Arama sonuçlarınız

1. PoyrazBal

Cj5 Restorasyon

Merhaba, uzun bir bekleyişten sonra artık yılların yorgunu cj5'imizi elden geçirme kararı aldık ve işe koyulduk. Buradan edindiğim bilgileri de göz önünde bulundurarak öncelikle kaporta, elektrik ve sonra motor kısmında bir takım yenileme işlemleri yapmayı düşünüyorum. Araç üzerinde yaptığım...

2. PoyrazBal

Benzinde Çalışmama Sorunu

Cj5'imde lpg takılı durumda. İlk zamanlar bu denli bir sıkıntı yoktu ama şuan ciddi bir hal aldı. Aracım ilk çalıştırmada lpg'de direkt çalışırken benzinde marş almıyor. Lpg'de çalıştırıp iyice gaz verdikten sonra ancak benzine geçirebiliyorum ve aracı %70 benzinde kullanıyorum. Bu sıkıntı...
  3. PoyrazBal

Cj Boya İşlemleri

Arkadaşlar merhaba. Cj5'imi kısmetse fırın boyaya sokuyorum. Kullanım alanım offroaddan ziyade asfalt ve şehir içi olacak. Dikkat çekici olması için yine kırmızı var aklımda. Boya önerisi olan, şu ton güzel gider diyen var mı?

4. PoyrazBal

Cj5 Ateşleme Sorunu

Merhaba, bir önceki gün aracı kullandım hiçbir problem yoktu. Bu sabah çalıştırayım dedim araç marş basmadı. Motoru açtım ateşleme yapmıyor, Rauf ustaya gittim. Yeni platin alıp araca taktım. Sorun devam etti. Buji kablolarını kontrol ettim tek tek hiç biri ateşleme yapmıyor. Acaba sorun...
  5. PoyrazBal

Cj Geri Vites Sorunu

Arkadaşlar aracım 76 model cj5 orijinal 3 ileri şanzıman. Araç geri vitese çok zor geçiyor ve ötme yapıyor geçerken. Aracı yeni çalıştırdığımda da öyle, uzun süre çalıştırdığımda da. Acaba sorun nedir? Şimdilik idare ediyorum ama daha büyük sorunlar açmadan halletmek en iyisi olur diye düşündüm.

6. PoyrazBal

Cj5'te Tüp Yeri Sorunu

Arkadaşlar cj5'imde simit tüp var. Arka koltuğun altında duruyor. Muayenede sıkıntı olmaması için koltuk ile tüp arasında belirli bir boşluk olması gerekiyormuş. Bunu da muayeneye giderken taktığım kitlerle koltuğu yükselterek hallediyorum. Çünkü normal kullanımda o yükseklikte arka koltuğa...

7. PoyrazBal

Artık Benim De Bir Cj5'im Var :)

Birkaç ay forumda bol bol okuyup araştırdıktan sonra artık bir cj almak kaçınılmaz oldu. Ankarada yürürü iyi durumda, tabiri yerindeyse çok mıncıklanmamış 1976 model 4200cc Tarım Bakanlığı çıkışlı bir cj5 buldum ve yaptığım piyasa araştırması doğrultusunda aracı almaya karar verdim. Yaşım henüz...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri