Zj Aracımız Ne Yaptıysak Sola Çekiyor Anlayanlardan Yardım Bekliyoruz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,224

talip dik

Ana Kamp
Yer
mersin
Grand Cheroke 5.2 aracımız da problem şu düz olarak direksiyonu bıraktığımızda direksiyon kendiliğinden sola dönüyore araba sol şeride doğru çekme yapıyor direksiyonu düz tuttuğumuzda düz gidiyor tekerlerde kamber yok defranbsiyel düzgün kaster ayarı yani defransiyelin açıları eşit direksiyon amorsitörü var 7" yükseltme var araçta rot başı değişti denge kolları felan hepsi ayarlı rot ayarı balannxe ayarı yapıldı bilyalara bakıldı hatta lastik bile değiştirdim yinede birazda olsa sola çekiyor sebebi ne olabilir direksiyon kutusundan olma olasılı yada akis başlarından olma olasılığı varmıdır yada bizim bilmediğimiz başka bişey daha önce başına gelen varmı araç bu yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Etiketler
bu araçların standartının bile düzgün gidenini görmedim ben. çözüm negatif kaster vermekte. rotçunun dijital makinesine kanmayın. negatif kaster sadece direksiyonu daha sert yapar giderken. sola çekiyorsa sağ tarafın caster açısını mümkün olan en yüksek eksi değere çekin. ayrıca lastik türü de çok etki ediyor. birde boşluk oluşmaya başlayan kutu var ise mümkün değil düzelmez. bizim araçta bütün burçlar kollar amortisörler yenilenmiş olsa da ve kutuda ciddi boşluk olmasa da AT lastiklerle sağa çekerdi. öyle kullanmaya alışmıştım.

yine de olmuyorsa caster açısını daha da fazla eksiye çekebilmek için satılan offsetli ön kollardan almanız lazım.

bu araçların standartının bile düzgün gidenini görmedim ben. çözüm negatif kaster vermekte. rotçunun dijital makinesine kanmayın. negatif kaster sadece direksiyonu daha sert yapar giderken. sola çekiyorsa sağ tarafın caster açısını mümkün olan en yüksek eksi değere çekin. ayrıca lastik türü de çok etki ediyor. birde boşluk oluşmaya başlayan kutu var ise mümkün değil düzelmez. bizim araçta bütün burçlar kollar amortisörler yenilenmiş olsa da ve kutuda ciddi boşluk olmasa da AT lastiklerle sağa çekerdi. öyle kullanmaya alışmıştım.

yine de olmuyorsa caster açısını daha da fazla eksiye çekebilmek için satılan offsetli ön kollardan almanız lazım.
direksiyonda boşluk yok hatta sıfır boşluk diyebilirm anında tepki veriyor tekerler dedğiniz kollar zaten ayarlı ofsetli denge kolları takılı arabada kaster ayarınıda denge kollarından yaptık normalden 1 cm öne aldık ona ragmen yinede çekiyor acaba araba aşırı yüksek o yüzdenmi 33 discoverer cooper taktık şuan için başak problem yok ama kasteride daha fazla açarsak başka sıkıntılar yaparmı tekerleri yeme durmuda oluşabilir alıştık kullanımına ama insan ister istemez direksiyonu bırakınca düz gitsin istiyor :smiley:

bu arada fotoyu çok beğendim. bence yinede jantların 7 8 cm kadar daha içeride olması lazım ama. dodikler ile hiza gibi. tabi o zaman lastikler içeri sürtermi bilemiyorum.

bu arada fotoyu çok beğendim. bence yinede jantların 7 8 cm kadar daha içeride olması lazım ama. dodikler ile hiza gibi. tabi o zaman lastikler içeri sürtermi bilemiyorum.
5 cm flanş var 33 lastik tam uyuyor içeriye alırsam eğer araba leylek gibi druur artı viraja girdiğinde kupa sallanır o yüzden dışarda durması lazım lastikleri sıfır aldık taktık takmadan öncede aynı sorun vardı taktıktan sornada aynı sorun devam etti bviraz daha öne alıcaz kaster ayarını baya keser diye düşünüyorum bu arada arabam sınıfının en dolusu sayılır bu yıl 20 bin tl harcadım teşekkürler :smiley: fotograflar bu
30714941 822343557962403 2925783008239681536 n
31059569 822343554629070 8882311909399855104 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR