Arama sonuçlarınız

1. turkergen

Satılık 4 Adet 205/70/15 At Lassa Competus

merhaba Ümit bey; lastikler 2 sene önce satılmıştır. Teşekkürler

2. turkergen

Vitara Yükseltme, Lastik Ölçüleri, Aks Ilişkileri Bilgilendirme

Merhaba; 235/70/16 lastiğin yanak genişliği 235 x (70 /100 ) =164,5 mm yani 16,45 cm dir. Takmak istediğiniz lastik 205/55/16 yanak genişliği ise 205 x (55 /100)=112,75 mm yani 11,27 cm dir. Arabanız 5,18 cm yere yaklaşırken tabanı ise 3 cm daralacaktır. Lastik hesap sitelerinden kontrol...
  3. turkergen

1993 Suzuki Vitara Vites Geçişlerinde Tak Diye Vuruyor

Umarim çözümü ekonomik olur. Sizi çok rahatsız etmiyorsa fazla takılmayın. Bu şekilde 3 sene kullandım eski aracımı..Hatta bendeki sesi ışıklardan kalkışlarda yan arabalar bile rahatça duyuyordu :).. selamlar..kolay gelsin..

4. turkergen

1993 Suzuki Vitara Vites Geçişlerinde Tak Diye Vuruyor

Merhaba Diferansiyeldeki boşluktan kaynaklanır.Bir süre sonra istavroz a zarar verir. En son diferansiyel değiştirerek sorun çözülür. Ama bu şekilde uzun bir süre kullanabilirsiniz. Tabii Diferansiyel içindeki dişlilere ileride zarar vereceği unutulmamalı. Eski suzukilerde bu sorun olmayanı...
  5. turkergen

Suzuki Vitara 1.6 Jlx Jant Yardımı

yani bahsi geçen göbek benim stepnede gördüğünüz göbek ise ortalama çapı 10,5 cm..benim de arka jantların göbekleri şimdilik boşta ..flanşlar faturalı olduğu için standart kapak sığmıyor.

6. turkergen

@frekans1986 tam olarak ne istediğinizi anlayamıyorum. Aşağıdaki resimleri incelerseniz ön lastikerde manuel hub olduğu için zaten jant göbeği takılmaz( auto olanlarında da zaten kendisi kapaklı). Arka jantlarda ise resimdeki stepnedeki gibi bir jant göbeğinden bahsediyorsanız jantın göbek...

7. turkergen

Suzuki Vitara 1,6 JLX İçin Lastik Seçimi

Merhaba; Bu ölçüde sürtme kaçınılmaz. Ben de yükseltme yapmadan deneme amaçlı takmıştım fakat benim tam turlarda sol taraftan şaseye sürtmüştü. Arazide ise artikülasyona göre arka çamurluğa ve ön tampon plastiğine sürtüyordu. Yükseltmeler gelinceye kadar 1 hafta bu şekilde kullandım. Çaresi ...
  8. turkergen

Arazi Şanzımanı Uzayan Zincir Ve Şanzıman Revizyonu

Merhaba Konu üzerinden 4 sene geçmiş Konuyu açan Ayberk Bey olması lazım . 4S makina İstanbulda kendileri 0535 718 47 57 numarasından ulaşıp sorabilirsiniz. Kendisi yükseltme, spacer ve bir çok offroad modifikasyonu için hala parça satıyor. Kolay gelsin
  9. turkergen

Yardim 16 Jlx

@highoutput ..tamamdır.. ben de sosyal medyadan bulmuştum bir ara kendisini..uygun bir zamanda ben de uğrarım yanına.. Selamlar..

10. turkergen

Yardim 16 Jlx

Highoutput klinometre isteğinize katılıyorum. Saçma sapan çalışmayan klinometrelere 250 TL gibi para isteniyor. Daha önce almıştım tamamı plastik ve ön göğüslükte çok güneş gördükçe özelliğini kaybediyor.Bu dandik Eğim ölçerlere para vereceğimize elektronik olanları tercih ederiz daha iyi.Başka...

11. turkergen

Ben teşekkür ederim en azından kafamızdaki bazı sorulara cevap bulabiliriz diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın beni ama zamanında arazi araçlarımız var diye bize herkes kazık attı. Artık her şeye şüpheli yaklaşıyorum. Hep söylüyorum 8 sene önce 1000 tl ye aldığımız şnorkeller şimdi 450 ye...
  12. turkergen

Kamp Ve Arazİ İçİn Hangİsİnİ Almaliyim Suzukİ Grand Vİtara /duster/ Rav4

Sanırım Unimog alıp sorunu kökünden halletmişsiniz :) Şaka bir yana unimogların arkasına da yaşam alanı kurulabiliyor. Bir nevi motorlu 4 çeker karavan oluyor..

13. turkergen

evet o aralık standart olduğu için kullanabilirsiniz. Önceki aracımda bu kapakların üzerine internetten suzuki logosu alıp yapıştırmıştım. Şu anda benim aracımda da ortadaki jant göbekleri boş.Yakıt performansın daha çok jantlarla değil lastiklerle ilgisi vardır. En son resimdeki tork jant...
  14. turkergen

Jantınızla ilgili olarak vitaralar 5 bijonludur. 5 x 139,7 bijon aralığına sahiptir. ortasındaki boşlukta yaklaşık 95 mm dir. İkinci koymuş olduğunuz resim sanırım almayı düşündüğünüz jant, bu jantın aynısını 205/75/15 ve 235/75/15 Lastiklerle kullandım. Bu bijon aralığında genelde jantın...
  15. turkergen

Eğer otomatik değilse aşağıdaki gibi bir hub vardır. Bunda da çevir me kolu vardır bu yüzden bunu kapatmak doğru olmaz. Sanırım kapaklarda buna uymaz

16. turkergen

Merhaba İbrahim Bey; Hub dediğimiz ön tekerlerdeki sizin de bahsettiğiniz 4 çeker sistemi. Eğer Hublar otomatikse zaten aşağıdaki resimdeki gibi kendinden kapaklı oluyor.Genelde de üzerinde auto yazar. Yani bu 4 çeker sisteminizin içeriden vitese taktığınızda otomatik olarak 4 çekere geçmesi...
  17. turkergen

Nif Dağı Aileler Ile Karda Sucuk Ekmek Etkinliği

Nasıl geçti foto yok mu?
  18. turkergen

Merhaba İbrahim Bey; Aracınızda şu an da mevcut olan lastiklerin ölçülerini ve mümkünse jantınızın resmini buraya ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım. Aracınızda otomatik hub varsa oraya jant göbeği kapağı kullanılabilir fakat manuel hub a çevrildiyse o bölüm kapaksız kalmalı. Resim...

19. turkergen

Vitara Jlx Orjinal Lastik Ebadı Yardım

20. turkergen

Arazide aşırı batakta debelenen biri değilim. Hafif arazi gezileri yapıyorum ama yeri geliyor taşlık kayalık zeminleri tırmanmak durumunda kalıyorum, Arazide zemin zoramaya başladı mı hep 4L ile geziyorum. 4L de max 30-40 km gidebilirsiniz. Bu da hoplayıp zıplayan bir arazi için zaten yeterli...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri