Zonguldak'tan Batum'a Çadır Kampı Günlüğü.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pashcat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,532

pashcat

Kamp II
Merhaba arkadaşlar. Yarın sabah saat 8:00 itibariyle Bilecik Bozüyükten Zonguldak başlangıçlı ve Batuma kadar sürecek çadır kampımız başlıyor. Yola 2 sedan araç, 2 çift, 2 küçük kız çocuklarımızla çıkıyoruz. Amacımız çadır ile tüm karadenizi görmek. Plan yapmak için çok uğraştık ancak zaman sınırımız olmadığı için plan yapmaktan vaz geçip ilk yer olarak Zonguldak'ı belirledik. Yarun Zonguldak'ta bile nerede kalacağımıza tam karar veremedik:smiley:) aradığım bir iki kamping alanında birinin duşları bozuktu diğeri açmadı. Bizde hayırlısı deyip yola koyuluyoruz. Amacım bu sayfadan elimden geldiğince gideceğim bölgeleri forumdaşlara faydalı olması açısından paylaşmak. Herkese bol doğalı günler:smiley:)

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Etiketler
Evet ilk olarak Zonguldak istikametinde yol aldık. Kısa molalarla Ereğli'yi geçtik ve kandilliden hemen sonra Tas Gölü Doğal yaşam ve kamp alanına vardık. Yollar kesinlikle çok kötü. Cam işletmelerinin kamyonları ve alt yapı çalışmaları asvalt olarak birşey bırakmamış. Ancak kamp alanı mükemmel. Doğa çok güzel. İşletme çalışanları yardımsever. (Hamza abiye teşekkürler ) Kamp alanında haftaiçi gitmemiz sebebiyle koca ormanda sadece biz vardık. Tüm hayatını şehirde geçirenler için ürkütücü olabilir. Ancak geceleyin ister tuvaletlere ister odun almaya gitmek olsun sizi yalnız bırakmayan ve sürekli peşinizde olan Alman kurtları var. (Aşil'e selam olsun) Adında göl ismi olmasına rağmen şelalenin dibinde küçük bir göletçik var. Büyük birşey beklemeyin:smiley:) 117bce28500bf0637755db4bec2b12f1 0cd06c028573bce95505cb447267bf1b 60be20e32d03a40ede316d69bbbe01f7

Keyifli bir yere benziyor, diğer paylaşımları da bekleriz.
Gece ateş yakmak için kamp alanında size odun tedariği sağladılar mı yoksa kendi imkanlarınızla ormandan mı topladınız?
Bu arada göle girmeyi düşündünüz mü :smiley:
Şelale ve benzeri göletlere çok girmişliğim var, suları buz gibi olmakla beraber nefis bir his yaratıyor insanda.

Keyifli bir yere benziyor, diğer paylaşımları da bekleriz.
Gece ateş yakmak için kamp alanında size odun tedariği sağladılar mı yoksa kendi imkanlarınızla ormandan mı topladınız?
Bu arada göle girmeyi düşündünüz mü :smiley:
Şelale ve benzeri göletlere çok girmişliğim var, suları buz gibi olmakla beraber nefis bir his yaratıyor insanda.
Evet sağolsunlar odun konusunda problem yok küçük bir ardiyeleri var oradan tedarik edilebiliyor. Göle girdim elbette bu tip suları seviyorum. Genelde de sabahları kendime gelmek için :smiley:) Buranın suyu da gayet soğuktu. Paylaşımlar devam edecek hocam konum sinop.

Devam

Tas Gölü kamp alanından çocuklarında gönlü olsun diye hemen yakınındaki Köseağzı isimli plaja gittik. Siz gitmeyin! Ömrümde böyle pis bir ortam görmedim. Tüm plaj ve etrafı yer yer yarım metre yüksekliğine varan çöple dolmuştu. İnsanımızın vurdumduymazlığı ve pisliğine bir kere daha lanet ettim.

2.

Ereğli bölgesinden sonra Karabük yoluna vurduk kendimizi ve Safranboluya geçtik. Safranbolu daki durağımız Cam Teras denen bölge. Güzel bir kanyonun üstüne camdan bir balkon yapılmış. Ancak cam o kadar çizilmiş ki aşağısı görünmüyor. Ancak manzara mükemmel. Özellikle oradaki işletmede oturup bir bardak çay içmek gerekli. 07959a627829be371abb48df75b0ebbf 89c399f7216333b0a774669ecb5d45c7 D1d34ac9296e4b35f8167b5ad261724e 721a0945f13013ce0ba3f8f49236143f

Güzel bir gezi tertip etmişsiniz.Teşekkür ederiz.Yalnız bir tarih belirtmenizi beklerdim.Selamlar.
Tarih güncel hocam. Yani aslında her paylaştığım bölüm 1 veya maksimum 2 gün öncesinin. Ama tarihlere dikkat ederim. Gezimiz şu an devam ediyor ve sinop durağındayız. İlginiz için saolun.

3.

Sonraki durağımız Safranbolu merkez. Daha önce gezdiğim için detaylı bir tur yapmıyoruz. Fakat son geldiğimden beri değişen en önemli şey turist profili. Kendinizi Çin mahallesinde zannedebilirsiniz. Her 10 kişinin 7 si(abartmıyorum) Çinli arkadaşlarımız. Bir noktaya da değineyim. Safranboluda google haritaları kullanarak yaya navigasyonuyla güzergah belirlemeyin. Geceleyin para çekmek için yola çıktım, çıkmaz olaydım. Kedi geçmez yerlerden bayırlardan gece karanlığında 1 km yolu 1 saatte aldım. Neyse Safranboludan bir iki kare paylaşalım. Tuğlalı ev müthiş resterasyon örneği):smiley:)) diğer güzel konak ise en iyi resterasyon ödülünü almış bir mekan. Bu arada Safranbolu da geç vakit olduğu için pansiyona döndürülmüş bir konakta kaldık
Ac608cb6414cdd0947ead55b95bab9ff F79bf87e1b42e1b37fbaf898e8605528 49652b1f92ed5907aaea1d28c21e90ed 624ebeb9fc04ebc6e4675798c32c3386 12d799bf4671f327c28a768ec2843d68 619879cb3c2f06375ed003091c1a37a8

Gezi ve anlatımınız çok güzel.Teşekkür ederim.
Yazı başında plan yapmadığınızı belirtmiştiniz.Safranboluda kaldığınız yeri orayı ziyaret ederken mi tuttunuz?
Ayrıca ücretleri ne kadar fiyat verebilirmisiniz.
özellikle orda gezilesi gerekn yerler varmı yada tadına bakılacak yöresel tadlar ,yemekler hakkında kısa bilgide verebilirmisiniz.

İlginize teşekkürler. Kaldığımız konağı Safranboluda cam terasta çay içerken internetten bulup 5 dk sonrada yerleştik. Genel fiyatlar 100 tl ile 250 tl arasında değişiyor. Geleneksel evlerin birçoğu pansiyona döndürülmüş. Meşhur çarşıya(Eski Safranbolu diye geçiyor) yakınlığına, sabah kahvaltısı olup olmamasına göre değişiyor. Biz 3 odalı bir konağın 2 ayrı odasını (duş, wc var her odada) sabah kahvaltısı dahil 4 yetişkin 2 küçük çocuk pazarlıkla nakitte 270 tlye tuttuk.

Gezilecek yerler cam teras, Eski Safranbolu çarşı, demirciler çarşısı (yanyana) adını hatırlayamadığım bir mağara (tavsiye eden çok) gibi yerler var.

Yemek konusunda Safranbolu nun safranı meşhur ve safranlı lokumları ünlü. Ne kadar doğaldır bilmiyorum. Açık söyleyeyim gelişmiş bir yemek kültürüm yok (içme ve mezeleri dışarda bırakıyorum.) bunun için gittiğim hiç bir yerde yöresel yemekler dahil araştırma yapmıyorum.

Umarım faydalı olmuştur.
Gezi ve anlatımınız çok güzel.Teşekkür ederim.
Yazı başında plan yapmadığınızı belirtmiştiniz.Safranboluda kaldığınız yeri orayı ziyaret ederken mi tuttunuz?
Ayrıca ücretleri ne kadar fiyat verebilirmisiniz.
özellikle orda gezilesi gerekn yerler varmı yada tadına bakılacak yöresel tadlar ,yemekler hakkında kısa bilgide verebilirmisiniz.

.. .......

Umarım faydalı olmuştur.

Ben teşekkür ederim.Konaklama ile ilgili bilgilerinizde faydalı oldu benim için.
Bir tavsiye her yerde olmasa da bence yöresel lezzetleri bir araştırın ve deneyin.
Gezi yazının devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
Keyifli gezmeler sizler...

Devam

Tas Gölü kamp alanından çocuklarında gönlü olsun diye hemen yakınındaki Köseağzı isimli plaja gittik. Siz gitmeyin! Ömrümde böyle pis bir ortam görmedim. Tüm plaj ve etrafı yer yer yarım metre yüksekliğine varan çöple dolmuştu. İnsanımızın vurdumduymazlığı ve pisliğine bir kere daha lanet ettim.

Tabi tabi. Çoğu yerde var bu. Ben de anlayamıyorum inanın. Yahu hangimiz misafir olduğumuz evi kirletip ayriliyoruz oradan? E ormanlar da hepimizin evi değil mi? Bunu idrak etmek için zeki olmak gerekmez ki.
Neyse, konu dağılmasın. Ben de Ağustos 10-25 arası Akdeniz ve Ege bölgelerinde olacağım. Paylaşmaya gayret ederim. İyi tatiller.

4.

İstikamet Sinop. Meşhur Hamsilos koyu, cezaevi, erfelek şelaleleri tespit ettiğimiz yerler. Akşama doğru Sinopa varıyoruz. Şehir merkezine çadır kurmadan önce alışveriş için gidiyoruz. İlk yorumum sanki halka buraya şehir kurmak için 2 saat vaktiniz var denilmiş ve apartopar kurulmuş. Daha şehrin girişinde gökyüzünü kapatan sırt sırta binalar yollar çok dar bazı kaldırımlar sadece 30 cm. Üzücü. Ancak konum itibariyle cennet köşesi. Hamsilos koyuna doğru gidiyoruz. Hemen hemen çadır kurulacak bölgelerin çoğu özel işletmelere devredilmiş. Canımız sıkılıyor. En sonunda küçük bir alan buluyoruz, çok güzel. Bu geceki evimiz burası. Gece 24.00 dan 03.00 a kadar yağmur yağıyor. Çadırları da test etmiş oluyoruz. Sınavı geçtiler.
79fc9009dcc27c73aebca4a417b04d75 458bec56992560f0b7a5b4f3efde276a 5b148eb390f9d3c822fb3af7afb7ed3b E376c7a96a794d059d8d8a34d0ad2798

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR