Arama sonuçlarınız

1. caner

YDS GTX Modelleri Hakkında

Ynt: YDS GTX Modelleri Hakkında Nihayet Yakupoğlu'ndan bir kişi kendilerine yazdığım emaili cevapladı. Bir dönem üretilen Moraine GTX modellerinde taban üretim hatası varmış. Bana da o denk gelmiş. Kendilerine gönderdiğim takdirde değişim gerçekleşecek ama tabi benim yurtdışından geri gönderip...

2. caner

Ynt: YDS GTX Modelleri Hakkında Benim aldığım işime yaramayan modelde normal numara aldım. Almadan denemekte fayda var.
  3. caner

Ynt: YDS GTX Modelleri Hakkında İlk tecrübelerim: soğuk ile ilgili bir sıkıntı yaşanmıyor, iyi sıcak tutuyor ama hafif buzlu zeminler olsun, asfaltta sertleşmiş kar olsun; basmayacaksın. Elbette basmama şansınız yok. Kayak deneyimi yaşatıyor.

4. caner

Ukrayna'da ayakkabılar buraya göre çok pahalı olduğu için ve mevcut botlarım oranın kış şartlarında yetersiz kaldığı için iyi bir bot ihtiyacım doğdu. Aklımda belirli marka ve modeller vardı, onlardan hangisini bulursam alacaktım. Ama şu Karaköy'deki reklam üzerine birde buraya bakayım dedim...
  5. caner

Kişisel Galeri (caner)

Ynt: Kişisel Galeri (caner) Başlığı hayli ihmal etmiştim. Yakın dönemlerden fotoğraf ekleyeyim: Devlet Agorası, Side Antik Kenti Side Antik Tiyatro Apollon Tapınağı, Side

6. caner

Başlangıç İçin Tavsiye?

Ynt: Başlangıç İçin Tavsiye? @linus epeydir fiyatlara bakmadım ama amacınız fotoğraf makinelerini ve fotoğrafı öğrenmek ise bu bütçe seviyesinde 2.el problemsiz hangi DSLR makineyi bulursanız alın. Öğrenme bedeli olarak düşünün bunu. Öğrenmek, anlamak kısa zamanda olmayacaktır. Zaman zaman...

7. caner

Kişisel Galeri (caner)

Ynt: Kişisel Galeri (caner) Sabahın çok erken saatlerinde İstanbul güzel fotoğraflar da veriyor. Bir yaz günü sisli bir sabaha uyanınca çekilen fotoğraflardan örnekler:
  8. caner

Kullandığımız Makine ve Ekipmanlar

Ynt: Kullandığımız Makine ve Ekipmanlar börtü böcüklerin makro doğumları değil, di mi? ;D güle güle kullan, ve tabi hayırlı işler :)
  9. caner

Kişisel Galeri (caner)

Ynt: Kişisel Galeri (caner) İstiklal Caddesi insan kalabalığından ötürü az rastlanır bir bölge olup; bu nedenle de kıymetlidir.

10. caner

50mm Lens Seçimi

Ynt: 50mm Lens Seçimi Bu soruların "net" cevaplarını ben de göremedim. Nikon'un bir sözlüğü var, oradan yola çıkabilirsiniz: http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/glossary.htm DX: Nikon'un dijital makineler için ürettiği lenslerdir. Full frame makineler için önerilmez. D90...

11. caner

Sedat Açıl, National Geographic'in "90 Fotoğrafçı, 90 İstanbul" Ekinde Yer Aldı

Ynt: Sedat Açıl, National Geographic'in "90 Fotoğrafçı, 90 İstanbul" Ekinde Yer Aldı Fotoğrafı merak ettim paşam. Şurada bazı fotoğrafları koymuşlar ama o yok. http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/galeri.aspx?galleryId=3895
  12. caner

Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor

Ynt: Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor Ağabeyy yapmayın. Artık VINN var, DINN var. 3G, gprs reklamlardan duymuşsunuzdur en azından. Artık size birVINN yakışır bu 6 aylık süre zarfında. Anlaştık değil mi? :)

13. caner

Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor

Ynt: Seyyah-34 İle Tarihe Yolculuk Başlıyor Sevgili Kemal bey, Parça parça takip ediyorum yazılarınızı. Biz şimdilik haritalarda gezebiliyoruz. :) http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=103840840326330750717.0004831ac51f406045c10&t=h&z=6 Burada antik şehirler, harabeler...
  14. caner

26 Gigapiksel Fotoğraf

Ynt: 26 Gigapiksel Fotoğraf Boğazı veya hareketli objelerin bol olduğu bölgeleri (yaya veya araçlar) dahil ettiğinizde 400 mm ile hatta (200 mm ile bile) hayli sıkıntılı olur gibime geliyor. Ama sonuç her durumda dehşet olacaktır. :) Dresden'e baktığımızda manzarada pek öyle hareket yok gibi...
  15. caner

Makine Tercihi Yaparken

Ynt: Makine Tercihi Yaparken Makine kullanımı konusunda yeter tecrübeniz yoksa; en güzel yöntem benzer bir makine kullanan ya da fotoğrafta tecrübeli birinden kısa bir eğitim alın diye tavsiye edebilirim. Ondan sonrası uygulamayla gelişir.

16. caner

Arazi Aracı Alma Rehberi Var mıdır?

Ynt: Arazi Aracı Alma Rehberi Var mıdır? Ben başlıktada belirttiğim gibi bir rehber ya da rehberlik edecek önerileri arıyorum aslında. Marka ve model ondan sonraki süreçte kendiliğinden gelişecek. Bu konuda çok bilgim yok; ihtiyaçlar nasıl tanımlanır, işin terminolojisi nedir vs. Bütçe ne zaman...
  17. caner

Keçiler

Ynt: Keçiler Nasıl bir denge kurmaktır bu yahu!
  18. caner

Ynt: Arazi Aracı Alma Rehberi Var mıdır? Yavaş yavaş oturuyor. Ama temel amacım araba marka bulmak değil. Şu aşamada genel olarak bilinen modelleri biliyorum ama kullanmışlığım yoktur. O bir sonraki adım olacak. Önce ne tip bir ihtiyaç var bunu tespit etmek. Hani beklentilerimin tanımını da...

19. caner

Ynt: Arazi Aracı Alma Rehberi Var mıdır? Erdal bey, Aslında en güzel yol: deneme yanılma. Ama bu pahalı bir öğrenme metodu olur işin içinde araç olunca. :) Şimdi ben ne soru soracağımı da çok kestiremiyorum; biraz ondan oluyor. Hani işin terminolojisine hakim değilim. Hani fotoğrafçılıkta İSO...
  20. caner

1474 Megapiksel Fotoğraf

Ynt: 1474 Megapiksel Fotoğraf Elinize sağlık Reha bey. Hareketli nesnelerde (insan gibi) kısmen hayaletler olsa da (-ki beklenen bir durumdur) sabit nesnelerin birleştirilmesi konusunda tam başarılı bir sonuç verdirmiş. Benim de aradığım bu aslında. Beraberinde birleştirme (stitch) yazılımı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

SON KONULAR

Geri