Arama sonuçlarınız

1. S

Adresteki Araç Hakkında Bilgisi Olan?

Ynt: Adresteki Araç Hakkında Bilgisi Olan? Disco 2 alırken en dikkat edilmesi gereken husus araçta çok değişenin olmasıdır. Eğer araçta (özellikle motor ve alt takimda) değişen yok ise, aldıktan sonra hepsini sizin değiştirmeniz gerekir :)

2. S

Td5 Spacer Tavsiyeleri

Ynt: Td5 Spacer Tavsiyeleri Dixie, yorumların için teşekkürler. Ön düzende pek sorunum yok. Ayar konusunda da açılı ön kol kullanmıyorum. Ön kollar orjinal. Belki ordan sorun olabilir. Gerçi 2" için çok sorun olacağını zannetmiyorum ama değerlendirmek de gerekir. MT ler de tabiki asfaltta...
  3. S

Td5 Spacer Tavsiyeleri

Ynt: Td5 Spacer Tavsiyeleri Selamlar ; Şu anda 2" yükseltme ve 265 - 75 - 16 lastikler var. Tabanı 285 yapmayı planlıyorum bu sefer araç yaklaşık 3 cm daha yükselecek. Şu hali ile bile yolda gezmeye başladı. Spacer ile yolda gezmesini engelleyebileceğimi tahmin ediyorum.

4. S

Td5 Spacer Tavsiyeleri

Herkese selamlar ; Bizim disco 2 td5 toplanırken sıra geldi spacer' a. Tavsiyeleriniz nelerdir ? 50 mm, 30 mm, 25 mm. ??? En az 265 taban lastik ile 50 mm. spacer için görüş belirtebilecek var mıdır ? Artıları ve eksileri nelerdir ? Görüş ve Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler
  5. S

Uzun Yolda Yanınıza Ne Alırsınız?

Ynt: Uzun Yolda Yanınıza Ne Alırsınız? Çeki için 3 metre strap nasıl olur bilmem. Çift bağlama yaptığınız zaman mesafe 1.5 metreye düşecektir. Bence 1.5 metre kısa kalabilir. Tabiki 3 metre strap ağaç bağlamaları için idealdir. Benim strapler hep Goliath marka ve memnunum. Bunun dışında...

6. S

Ynt: Uzun Yolda Yanınıza Ne Alırsınız? Çekme halatı olarak ben uzun (9m) strap kullanıyorum :) Hele duble bağladınız mı sorunsuz işe yarıyor. Dikkat edilmesi gereken strap uçlarının mapa ile çekme noktasına bağlanması.

7. S

Ynt: Uzun Yolda Yanınıza Ne Alırsınız? Şişe krikoyu hiç tavsiye etmiyorum. Zaten halen çalışıp çalışmadığını bile kontrol etmenizde fayda var. Ben o krikoyu ilk elimden düşürdüğümde hemencecik kırılmıştı. Onun yerine seyyar bir kriko almanızda fayda var. Eğer aracınız müsayit ise Hi-Jack...
  8. S

Ynt: Uzun Yolda Yanınıza Ne Alırsınız? Mutlaka yağ ve su. LR yağ kaçırmıyorsa mutlaka yağı bitmiştir. :)
  9. S

255/60/18 Yerine 265/65/18 Olurmu?????

Ynt: 255/60/18 Yerine 265/65/18 Olurmu????? Lastiğin çapına bakmak lazım, çamurluğa sığmayabilir, sığarsa bile dönmelerde sürtme yapabilir. Çamur için dişli lastik düşünüyorsanız 16 janta inmek ve lastik yanağını büyütmek en doğrusudur. Dixie nin dediği gibi BF A/T asfaltta oldukça...

10. S

Discovery 2 Td5 Almak..

Ynt: Discovery 2 Td5 Almak.. Yıllardır td5 kullanıyorum. Sürekli ilgi ve bakım isteyen bir araçtır. Normal binek arabalar gibi binip yılda bir kez kontrol edersen kesin yolda bırakır. Parçası aksesuarı boldur, bugüne kadar hiç parça sorunu yaşamadım.

11. S

Offroad İçin Hazırlamayı Düşünüyorum Bu Araç Hakkında Bilgisi Olan Varmı?

Ynt: Offroad İçin Hazırlamayı Düşünüyorum Bu Araç Hakkında Bilgisi Olan Varmı? Disco 2 her zaman offroad için ideal bir araç. Ağır offroad için masraf dediğiniz zaman bunun sonu yok. Fakat her halükarda ilk aşamada 10 - 15 bin TL yi gözden çıkartın.
  12. S

Bu araç hakkında bilgisi/yorumu olan?

Ynt: Bu araç hakkında bilgisi/yorumu olan? Selamlar ; 2003 model araç için bence de 45.000 TL çok hele araç 225.000 Km. geçmiş ise. Eğer araca modifikasyon da yapacak iseniz, ki 2003 model LR Discolar 17" jantlara sahiptir, 16" janta inmenizde fayda olacaktır, jant, lastik, yükseltme kiti...

13. S

Discovery II CDL Arıza Işığı

Ynt: Discovery II CDL Arıza Işığı Selamlar; Sorununuzu okuduğumda bir an kendimi görür gibi oldum. Aynı sorunu bende çok yaşadım. Diz yolda giderken bile birden ABS-TC -CDL ışığı yanıyordu. Bunun iki nedeni var. Birincisi sürücü koltuğunun altındaki soket başları eskiyor ve özellikle sürücü...
  14. S

discovery2 5cm yükseltme sorun olurmu

Ynt: discovery2 5cm yükseltme sorun olurmu Get doğru bir tercih degildir. Get yerine en doğrusu ön ve arka için yay ve amortisör seti almak ve arka havalı sistemi iptal etmektir. Havalı arka sistem Disco 2 nin karın ağrısıdır. Şu an bozuk değilse bile ileride illaki bozulacaktır. Arka...
  15. S

karar veremiyorum yardım edermisiniz

Ynt: karar veremiyorum yardım edermisiniz Land Rover yağ damlatmıyorsa, yağı bitmiştir.

16. S

disco td5 almak istiyorum yardım....

Ynt: disco td5 almak istiyorum yardım.... 2002 sonrası Disco 2 ler makyajlı kasadır. Ön farlar, arka farlar, ön tampon farklıdır ancak kasa aynı kasadır. Disco 2 çok titizlik ve bakım gerektirir. Temiz bakılmış bir Disco buldun mu seni yolda bırakmaz. Parça sorunun yoktur. Vergisi makuldur...
  17. S

Temiz alabilecegim Disco II TD5 ariyorum

Ynt: Temiz alabilecegim Disco II TD5 ariyorum Selamlar; 2001 Disco 2 TD5 kullanıyorum. 2012 yıllık vergisi 867 TL dir. ( 433.50 TL 6 aylık )
  18. S

Disco 2 Td5 - Lastik Tercihi Hk. Yardım

Ynt: Disco 2 Td5 - Lastik Tercihi Hk. Yardım Selamlar ; Malesef halen daha 16 jant bulabilmiş değilim. Yazı kaçırmamak için mecbur üzerindeki 17 lere bişeyler uydurduk. 265/70/17 çamurluklara oturmadı, çapı oldukça büyük. 255/65/17 T/A tam uydu. Aslında en az 70 yanak istesem de mecburen...

19. S

araç için tavsiye gerekiyor.

Ynt: araç için tavsiye gerekiyor. Bütçenize göre Disco 1, biraz daha koyma imkanınız var ise Disco 2 :)
  20. S

LR D 2 anahtar kırıldı ne yapmam gerekli antalyadayım

Ynt: LR D 2 anahtar kırıldı ne yapmam gerekli antalyadayım Benimde anahtar kırılmıştır. Yedek anahtar var mı ?

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

SON KONULAR

Geri