Arama sonuçlarınız

1. F

Çekme Karavan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler? İyi Karavan Firmaları

İthal karavanlar bildiğim kadarıyla yan parçalar preslenerek üretilip daha sonra tabanın üzerinde birleştiriliyor. Dolayısıyla iskelet yok aslında. Dolayısıyla boyutına göre oldukça hafif oluyor, yerli üretimde ise çok büyük bölümü kutu profilden iskelet imal edip sonra kaplıyor. Dolayısıyla...

2. F

İskelet tamamen ahşap, mobilya kavak kontra, dış kaplama kompozit, camlar pleksi idi. Şase ise yerliydi. Sanırım şase fazla ağırdı. İskelette oldukça fazla parça vardı. Teslim alırken güneş paneli, akü ve şahsi eşya hariç 1350 kg ağırlık geldi demişlerdi. unknown cihazımdan Tapatalk...
  3. F

Eklenmesi ve değerlendirilmesi gereken birçok madde olsa da bence çok yerinde tespitler yapmışsınız. Yerli karavan düşünenlere faydalı olacak çokça bilgi var. Benim ilk karavanım pino markaydı, malzeme ve işçilik olarak gayet memnundum ancak fırsat bulunca ithale geçtim. İyi ki geçmişim...

4. F

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

Yazınız gayet açıklayıcı ve aydınlatıcı olmuş. Bu hesaplaanın ötesi karavan çekmeyi düşünenler için gereksiz olur. Mühendislik hesabı yapmaya gerek yok, kabaca yapılacak hesaplama ile alınacak karavanı çeker mi çekemez mi anlamak yeterli. unknown cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  5. F

Er Karavan Fetih 410

Üretim kaynaklı hocam. Gri su tankını arkaya koymuşlar. Kamyonet dobloyla çekiyordu arkadaş. Aracın bile arkasını hafiften kaldırıyordu. Ayrıca karavanı aldıktan birkaç gün sonra dingili kırıldı, tamir tadilat bir sürü uğraştı. Bu karavana mı özeldi bilemedim. Markayı da karalamak istemem...

6. F

Er Karavan Fetih 410

Herşey çok kılçıksızsa dikkat etmek lazım. Bir arkadaşımda bu marka karavan vardı. Ağırlık dağılımı hatalıydı, çeki topuzundan kaplini ayırınca karavan şahlanıyordu. Ağırlığının da söylenenden çok daha fazla olduğu belliydi. Gülle gibiydi tabiri caizse. Şasi ithal değil, üreticinin ürettiği...

7. F

Destek Ayakları İçin Matkap Ucu

Alacağınız lokmanın ucuna uzatma amacıyla demir çubuk kaynatmazsanız pek kullanışlı olmuyor, çok eğilmeniz ve uzanmanız gerekiyor. Kaynatma işinin de tam olarak ortalanarak yapılması gerekiyor. Astarı yüzünü geçebilir, hazır satılan daha ucuza gelebilir, ona dikkat etmek lazım unknown...
  8. F

Çekme Karavan Aldık (750kg Altı, Fren, Osb Alt Zemin)

Bence aracınızın özellikleri aldığınız karavanı çekmeye uygun. Hayırlı olsun unknown cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  9. F

Çekme Karavan Aldık (750kg Altı, Fren, Osb Alt Zemin)

Hayırlı olsun. Firma 750 kg konusunda en azından yalan söylememiş o açıdan bakmak lazım. Aracın beygiri ve torku nedir? Çekme limitindeyse sorun olmaz. Karavan Çekerken karavanın arkada olduğunu hissetmeniz normal, ben 2.4 hilux ile karavan çekerken dahi hissediyordum. Önemli olan rampa...

10. F

750kg Alti Cekme Karavan Kaza Sonrasi Surec

Anladığım kadarıyla karavanın ederini size ödeyecekler, karavan da onların olacak. Doğru mu anladım? Eğer bu şekilde ise, bahse konu karavan tescile tabi olmadığından mülkiyeti teslim ile devredilmiş olur, yani yazılı bir sözleşme ile devir şart değildir, ama ispat açısından yazılı olması...

11. F

Stabilizatör Hakkında.

Ben alko kullanıyorum. Uzun siyah olan kol stabilizatörü kitliyor. Onun altında normal kaplin var, çeki topuzunu o tutuyor. unknown cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  12. F

Stabilizatör Hakkında.

Asıl amaç savrulma hareketinin başlamasını önlemek olduğundan, dediğiniz gibi uzun yolda kullanılmalı. Şehir içinde çok sık manevra yapılacağından stabilizatör buna karşı koymaya çalışıyor ve balataları eritip zorlanıyor. Özellikle geri menevrada karavanın istediğiniz şekilde yanaşmasına izin...

13. F

Stabilizatör Hakkında.

Ben kendim taktım. Dediğiniz gibi birkaç püf noktası var, oralara dikkat ederseniz elinizde alet tutuyorsa zor birşey değil. unknown cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  14. F

Stabilizatör Hakkında.

Alko kapline knott stabilizatör uyar. Yanında gerekli olan ara elemanlar gönderilir. Benim aldığım alko stabilizatörün yanında bir çok farklı kapline bağlantı için gerekli parçalar vardı. Karavan ufak denemeyek boyuttaysa stabilizatör sürüşte konfor ve belli bir seviyede güvenlik sağlar...
  15. F

Navee N65 500w Elektrikli Scooterı Araç Içinde Şarj Etmek Için Ihtiyacım Olanlar Nelerdir?

Yorum yapmak için bence şarj aletinin bilgilerini görmek lazım. Ama genel olarak 220 volt ile çalışan aletleri araçta kullanmak için invertör takılması gerekir. Kullanılacak cihazın gücüne göre invertör gücü belirlenmelidir. Ayrıca araç çalışmadığı sürece elektrikli bisikleti şarj etmek mümkün...

16. F

Karavan Dış Elektrik Prizinin Dişi Olması ?

Bahsettiğiniz priz karavanlar için üretilen dış elektrik alım noktası olarak geçiyor. Birçok internet sitesinde satılmakta. Bunun yanında bu prize uygun dış elektrik alım fişi de satılmakta. Takım olarak alarak montajını yapabilirsiniz. Hatta defa marka çok küçük boyutlarda olanı dahi var...
  17. F

Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

Merhaba. O zamanlar saly 5.25 biraz daha pahalıydı. Fiyattan öte işçilik ve malzeme kalitesi farkı çok barizdi. Pinoda iskelet ve tüm mobilya kavak kontradan imal ediliyordu. Yaptıkları yalıtımı ve iç işçiliği, yaşam alanındaki ambiyansı gözeterek pino 450 aldım. Salyde ise iç mobilya çok köşeli...
  18. F

Çeki Demiri

Tse den geçmeden ruhsata işlenemez. Tse nin bulunduğu ile göre randevu durumu değişiyor. Sakarya da montajı yapan firma Tse ye de haber veriyor. Aynı gün hepsi halloluyor. Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. F

Akü Şarj Cihazı

Şarj edilecek akünün kapasitesinin yüzde 10 u ile şarj etmenin uygun olduğunu biliyorum. Dolayısıyla 150 amper akü için bu şarj cihazı küçük kalabilir. Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  20. F

Yerli Çekme Karavanlarda Havalandırma

Karavanımda 40x40 cm ebatlarında remis marka sineklik ve perdeli pleksiglas heki var. Gayet memnunun. Açılıp kapanması kolay. Minübüs tipi olanlar camdan imal edildiğinden ağır olur ve terleme yapar. Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri