Yüzer Anahtarlık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,908

Aka

KARA BİTTİ.
Yüzer anahtarlık.
Bu elbette benim buluşum değil fakat çaresizlik düşünmeye itiyor,
Eminim bir çoğumuz benim yaşadığım bu durumu yaşamıştır, " araçta 2 kişiyiz, halka açık ve kalabalık bir plajda denize girmek istedik, ama araç güvende değil yani kapıyı kilitlememiz gerekiyor, iyide anahtarımız elektronik ise kapıyı kilitledikten sonra anahtarı nereye koyacazda denize gireceğiz, birinemi teslim edeceğiz, yada denizde yan gözle daima aracımı gözetleyeceğiz "
Anahtarı uzaktan kumandalı olmayanlar için problem yok, takar mayosuna gider, fakat bir çoğumuzun aracı U.K. yani anahtarda elektronik devre ve pil var, kısacası sudan korumak gerekiyor.
Ben çözümü şu şekilde buldum, benim aracım U.K. ile ön kabin kapıları, yan sürgü kapıyı ve arka bagaj kapılarını açıp kapıyor, bu arada arka bagajın U.K. ya teslim edilmesi bence doğru değil çünki bir çok araçta bagaj kilit pompası enerjisini kapı altındaki yada yanındaki kapanınca temas eden tırnaklı soketlerden alır dolayısıyla eğer soket temiz ise pompa çalışır amma eğer tırnaklar okside olmuşsa siz kapıları kilitlediğinizi sanırsınız ama bagaj pompası enerji alamadığı için açık kalmıştır. " Bu durumu çok yaşadım "
Bende çözüm olarak ilk iş arka bagajın, pompası üzerindeki klipsli soketini çıkardım, dolayısıyla arka kilit tamamen manuel oldu, anahtarla aç veya kapa.
Deniz olayına gelince, araç orjinal anahtarının üç kuruşa basit bir kopyasını yaptırdım, ucunada suda batmayacak bir şamandıra taktım, denize giderken aracı U.K. ile kilitledikten sonra, orjinal anahtarı bagaja diğer basit anahtar ile kilitledikten sonra, şamandıralı anahtarı mayoma takıp denize giriyorum, burada önemli olan takılacak şamandıra, anaktarı ve klipsi tatlı suda dahi yüzdürebilmeli. " hani olurda mayodan kurtulursa yüzsün amaçlı " , bu arada piyasada marin magazalarda yüzer anahtarlık zaten var, ben elimdeki imkanları kullandım, yahutta piyasaya para vermek istemeyenler, eski bir yüzer tokyo terliktende istedikleri bir motifi kesebilirler. kesin çözüm.

Anahtar

Etiketler

Ynt: Yüzer Anahtarlık

Aynı sorunu bizde hep yaşarız. Paylaşımınızı okuduktan sonra Google´de biraz araştırdım. Aynı sorunu olanlar hiçte az değil. Denizde sörf yapan birisinin çözümü de ilginç (Benim karavanda olduğu gibi uzaktan kumandalı olmayan araçlar için). Sadece aracın kapısını açıp kapatmak için elektronik kısmı olmayan bir anahtar yaptırarak sorunu çözmüş. Ilk fırsatta ben de böyle bir anahtar yaptıracağım.

Paylaşımınız için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri