit (PUMA) motoru aldı 2.5 Turbo Dizel, 2007 Defenderlerdede kullanılacak olan motor bu. Maliyeti 8700 ytl civarında oldu, üstelik parçalarıda LR ile kıyaslanamıyacak kadar uygun fiyatlı ve her köşe başında bulunabiliyor (örnek intercooler sıfırı 300 ytl ), Güç ve tork olarakta 300 tdi den daha iyi özelliklere sahip yakıt ekonomisindede daha iyi olduğu söyleniyor. Parçaları ucuz olunca Tunç abi uydurma parça yerine tüm çevre elemanlarınıda ford dan sıfır olarak aldı şarj dinamosu, Hidrolik direksiyon pompası, radyatör gibi.

Bence bu motoru yabana atmamak lazım.

Selamlar

arkadaşlar merhaba ben Tunç beyin LRO ya koyduğu ford (puma) motoru merak ettim gerek sıfır oluşu gerekse parça yönünden avantajlıdır diye düşünüyorum.Bizde daha önce avantajlı olarak gördüğümüzden ford transit 2.5 direk enjeksiyonlu motorunu kayseride birkaç arkadaş cjlerimize koymuştuk altı yıl oldu difransiyelerimizle oynayarak uyumlu halede getirdik fakat gürültüsünden ve torklarıdan çok memnun değiliz şimdi fordun yeni 3.2 Common Rail 200 ps ve470 nm torklu bir motoru çıktı acaba Tunç beyin motoru bu motormu bundan bir önceki motormu ????selamlar

APHAZZ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba ben Tunç beyin LRO ya koyduğu ford (puma) motoru merak ettim gerek sıfır oluşu gerekse parça yönünden avantajlıdır diye düşünüyorum.Bizde daha önce avantajlı olarak gördüğümüzden ford transit 2.5 direk enjeksiyonlu motorunu kayseride birkaç arkadaş cjlerimize koymuştuk altı yıl oldu difransiyelerimizle oynayarak uyumlu halede getirdik fakat gürültüsünden ve torklarıdan çok memnun değiliz şimdi fordun yeni 3.2 Common Rail 200 ps ve470 nm torklu bir motoru çıktı acaba Tunç beyin motoru bu motormu bundan bir önceki motormu ????selamlar

Tunç beyde diye bahsi geçen Puma motoru 2.4lt. sizin bahsettiğiniz ise bol bol elektroniği olan bir motor... eğer bu 3.2'lik motorun fiyat bilgisine ulaşırsanız veya uygulamasını yaparsanız, haber etmenizi rica ederim.

Bu arada bilginiz olsun, 300TDI motorun ikinci eli 6000-8500 YTL arasında. TD5'in ikinci eli 9500-13000 YTL arasında...

neden LR motoru pahalıdır?

a) LR en iyi motoru yapar.
b) motor az bulunur
c) motor değişimi yapmak, oynamak bi tek LR sahiplerinin aklına gelir.

selamlar.

merhaba edaghan arkadaşım 3,2 motorun fiyat bilgisine ulaştım motorun fiyatı 18.500 ytl şanzıman ise 6.500 ytl tabi bizim pahalımıza geldi siz ne düşünürsünüz??? tunç beyin motoru 2.4 ise bence yeterli değil bizim cj lere koyduğumuz motorlar yani eski tip 2,5 tabir edilen motorlar 78 ps' den 110 ps' kadar güç almak mümkün fakat çok sesli ,tunç beyin 2,4 motoru belki ses yönünden avantajlıdır ama 3,2 ford çok mütiş ferformansa sahip bence..LR en iyi motoru yaparmı bilemiyorum bir kamyoncu arkadaşım rampalarda yüklü iken geçtiği LR lerden bahsediyordu benim çok dikkatimi çekmezdi (çünkü tüm jeep kullanıcılarına özelliklede LR kullanıcılarına SAYGI DUYARIM) ama bende rasladım gerçekten LR DF nin hangi modeli bilmiyorum onlar neden öyle acaba selamlar...

3.2 cc olan Hi5 denilen Puma versiyonu... Modifiye edilmiş bir TD5'e benziyor aslen...
Fiyatı fena değilmiş ama Puma 4 silindir alıp oynayarak gücünü biraz arttıtmak mümkün...

Puma 4 silindir + yüksek basınçlı bir turbo olabilir mesela tercih.

APHAZZ' Alıntı:
merhaba edaghan arkadaşım 3,2 motorun fiyat bilgisine ulaştım motorun fiyatı 18.500 ytl şanzıman ise 6.500 ytl tabi bizim pahalımıza geldi siz ne düşünürsünüz??? tunç bein motoru 2.4 ise bence yeterli değil bizim cj lere koyduğumuz motorlar yani eski tip 2,5 tabir edilen motorlar 78 ps' den 110 ps' kadar güç almak mümkün fakat çok sesli ,tunç beyin 2,4 motoru belki ses yönünden avantajlıdır ama 3,2 ford çok mütiş ferformansa sahip bence..LR en iyi motoru yaparmı bilemiyorum bir kamyoncu arkadaşım rampalarda yüklü iken geçtiği LR lerden bahsediyordu benim çok dikkatimi çekmezdi (çünkü tüm jeep kullanıcılarına özelliklede LR kullanıcılarına SAYGI DUYARIM) ama bende rasladım gerçekten LR DF nin hangi modeli bilmiyorum onlar neden öyle acaba selamlar...

3.2'nin fiyatı bence de pahalı... 2.4'ün gücü Def 110 için gayet başarılı idi.. kullanmıştım. ama fazla güç göz çıkarmaz.

LR motoru ile ilgili sorum seçmeli soru idi. a, b veya c seçeneği.... bence c.

bence konu LR CJ tartışması olmasın ama bizlerde motor değişimi yaptık 6 yıl oldu 130 000 km de yol yaptı arazi performansıda gayet iyi şimdi daha seri motor üzerine çalışıyoruz. Çok selam

şuanki motordan ve planladığınız motordan bahsedebilir misiniz? eminim bu konu herkesin ilgisini çekecektir.

bu bahsedilen rampada kamyonlar tarafından sollanan LR Defender lar 2.5 düz dizeldir, bu araçtan yolda performans beklemek zaten yanlış olur, arazide kullananlar gayet memnun

Intercooler ı da büyütmek gerek Serdar, zaten benim zamanında ne kadar kastığımı biliyosun, biraz havada kalıyor o işler ama chip tunning dersen, fabrika onaylı kit varsa onda sorun yok

Skarabacak' Alıntı:
3.2 cc olan Hi5 denilen Puma versiyonu... Modifiye edilmiş bir TD5'e benziyor aslen...
Fiyatı fena değilmiş ama Puma 4 silindir alıp oynayarak gücünü biraz arttıtmak mümkün...

Puma 4 silindir + yüksek basınçlı bir turbo olabilir mesela tercih.

Intercooler büyütmesi filan parçalar FORD menşeli olduğu için sorun değil diye düşündüm ayrıca belirtmedim. Yoksa tabi ki motor değişimi demek ıvır zıvır onlarca detayla uğraşmak demek ve keza modifiye durumu da öyle....

Ancak 300 TDI mekanik ağırlıklı bir makina olmasına rağmen Puma common rail makina... Kolayca modifiyeye açık ve sağlam bir yapısı var... Modifiyeyi seven bir makina...

Ancak mazot koyulamayacağını hatırlatırım.

edaghan' Alıntı:
şuanki motordan ve planladığınız motordan bahsedebilir misiniz? eminim bu konu herkesin ilgisini çekecektir.
merhaba şuanki motor 2,4 pumalardan bir önceki 2,5 direk enjeksiyonlu ford transitlerin üzerindeki motor bu motorlar daha önce bahsettigim gibi biraz gürültülü ve makina en çok turbo ve ıntercooler uygulanırsa 120 ps olabiliyor yolda aman aman bir performans yok ama arazide gayet iyi hararet yönünden çok iyi özellikle , bir arkadaşımında cj 6'sına koyduk oda bende kışın pervanesiz olarak biniyoruz özellikle parça yönünden çok avantajlı motorlar köy bakkallarıda bazı parçaları bulunuyor tabi biz yeni :D :D her ne motor çıksa hemen kendi cj lerimize uygulamaya çalışıyoruz nitekim 2,4 olan 100-120-130 ps ford motorlarının 130 ps 'ni planlarken bu 2007 ortalarında yeni çıkan 3,2 200 ps ve 470 nm tork bizi cezbetti biz bide bu motoru kendi şanzımanı (6ileri ) ile planlamıştık ama fiyatı malüm. selamlar.....

benm LR da 3000 cc Nissan Terrano II motor var.. Him görse bu arabaya konabilecek en iyi motor siyorLAr.. Çekişi, hızlanışı çok güzel.. motor nissan ama şanzıman orj defender. maximum 150 km falan görüyo (zorlarsanız).
amcamdada mıtsıbıshı L 200 motorLu (2.5 dizeL) defender var, benm 3vites qittim yerde (hatta 4 istiyo) o 2. vites qidiyor.. ayrıcada yakıtıda güzel. çok memnunum.

Sizdeki hangi versiyonu:

ZD30DD is a DOHC, Direct injected engine 105hp (turbosuz)
ZD30DDT version is a DOHC, Direct injected, 16 valve, turbocharged engine 148hp
ZD30DDTi version is a DOHC, Direct injected, 16 valve, turbocharged, intercooled engine.121hp, 130hp, and 170hp.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri