Zj Sahipleri Dikkat Chrysler'e Can Güvenliğini Ihlalden 150 Milyon Dolar Ceza ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan recep1907 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,348

recep1907

Ana Kamp
Yer
İstanbul
ABD'li otomotiv devi Chrysler 150 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
ABD'li mahkeme 2012 yılında Jeep Grand Cherokee marka SUV'nin karıştığı kazada hayatını kaybeden dört yaşındaki çocuğun ailesine 150 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Kaza anında Jeep Grand Cherokee'nin arka koltuğunda oturan Remington Walden adındaki çocuk bir kamyonetin arkadan çarpması sonucu gaz deposunun alev alması sonucu hayatını kaybetmişti.
Yaklaşık üç yıldır süren dava sonucu suçlu bulunan Chrysler firması 150 milyon dolar tazminat ödeyecek.
Chrysler 2013 yılında 1993-98 tarihleri arasında üretilen ve aynı benzin deposu bulunan 1 milyon 560 bin SUV'yi geri çağırmıştı.

Remington Walden'ın hayatını kaybettiği jip 1999 modeldi. Ve geri çağrılan araçlardan değildi. Chrysler 99 model jiplerin benzin deposunda sorun olmadığını iddia etti. Remington Walden'ın ailesi jiplerindeki benzin deposunun aracın daha ön tarafında bir yerde olması halinde çocuklarının hayatta olacaklarını ileri sürdü.

Etiketler
Bizi ilgilendiren tarafı bu olay kimsenin başına gelmesin diye yetkili servisler 93-98 arası zj grand cherokee leri servise çağırıyor ve arkaya depoyu koruma barı takıyorlar ve ücret almıyorlar .ilgilenen arkadaşlar yetkili servislerle iletişime geçsin ve şase numarasının son sekiz rakamını söyleyip kendi araçlarına da takılacak mı sorsunlar. ücret alınmıyor bilginiz olsun.
not:takılan bar çeki demiri takılan bar kalınlığında sağlam bir şey yakın bir zamanda resimlerini de koyacağım acele edin çünkü herkes ilk araç sahibi değil servisler kimseye ulaşamadığından ilk sahibini arıyor. daha sonrakilere ulaşamıyor.

işte resimler

2 1

Bu konu sayesinde aracımın istanbul çiftçilerden çıkmış olduğunu öğrendim. Güven bey isminde bir yetkili aracıma takılması gerektiğini söyledi.Aracımda orjinal çeki demiri var dedim.O zaman gerek yok ama yinede isterseniz size gönderebilirim dedi.Bir değerlendirme yapacağım artık.Ankara'daki yetkili servislerin görüşünü aldıktan sonra tabiki..

bu arada far anahtarımın olduğu bölgede bir temassızlık var. Bazen bütün ışıklar ışıl ışıl bazense kap karanlık bir gösterge paneli ve tebiki diğer ışıklı erler.Ankara'da gösterebileceğim yer neresidir acaba?

bu arada far anahtarımın olduğu bölgede bir temassızlık var. Bazen bütün ışıklar ışıl ışıl bazense kap karanlık bir gösterge paneli ve tebiki diğer ışıklı erler.Ankara'da gösterebileceğim yer neresidir acaba?

bu işin üstadı akgün aydın'daki Ahmet abidir.hmc garage'nin yanındaki elektirkçi Naci'de olabilir....

bu işin üstadı akgün aydın'daki Ahmet abidir.hmc garage'nin yanındaki elektirkçi Naci'de olabilir....

Teşekkür ederim kardeş. Hiç aklımda yokken birden bire jeep aldım. Acayip zevkliymiş çok sevdim. Asfalt kullanıcısıyım ben.Arazide falan işim yok. Aile aracı olarak kullanıyorum. Şu anda yapmak istediğim birinci öncelik elektrik konusu ve bir diğeri komple dış koruma. Megiuras diye bir yere sordum 400 tl., Ziebart'a sordum 450 TL., Sonax'a sordum 480 civarında dediler. JEEP 97 model bu kadar masraf yapılır mı? evet yapılır, ama keşke daha uygun rakamlar söyleselerdi.

Selam arkadaşım. Bu gün bir amerikancıya uğradım faran ahtarındaki sıkıntıyla ilgili. Temassızlıktan bahsettim sadece.Bana doğrudan '' bu anahtarın tırnağında pronlem var, tamirlik değil direk değişme lazım 450 tl. ye yaparız'' dedi. Söküp bakmadı bile. Halbu ki bu anahtarı biraz bastırınca ışıklar geliyor. Gösterge ışıkları bazen sürekli yanıyor bazende yanmıyor. Cuma akşam üzeri bir başka yere daha göstereceğim bakalım o ne diyecek. Olmadı bir tepiz sıkıştırıp kullanacğım artık. Akşamdan akşama değilmi arkadaş, 450 tl. ye en kaliteli yerde komple dış koruma yaptırırım be.

gösterge paneli ışıkları sarsıntıdan dolayı sönüp yanıyor. ve sen toblo aydınlatmasının kontras ayar anahtarına bastırdığında sabit bir şekilde yanıyor ise elini çektiğinde de sönüyor ise potans bozulmuş demektir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR