Zor Yollar Programı; TRT TÜRK Kanalında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tyt.fan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 233
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 117,619
Ynt: Zor Yollar Programı; TRT TÜRK Kanalında

Harika bir program hazırlamışsınız. 12. bölüme kadar olan kısmı bir solukta izledim.
En kısa zamanda devamını da izleyeceğim.
Merak ettiğim iki konu var.

1) Kullandığınız araçlarıan teknik özellikleri nelerdir? (standart araçtan farklılıkları)
2) 2. aracın öndeki aracı yakın takip etmesinin özel bir nedeni varmı?

Etiketler

Gerçektende yakın takip benimde dikkatimi çekti hatta o kadar ki bir anda öndeki araçtan gelen çamurlu su arkadaki aracın görüşünü aniden kapayıverdi ama şöförün ani refleksi silecekleri çok çabuk açması bir anda öndeki araca arkadan çarpmasını önlemiş oldu hiç düşünemiyorum öyle bir dağın başında şakalaşma neticesinde araçların zarar görüpte orada mağdur olabileceklerini sanıyorum onların o andaki gezi ve şamata ruh halleri ile gerçekleşen bir durum.
çok eski bir usta olarak böyle birlikte yolda şakalaşan arkadaşlardan bir kaçının aracını onarmak zorunda kaldığımı hatılıyorum.
s.n hsbasar sizin de dikkatinizden kaçmayan bu konu orada kendi aralarındaki sürüş eğlencesinin veya şakalaşmasının izliyecilere yansımaması sanıyorum önemli bir durum.
yinede aydın bey ve ekibine kazasız belasız keyifli seyirler geziler ve bizlere doyumsuz nefis manzaralar izletebilmeleri için dualar ediyorum emekleri zayi olmasın inşaallah.

bu arada benimde çook eski bir usta olarak aklıma gelen soru şu olurya es kaza orada bir böyle durum yaşandı nasıl bir rapor tutulacak nasıl sigortadan ödeme alınacak polis istanbul içinde bile tali bir yolda veya bir site içinde veya bir sokakta rapor tutmuyor gerekçe olarakta diyorki burada trafik kazası kaza sayılmaz burası meskun mahal veya siz bu araçları başka yerden bunları buraya getirdiniz neticede de biz rapor tutamayız diyiverirler demesinede ve hemen oradan giderer siz baka kalırsınız arkalarından işin kötüsü artık bir kere not alınmıştır başka görevlide çağıramassınız . mesleğim gereği öyle hatırlarım varki bir kitap yazssam sanırım 100 . baskını yapar ama benide rahat bırakmazlar tabii ki
hemen diyeceksiniz kendiniz beyan yazabilirsiniz sigortalar o beyanlardan öyle bıktı usandı ki artık inanmak istemiyor yani yaşın yanında kurularda yanıyor yine akılma geliyor sıfır olarak yeni aldığım resimdeki transporterim ile es kaza bir dağ veya uzak bir orman içinde bir kaza yaşadım bu işe yıllarını veren birisi olarak ben ne yapacağımı bilmiyorum beyan yazıyorum inanmıyor olay mahalline gidip inceliyeceğiz diyorlar bu inceleme aylar sürüyor peki ya alkollü idiyseniz diyorlar hani rapor sanki herkesin fotoğraf makinası taşıması mecburmuş gibi de bide olay anının resmini isterler şayet başka araç daha varsa gidin onu bulun ve resmini çekin derler size artık siz çarpıştıktan sonra adam ya karsa gittiğse sanki olmadımı müşterilirimin böyle işleri için az aramadım karşı tarafı az yalvarmadım mı ki resim için adam ben aracımı yaptırdım diyor eksper olsun yapılmış halini getir diyor bana veya araç sahibine ,off offf ne günlerdi dile kolay 40 yıla yakın bir zaman oldu aydın bey için bunlar söz konusu değil zaten sürekli çekimde ;) ama ya vatandaş ne yapsın uzatmıyayım siz sigortaya ödeme yaparken saniyeler alıyor ama ödeme alma sırası size geldiğinde ise biraz unutun birazda kesiklere göz yumun inanın ben bıktım usandım bunlardan daha yeni trafik rapor tutma şekli düzenlemesi yapıldıki değişen bu yeni raporlarla 10-15 araç yaptım yapmadım istifamı bastım işyerimi satıp kendimi emekli ettim çok şükür artık evimde gezenbilire çalışıyorum . :D
kendi aralarında tutulan rapor rezaletini buradan yazmak istemiyorum konuyu nerelere götürdüm daldım gitti.

Merhabalar Taktirleriniz için teşekkür ederiz.

Araçlarımızda tedknik olarak lastikler büyütülmüş ve torsiyonlar kurularak yükseltme sağlanmıştır. Düşük olan arka tamponlar sökülerek yerine kutu tomponlar monte edilmiş. Su geçişleri için şnorker takılmış ve Monreo performans amortisörleri takılmıştır.

İkinci sorunuz yakın takip konusu; sadece çekimlerde daha dar planda iki aracıda birlikte görmek ve size göstermek amacı iledir normal seyirlerimizde oldukça uzaktan takip etmek zorunda, gerek toz gerekse taş atma nedenlerinden. Saygılarımızla.

Anladığım kadarı ile en belirgin modifikasyonunuz yaptığınız yükseltme olmuş.
Geçtiğiniz yollara baktığımızda çok başarılı, bu araçlarla gerekten zorlu yolları aşmışsınız.
Programınızın devamını merak ve heyecanla bekliyoruz.

Zor Yollar 20. bölümünde tam adına yakışır bir Zor Yolda...Taşdurmaz da 1911 ila 1917 yıllar arasında yapılan Toros Dağları Demir Yolu Tünellerinin inşaatında, Almanlar tarafından servis yolu olarak kullanılan yollarda. Ekip olarak hayran kaldığımız sizlerinde beğeneceğini umduğumuz Taşdurmaz gezimiz ve Niğde Gümüşler manastırı bu haftaki konularımız. Zor Yollar Cumartesi 15:37-20:37-02:35 Pazar 07:05-17:40 da TRT-TÜRK te.. Bu bölümleri TRT Net te izlemeniz biraz zaman alacak nedeni Bayramın hemen ertesi gün Hollandadan gelecek olan 12 kişilik bir grupla İpsaladan başlayacak ve 25 gün sürecek bir tura çıkıyoruz. Şimdiden herkese kazasız belasız iyi bayramlar.

Medya dünyasında ne önemli şeyin haberi ilk alan olmak , sanıyorum aydın bey sayesinde daha yayına verilmeden ilk bu haberleri aydın beyin kendisinden buradan duymak ne güzel umarım o gün bir mani veya maniler çıkmazda kaçırmayız tv den , yine ilk izleyen olmak varken neden sonradan netten izleyelim değilmi :D
evet aydın bey sizlere de kazasız belasız seyirler ve çalışmalar ve sizin ve tüm ekibinizin müberek ramazan bayramınızı tebrik eder saygı sevgiler sunarız şahsım ve gezenbilir adına.
sanilyeler ve bir kaç dakikada bitiveren görüntüler için kimbilir ne mücadele ve emek veriyorsunuz oysa bizler koltuğumuzda bir çırpıda izleyip aaa ne çabuk bitti diyiveriyoruz tekrar ZOR YOLLAR da kolaylıklar dilerim.
kemal

Bu hafta sizleri Doğu Anadolu turumuzu ilk durağına Sivas ın Divriği ilçesine götürüyoruz. Ulu Camiiyle, Kalesiyle Divriği birde zor yollar farkı ile görün. Kemaliyenin Taş Yolu ayrı bir güzellik tam 130 yılda bitirilebilen bir yol.... Yol deyip geçmemeniz lazım görmek gerekir muhteşem bir balkon yol bu hafta TRT TÜRK te

alihay' Alıntı:
çok güzel bir program her hafta sonu mutlaka takip ediyorum, ülkemizin görülmesi gereken yerlerini ve of road la ilgili bilmediğimiz şeyleri, önemli detayları Mehmet BECCE den de öğrenmek güzel ayrıca geçmiş bölümlerin tamamını bu linkten indirdim http://www.trt.net.tr/TV/Detay.aspx?kimlikid=3167&tur=TV
zamanın tanıgı nıda indirebilecegimiz bole bir yer varmı

Zor Yollar 23.bölümünde Doğu Anadoluda gezmeye devam ediyor. İlk durak Solhan yakınlarındaki Yüzen Adalar, Adilcevaz yakınlarıdaki Aygır gölü ve hikayesi, Nemrut Gölünü hiç bu açıdan görmüşmüydünüz.. bu haftaki duraklarımızdan. Cumartesi 20:40---01:40 Pazar 9:40---18:10---06:40 bu haftaki yayın saatlerimiz.

Ben internetten indirip izliyordum ama en son 19. bölümde kaldı, devamı ne zaman gelir?

Hafta başında devamı geliyor. 25 gündür Ankara dışında çekimdeydik. Bu aksaklıktan dolayı özür dileriz.

hsbasar' Alıntı:
Geömiş bölümleri nasıl indirdiniz? Ben web üzerinden izleyebiliyorum ama bilgisayarıma indiremedim.

Fare ile linke sağ tıklayın, "farklı kaydet" seçeneği ile indirebilirsiniz.

Sevgili aydın bey bu proğramın adı zor yollar ama gittiğiniz yerlerde yol diye bir şey görünmüyor ki ,zaten sizlerde çekim esnasında diyorsunuz ki eh buradan bir adet traktör geçmiş :D ve aynı apaçiler gibi olduk diyorsunuz. :D :D gerçektende bir zoru zorluyorsunuz yüzlerce km yol yapıyor dik yamaçlara çıkıyorsunuz sonra flim orada bitiyor.öyle bir yerlerde çaresiz kalmak oldukça zor olsa gerek.tabiiki sizler araç ve ekipmanlarınız ile çaresiz değilsiniz ama yinede oradan geri dönmek istenilen yere ulaşamamak bu yola teker koyan sizlerin açısından oldukça üzücü olsa gerek diye düşünüyor. sizleri izliyor ve başarılarınızın devamını kazasız belasız sürdürmenizi temenni ediyorum.
zor yollarınız her daim açık olsun.
kemal seyyah-34

Aydın bey bilmem bu tiyo almak gibi olmasında hazır sizi burada yani yukarıda sizi görmüşken sormak istedim çetin kış ayları geliyor siz o aylarda hangi bölgelere kayıyorsunuz mesela güneye gitmek gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR