Zj Egzoz Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eminfuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,670

Etiketler

liberty de ki susturucu kocaman. bunu takarsanız, zar zar içinde durulmaz.
eğer fabrikasyon susturucudan biraz daha sesli bir şey alacaksanız tek seçenek flowmaster 50 dir. o da TR de yok.

Bende Flowmaster 44 taktım, kat üzerinde duruyor sadece son susturucu Flowmaster ile değişti.

Dediğiniz gibi 1.500 - 2.000 dd arasındaki sesi cidden uğultulu. Kalan devir aralıkları harika. O aralıktaki uğultuyu benimde çözmem gerekiyor. Çözüm bulan var mı acaba ?

e zaten ford transit susturucusu da aynısını yapıyor. borla nın nefis egzosları var ama deli pahalı.

1 ay önce Amerika’dan magnaflow katalizör getirttim ve istanbuldan da flowmaster 44 aldım 97 zj me 1 hafta önce taktırdım ilk takıldığında çok şaşırdım nerdeyse orjinal egsozuna yakın ses çıkıyordu kullanmaya başladıkça hergün ses arttı suan felaket bir ses var araçta çok memnunum Amerikan forumlarında araştırdığım kadarıyla 2 ay içinde tam manasıyla ses oturacak kurum bağlaması 2 ay sürüyormuş 90 km hızla 1500 devir içeri ses almıyor kafa yormuyor uzun yolda kesinlikle v8 ses ve hissedilir performans artışı için için magnaflow katalizör ve flowmaster 44

ZJ de spor katalitik konvertör ve super 44 iyi iş yapıyor.Bende de universal flowmaster katalitik konvertör ve super 44 var ve memnunum sesinden.Umarım komşularım da memnundur :D

benim 3.7 liberty de katalizörü iptal ettik.

şimdi bitane magnaflow egzoz buldum . kat yokken bu egzozu taksam nasıl olur sizce ?

Selamlar Hocam, liberty için denemleeriniz nasıl sonuçlandı egzoz konusunda? bendeki 3.7 nin son susturucu söküp düz boru taktırdım, ses dışarıdan çok agrasif gür ve horulturu. Tabiri caizse kamyonvari birşey oldu :smiley: Dışarıdan gayet güzel ama içeri ciddi ses alıyor 1800 bandında kafa şişirir durumda üstelik 3000 devir sonrası resmen yırtarcasına volumlü ses çıkarıyor. Orjinaline dönmek ile dönmemek arasındayım.. Hem çok keyifli hemde kafa kaldırmıyor tam bir araf.

Selamlar Hocam, liberty için denemleeriniz nasıl sonuçlandı egzoz konusunda? bendeki 3.7 nin son susturucu söküp düz boru taktırdım, ses dışarıdan çok agrasif gür ve horulturu. Tabiri caizse kamyonvari birşey oldu :smiley: Dışarıdan gayet güzel ama içeri ciddi ses alıyor 1800 bandında kafa şişirir durumda üstelik 3000 devir sonrası resmen yırtarcasına volumlü ses çıkarıyor. Orjinaline dönmek ile dönmemek arasındayım.. Hem çok keyifli hemde kafa kaldırmıyor tam bir araf.
valla hocam ben 15 dk dayanabildim. yer gök inledi camlar titredi diyim sana :smiley:

bende kat yoktu. magnaflowu son susturu olarak taktım arabada yanımdakine bağırarark bişe anlatmaya çalışyordum rolantide :D kısaca olmadı

valla hocam ben 15 dk dayanabildim. yer gök inledi camlar titredi diyim sana :smiley:

bende kat yoktu. magnaflowu son susturu olarak taktım arabada yanımdakine bağırarark bişe anlatmaya çalışyordum rolantide :D kısaca olmadı
tahmin edebiliyorum.. bende katalitik orijinal duruyor son susturucuyu flowmaster ile değiştirme niyetim var ancak dediğin gibi yaş aldıkça kafa kaldırmıyor sanırım daha sakin bir sürüş istiyor insan:unamused: teşekkürler..

tahmin edebiliyorum.. bende katalitik orijinal duruyor son susturucuyu flowmaster ile değiştirme niyetim var ancak dediğin gibi yaş aldıkça kafa kaldırmıyor sanırım daha sakin bir sürüş istiyor insan:unamused: teşekkürler..
Bende susturuculara bakıyorum, borla, magnaflow ve flowmaster a bakıyorum. Tok homurtulu bir ses arayışındayım ancak uzun yolda kafa şişmesi beni de düşündürüyor. Borla satıcısı borla rahatsız etmez dedi. E flowmaster için genelde sizlerin dediği gibi rahatsız ediyor diyorlar. Magnaflow hakkında hiç birşey bilmiyorum. Tecrübesi olanlar aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri