DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Hizmet Sözleşmesi ve Kurallar

 

Türkiye'nin doğa sporları ve gezi kültürü platformu Gezenbilir'e hoşgeldiniz!


Forumumuzun amacı ülkemizde doğaya ve doğa sporlarına gönül vermiş kişi ve kurumların iletişim konusunda yaşadıkları boşluğu doldurmaktır. Bu bağlamda siz değerli üyelerimizden aşağıdaki kurallara uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyoruz..


01- Toplumun genel ahlak kurallarına uygun olmayan mesajlar yazılmamalı; kullanıcı adı, profil fotoğrafı ve imza kullanılmamalıdır.

02- Yazılan mesajların içeriği konu başlığından alakasız, konudan saptıran, sohbet amaçlı, kişi veya kurumları rencide edici, küfür veya hakaret içeren yazılar olmamalıdır.

03- Tek bir başlık altında bir çok konuyu tartışmak yerine, her bir konu için ayrı ayrı başlıklar açınız. Aksi halde bilgiye ulaşmak zorlaşacaktır.

04- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil, tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak, forum genelinde paylaşımda bulunan üyelere haksızlıktır.

05- Mesaj atmış olmak için mesaj yazılmamalıdır. Sadece gülücük içeren mesajlar, "+1" gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak sıcak bakmıyoruz.

06- Yazılan mesajlar ve imzalar görsel bütünlüğü bozan ve göz yorucu şekilde olmamalıdır. Sürekli olarak; büyük harf ve büyük yazı karakteri, kalın (bold) yazı karakteri, aynı veya farklı renk kullanımı ve konuyla alakasız ve gereğinden büyük boyutta görseller kullanılmamalı, ard arda mesaj atmak yerine tek mesajla iletmek istediklerimizi aktarmalıyız.

07- İkinci el ilanlarınızı sadece "İlan Panosu" bölümünde yayınlayabilirsiniz. Mesajlara veya imzalara yazılan ilanlar, reklamlar, Gezenbilir içeriği ile örtüşen başka sitelere yönlendirme linkleri incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

08- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız", "Sizce Hangisi?" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar moderatörler tarafından düzenlenecektir.

09- Foruma üye olan kullanıcılarımız ilk 20 mesajlarına kadar "Yeni Üye" seviyesinde ve diğer üyelerimizin güvenliği için kısıtlı imkanlara sahip olacaklardır. 20 mesajı geçen kullanıcılarımız ise "Anakamp" statüsüne geçerler. Üye Grupları hakkında detaylı bilgi için
tıklayınız...

10- Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan uygun olan bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

11- Siyasi ve dini konuların konuşulmasına Gezenbilir yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinecektir.

12- Kullandığınız dil karşınızdakine olan saygıyı gösterir. Lütfen olabildiğince düzgün bir dil kullanınız ve Türkçe imla kurallarına uyunuz. Daha fazla bilgi için lütfen Türk Dil Kurumu'nun yayınladığı
Yazım Kılavuzu'nu okuyunuz.

13- Forumlarda açılan konu başlıklarının ilk harfleri büyük, sonraki harfleri küçük olmalıdır. Bağlaçların ("ve", "ile", "veya" gibi) tüm harfleri küçük yazılır. Kısaltmaların (TBMM gibi) tüm harfleri büyük yazılır.

14- Kendi üye profilinizi mümkün olduğunca detay bilgi vererek ve bir adet fotoğrafınızı ekleyerek doldurmanızı tavsiye ederiz.

15-
Tanışma başlığı altında kendinizi tanıtırsanız, aynı ilgilere sahip diğer üyelerimizle daha çabuk iletişim kurabilirsiniz.

16- Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Normal şartlarda ilk kuraldışı hareketinde üye özel mesajla uyarılır ve gerekli düzeltmeleri kendisinin yapması istenir. Kuraldışı hareketin tekrarı veya durumun aciliyeti söz konusu olduğunda üyeye haber verilmeksizin gerekli düzeltmeler moderatörler tarafından yapılacaktır.

17- Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

18- Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

19- Gezenbilir, link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

20- Üyeler, moderatörlerin veya yönetimin kararlarını forum içinde tartışamazlar, bu kurallar çok açık ve nettir. Konu ile ilgili yorum ancak açılan ilgili başlıkta ve makul ölçüler çerçevesinde yapılabilir.

21- Foruma üye olduktan sonra üyelik hesabı silinemez. Ancak kişisel bilgiler silinerek hesap kullanım dışı yapılabilir. Yine benzer şekilde foruma yazılan mesajların veya açılan konuların silinme talebi, ancak başka üyeler tarafından cevap yazılmamışsa gerçekleştirilir.Siz değerli üyelerimizin bu konulara azami hassasiyet göstereceğine inanıyor ve forumlarımızda iyi vakit geçirmenizi diliyoruz.Saygılarımızla,
Gezenbilir Yönetimi