Arama sonuçlarınız

1. Akdeniz45

01 Tip Onaylı Karavanlar Hakkında Bildiklerimiz

Neden 01 tip onaylı karavanlar çok yapılıyor? Sadece tüve gitmemek ve ruhsat çıkarmaktan kurtulmak için mi? 750 altı karavanların şasileri ve tabanları karavanın 750 kilonun üzerindeki aǧırlıǧını taşıyacak saǧlamlıkta mı yapılıyorlar? Bu sorulara kendi deneyimlerimizle ve bilgilerimizle cevap...

2. Akdeniz45

Çekme Karavanda Destek Ayakları Ne Iṣe Yarar?

System Leichtbauchassis | Alko-Tech Her çekme karavan kullananın yukardaki resimde görülen karavan ṣasisinin destek ayaklarını iyice incelemesi lazım. Bu destek ayaklarını kullanarak karavanı kaldırırsak neler olabilir konusu aṣağıdaki baṣlıkta detaylı olarak iṣlendi. Doğru sandığımız...
  3. Akdeniz45

O1, O2 Kategorisi Ağırlık Hesapları Nasıl Yapılır?

Bu baṣlıkta çekme karavanla ilgilli detaylı bilgileri aṣağıdaki linkte okuyabiliriz. Bu konudaki bilgilerimizi de bu baṣlıkta paylaṣabiliriz. Karavanda Ağırlıklar: O1, O2 Kategorisi Ağırlık Hesapları Nasıl Yapılır? O1 Kategorisi Araçların Tescil ve Belge Zorunluluğu Çeki Okuna Gelen Yük...

4. Akdeniz45

Italya 2023

Gezimizden Önemli Noktalar: Çınar Gölgesinde Kamping Tatilimizin son gününü geçirdiğimiz Belvedere Trentino kampingteki çınar ağaçları dikkatimi çekti. Sanıyorum çınar ağaçları özel olarak seçilmiṣ gölgelerinin büyük olması içinde özel olarak budanmıṣlar. Ağaçların sadece yere paralel olarak...
  5. Akdeniz45

Trafik Sigortasında Değiṣiklikler

Hürriyet Gazetesinden NOYAN DOĞAN‘ın yazısı: „Trafik sigortasında önemli değişiklikler içeren yeni düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Mayıs ayı başı itibarıyla da uygulamaya girecek. Yeni düzenleme ile hem de 26 milyon araç sahibinin mayıs başında trafik sigortasına ödeyeceği prim değişecek...

6. Akdeniz45

Deprem Korkusu Karavana Yöneltiyor.

İstanbul'da hemen hemen her sokakta var: Deprem korkusu yaşayan sipariş verdi Bugünkü artamda depremden korunmak için karavana yönelmek geçici bir çözüm olabilir. Böyle bir durum karavancılığın geliṣmesini nasıl etkiler? Karavancılık için bir ṣans mı yoksa sorunlar daha da büyür mü...

7. Akdeniz45

Çekme Karavanlar Için Kıṣ Hazırlığı

Deprem nedeniyle soğuk ayları karavanda geçirmek isteyenlere yardımcı olmak için burada örnekler verebiliriz. Avrupa’da kampinglerde duran çekme karavanlarını kıṣın hafta sonlarında veya ara sıra kullananlar çoktur. Karlı, yağmurlu, soğuk havalarda zamanın büyük bir kısmı karavan içinde...
  8. Akdeniz45

Depremzedelere Giyecekler Yeni Ve Faturalı Olacak

Konuyu açayım mı diye iki gündür düṣündüm. Galiba konuṣmakta fayda var. Yakınımdaki bir yerleṣim yerindeki gönüllü itfaiyeciler depremzedeler için yardım toplamıṣlar. Toplam 150 paket. Paketlerde yeni giyeceklerin yanında iyi kaliteli ve iyi durumda kullanılmısları da var. Münih...
  9. Akdeniz45

Italya 2022

Eskiden depoyu doldurur yola çıkardık. Ṣimdi motorin nerede daha ucuz araṣtırması yaparak yola çıktık. 2018 yılından bu yana ilk defa Almanya dıṣında gezi yapmaya karar verdik. Karar verilince eṣim Sonja yurt dıṣı hastalık sigortası yaptırdı. Yaṣlar yetmiṣi geçtiği için yurt dıṣı sigortasının...

10. Akdeniz45

Ehliyet Konusundaki Baṣlıklar

Ehliyet Konusundaki Baṣlıklar Karavan Ehliyeti +750 Kg Karavan İçin D Sınıfı Ehliyete Artık Gerek Yok!!! Yurt Dışı Ülkelerde Karavan Çekmek İçin Geçerli Ehliyet Sınıfı ? https://www.gezenbilir.com/ara/54301997/?q=Ehliyet&c[title_only]=1&o=date B Ve Be Sınıf Ehliyet, Türkiye Ve Avrupa...

11. Akdeniz45

Motokaravanda Dört Mevsim Lastikleri

Karavanımda hep kıṣ ve yaz lastikleri kullandım. Son yıllarda karavanı kıṣ aylarında az kullanmam ve biraz da her yıl iki defa lastik değiṣtirmekten kurtulmak için dört mevsim lastiğine karar verdim. Bu konuda deneyim ve düṣüncelerimizi burada paylaṣabiliriz.
  12. Akdeniz45

Mevzuat Kimin Için Var?

Mevzuat çok geniṣ bir konu. Bizim konumuz kamp ve karavancılık olduğu için bu konulardaki mevzuatı konuṣalım. Kamp ve karavancılık değiṣik ülkelerde bazı farklılıklar gösterse de Kamp ve karavancılığın geliṣtiği ülkelerde benzer bir geliṣme var. Sanıyorum 80’li yıllardaydı. Fransa’da bir...

13. Akdeniz45

Karavanlarımızda Paslanmayla Mücadele

Konuya ait bir baṣlık aҫmakta fayda var. Bu konuda bilgi ve deneyimlerimizi burada paylaṣırsak bilgileri bulmak kolaylaṣır. Paslanmaya karṣı araҫlarımızın altındaki zifti her yıl kontrol etmekte ve gerektiğinde yenilemekte fayda var. Motokaravalarımızın büyük bir ҫoğunluğu ikinci el...
  14. Akdeniz45

Sık Sorulan Sorular - Karavanda Buzdolabı

Buzdolabı konusundaki önemli baṣlıklar. 12v 220v Buzdolabı Tartışmasına Işık Tutması Için Karavan Buzdolabı (kompresörlü Soğutma)12 Vdc Üç Sistem Buzdolabı Gaz Sisteminin Bakımı Üç Sistem Buzdolabı Gaz Sisteminin Bakımı Sık Sorulan Sorular (üç Sistem Buzdolabı Bakımı, Yedek Parça Temini)...
  15. Akdeniz45

Sık Sorulan Sorular – Karavanda Isıtıcılar

Isıtıcılarla ilgili baṣlıklar. Karavanda Su Isıtıcı Çözümleri Dizel Isıtıcı Açık Unutulursa Ne Olur? Dizel Isıtıcı Kendi Bidonu Mu? Araç Deposu Mu? Truma Su Isıtıcı Çekme Karavanda Isınmak Için Hermatik Gaz Sobası Veya Dizel Isıtıcı Kullanımı Mazotlu Isıtıcı Bakım Ister Mi? Cift Kontrol...

16. Akdeniz45

Sık Sorulan Sorular – Karavanda Klima

Klima ile ilgili konuları bu baṣlıkta topladım. Gözümden kaҫan paylaṣımları buraya ilave edebilliriz. Akü Ve Güneş Paneli Desteği Ile Yer Tipi Klima Çalıştırılabilir Mi? Dünyanın ilk DC İnverter karavan tavana monte kliması Crafter Kabindeki Klimayi Bataryalara Baglama Portatif Klimayı...
  17. Akdeniz45

Balkon Elektrik Santralı

Almanya’da elektrik aldığımız firma Iki ay kadar önce oturduğumuz apartman dairesinin elektrik sayacını değiṣtirdi. Yeni takılan iki yönlü bir sayaҫ. Iki yönlü sayaҫ sayesinde evin balkonuna konulan solar panellerin ürettiği elektriği, evin elektrik ṣebekesine vermek mümkün oluyor. Evde...
  18. Akdeniz45

Antik Çağ Arkeoloji Atlası

Geçtiǧimiz köprüden Romalılar da geçmiş olabilir. Gecelediǧimiz yer büyük bir savaşın olduǧu yer olabilir. Gezi hazırlıkları için faydalı olabileceǧini düşünüyorum. Atlastan iyi faydalanabilmek için Google tercümesini kullanmak ve atlastaki işaretleri anlamak çok önemli. Hakkında Türkçe...

19. Akdeniz45

Gezilerimizden Trajikomik Anılar

Bu baṣlıkta ilginҫ bulduğumuz gezi anılarımızı anlatabiliriz.
  20. Akdeniz45

Antalya Civarında Karavanda Su Pompası Değiṣtirebilecek Firma Aranıyor.

Anamur yakınlarında olan bir Alman Karavancının su pompası ile problemi var. Yedek pompaları var ama takamıyorlar. Antalya civarında yardım edebilecek bir firma veya kimse var mı? Teṣekkürler.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri