Arama sonuçlarınız

1. dinozor izci

Ankara'da Karavan Ve Doğa Sporları Fuarı

Ankara'daki nadir karavan fuarlarından biri, 7-10 Aralık 2023 tarihinde Altınpark Anfa Fuar Merkezinde yapılacak.

2. dinozor izci

Trafik Sigortaları Iyice Soygun Aracı Oldu

Bugün binek aracımın Trafik Sigortası yenileme günüydü. Peşin ödeme şartıyla, %40 hasarsızlık indirimiyle 3.625 TL prim çıktı. Kaza teminatı ise, araç başına 120.000 TL. Geçen sene 1.525 TL prim ödemiştim ve kaza teminatı araç başına 100.000 TL idi. Prim %140 artmış, teminat ise %20 artmış...
  3. dinozor izci

Avrupa'da Motokaravanla Sorun Yaşamadan...

Bugünlerde, çekme karavandan motokaravana terfi etmek gibi bir niyet besler oldum. Ciddi ciddi 2. el sitelerine daldım, gittim. Motokaravana geçme niyetimin bir kısmı da, Avrupa'ya karavanla gitme fikrinden kaynaklanıyor. Hem gezeriz, hem kızımızı ziyaret ederiz, yediğimiz içtiğimiz de yanımıza...

4. dinozor izci

Karavanınızın Kan Grubu Ne?

Bu başlık tuhaf oldu, biliyorum. Ancak, bir konuda bana ilham veren bir olayı çağrıştırması için böyle bir başlık açtım. Kan grubu ender olan, yalnızca kendi grubundan kan alabilen, (0 Rh - gibi ve genel olarak negatif kan grupları) ani bir ihtiyaç olduğunda hemen kan bulmakta güçlük çekecek...
  5. dinozor izci

Bu Da Motokaravan Yani... :)

Çok sevimli geldi bana. Yalnız, motor arkadadır. Onu nasıl halletmişler, bilemedim.

6. dinozor izci

Fiamma Atık Su Tankı Boşaltma Tekniği

Çok acaip bir soru soracağım. Soruna bir çare bulamadım. Her türlü şekli denedim, ı-ıh olmuyor. Bilen biri varsa yardım istiyorum. İmdat! Fiamma'nın 23 lt. lik atık su tankını kullanıyorum. Önden ve arkadan görünümünü aşağıya yüklüyorum. Görüldüğü gibi, önde büyük bir kapaklı doldurma deliği...

7. dinozor izci

Güneş Enerjisi Sisteminde Tadilat

Elektrik konusunda cahillik seviyesinde bilgi sahibiyim, bilenlerden yardım/görüş rica ediyorum. Karavanımda; - iki adet 190W ve 24V olduğunu sandığım güneş paneli, - iki adet 102Ah ve 12V akü (seri bağlanarak 24V yapılmış), - 12/24V şarj kontrol cihazı, - 2000W ve 24V invertör mevcut...
  8. dinozor izci

Kemer - Mersin Rotası

Ankara - Kemer - Mersin - Ankara seyahatimize bugün başladık. Ankara'dan sabah çıkış ve Afyon ilk durak. Yolu ikiye bölerek hemen hemen yarı yol olan Afyon'da gecelemeyi uygun gördük. Afyonkarahisar Belediyesi Karavan Parkındayız. Burası oldukça güzel tasarlanmış. Her karavan için, karavan ve...
  9. dinozor izci

Yolda .... Lazım Oldu!

Diyelim uzun bir tura çıktınız, yolda karavanla ilgili bir malzeme lazım oldu. Mesela atık parçalayıcı kimyasalınız tükendi. Bir yerde 2-3 günden fazla da kalmıyorsunuz. Yerleşim yerleri dışında, internetten sipariş verip bir adreste kargo bekleme imkanı da olmayacağına göre, malzemeye...

10. dinozor izci

Kemer'den Mersin'e Çekme Karavanla Seyahat Planı

Ekim ayı içinde, çekme karavanımla 1 hafta - 10 günlük bir gezi planı yapmak istiyorum. Kemer'den başlayıp Mersin'de sonlanacak bir gezi olacak (tabii Ankara-Kemer ve Mersin-Ankara arasını hariç tutarak söylüyorum). Kemer ile Gazipaşa arasında 1 veya 2 gece İncekum Orman Kampında bir mola...

11. dinozor izci

Reflektörler, Görme Ve Görülme Meselesi

Malum, trafikte en önemli tedbirlerden birisi, her şart ve durumda görünür olabilmektir. Çekme karavanımı teslim aldığımda, enerjisini ve kumandasını çeken araçtan alan stop, sinyal ve park lambalarından başka bir aydınlatma unsuru yoktu. Plakalık lambası bile bulunmamakta. Dorselerde, daha...
  12. dinozor izci

Ankara'da Karavan Servisi Arayanlar

Çekme Karavanımda "doğuştan" gelen kronik bazı sorunlar nedeniyle "güya 2 yıl garantisi" olduğu halde, o "2 yılın" anlamının "2 yıl sonra bir ara bakarız" olduğunu bildiğimden, markadan bağımsız genel bir servis hizmeti ararken rast geldim. Karavanımın hidrofor sisteminde değişiklik yaptırmak ve...

13. dinozor izci

Hidrofor Ve Basınç Tankı Kullanımıyla Ilgili Soru

Karavanımda hidrofor kapasitesini iyileştirmek için mevcut hidroforu söktürüp, 11 l/dakika su basacak modelinden Seaflo hidrofor ve yanına 0.75 lt kapasiteli Seaflo basınç tankı monte ettirdim. Hidroforun cut off basıncı 45 psi. Genleşme tankının fabrikasyon basıncı 10 psi'a ayarlı. Sorum şu...
  14. dinozor izci

Ankara, Mavi Göl Karavan Kamp Alanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketi Anfa tarafından işletilen bir mesire alanı olan Mavi Göl Rekreasyon Alanı (eski adıyla Bayındır Barajı) içinde bir karavan park alanı bulunmakta. Yanlış saymadıysam 13-14 karavanlık yer var. Her bir yerde sabit mangal, elektrik, su, gri su atık sistemi ve...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri