Arama sonuçlarınız

1. PrometheusTR

2007 Model Kia Sorento'm Ve İlk Gezim: Kuzuyayla

2008 yılında Yamaha XT660R motosikletim ile geçirmiş olduğum trafik kazasından sonra motosikletimi kazalı olarak satmıştım. Ardından iş değiştirdiğim için artık bir şirket aracım da yoktu. Hem bir enduro motosiklet zevki verecek, hem de otomobil ihtiyacımı karşılayacak bir araç ararken 4×4’lerle...

2. PrometheusTR

Tek Deklanşörde 3 Fotoğraf

Merhaba, Bir sorum olacak; Eski Nikon D90 makinemde, deklanşöre yarım bastıktan sonra diyafram ayarladığınız makarayı çevirerek pozlama arasındaki stop'u belirleyebiliyor ve deklanşöre tam bastığınızda ise örneğin -1 0 1 olacak şekilde 3 ayrı fotoğrafı tek seferde çekebiliyordum. Bu da HDR...
  3. PrometheusTR

Bayram Için Rota Önerisi

Merhaba herkese, Yeni aldığım PCX 125'imle aşağıdaki rotayı yapmayı planlıyorum. (İstanbul - Çınarcık (Yalova) - Mudanya - Bandırma - İstanbul) Bilenlere birkaç soru sormak istiyorum: - Bu rota günübirlikte çok sıkıntılı olur mu? - Konaklama yapacak olsam nereyi tercih etmeliyim? (bayram...

4. PrometheusTR

Bisiklet Seçimi

Üniversite sonda bisiklet merakım uyanmıştı ancak o dönem alamamış, işe girince de motosiklet almıştım. Uzun yıllar enduro motosiklet kullandım ve satıp araba aldım birkaç sene önce. İki teker tutkum geçmemiş olacak ki hala alasım var ancak motosiklete ayıracak bütçem yok, bu nedenle de bu...
  5. PrometheusTR

Beyrut Gezi Yazısı 29-03-2013 / 02-04-2013

Fotoğraflarla Birlikte Görmek İsterseniz: Www.onurozdemir.com.tr/2013/04/05/beyrut-beirut-gezi-yazisi/ 02.04.2013 uzun Zaman Olmuş Gezi Yazısı Yazmayalı. Birkaç Sene Evvel, Motosikletimi Satana Kadar Türkiye’nin %40’ını Gezmiş, Bira Kaza Sonrası Motosikletimi Satmak Zorunda Kalmıştım...

6. PrometheusTR

CJ mi Defender mı?

Başlığın amacı marka savaşı değildir baştan söyleyeyim :) Sadece içinden çıkamadığım bir durum var. Konu tamamen özel; ben ve bütçemle alakalı. Aklımdaki araçların + ve - leri var ve ben bunları toplayamıyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var özetle :) Öncelikle CJ 6-7-8 den biri var bir tarafta. 5...

7. PrometheusTR

CJ6 ilanları hakkında

sahibinden.com'da CJ serilerine bakıyorum, CJ 6 başlığı altında hep U kapılı araçlar var ve muhtemelen CJ7 bunlar. Acaba yanlış mı seçtiler diye düşünüyorum ancak açıklama kısmına da kocaman CJ 6 yazıyorlar. Bunlar ruhsatlarında CJ6 yazan CJ7'ler mi ki?
  8. PrometheusTR

CJ Toplama Hakkında

Bu aralar eski CJ sevdam tekrar alevlendi ve bir CJ almak istiyorum. Önceliğim 6 ve 7, sonra olmazsa 8. 5 düşünmüyorum :) Yapısız bir araç buldum başka bir şehirde. Farklı bir şehir olduğu için, tanıdığım usta vs. yok orada. Bu yüzden eğer anlaşırsak kendim bakıp, alıp geleceğim. Araç 78...
  9. PrometheusTR

Bu Frontera hakkında yorumlarınız

Merhabalar, Hard offroad için değil ancak yapacağımız doğa gezileri için, balığa gitmek için ve bu tarz soft geziler için bir araca ihtiyacımız var. Sizce bu ilandaki Frontera işimizi görür mü? Yükseltme kiti işini nasıl hallederiz? LSD kilitli olduğu söylenen Fronteralar var, bu araçta da...

10. PrometheusTR

Kia / Asia Motors Rocsta

Tesadüfen internette gördüğüm bir araç Rocsta. 1990-1998 seneleri arasında Güney Kore tarafından üretimi yapılmış. Mazda motoru ve Mazda şanzumanı taşımakta. Rocsta'nın modelleri; Rocsta 1.8 DX Hard Top Rocsta 1.8 DX Soft Top Rocsta 2.2 Rocsta 2.2 4WD Rocsta 2.2 D Soft Top Rocsta 2.2 Diesel...

11. PrometheusTR

Saat problemi

Yerel saatle forum saatim tutmuyor, benim saatin pili etmiş heralde :P Hadi aradaki fark tam saat olsa anlayacağım da, "41 dakika" fark var sistemle bendeki saat arasında. Meridyene duyarlı bir forumumuz olduğunu bilmiyordum vallahi ;D Bu saati nasıl kuracağım hakkında fikri olan var mı? ::)
  12. PrometheusTR

Kişisel Galeri (PrometheusTR)

Eski galerimdeki link'ler ölmüş, uzun zaman olduğu için de mesajımı düzenlememe izin vermiyor sistem bu sebeple yeniden yüklüyorum fotoğraflarımı. Kusuruma bakmamanızı temenni ederim :)

13. PrometheusTR

Alınık Arazi Aracı - 10.000 TL'ye kadar

Daha önce Discovery I kullanıyordum ve binek araç ihtiyacım sebebiyle sattım. Şimdi kuzenimle ortak bir arazi aracı almak istiyoruz. Tabi ki paramızın yettiği en iyi aracı almak düşüncesindeyiz. Muhteşem araçlar beklemiyoruz elbette ama en azından biz modifiye için para bulana kadar bizi idare...
  14. PrometheusTR

Ankara Karagöl - Kurtboğazı Arası Off Road (17 Kasım 2010)

Önceki gece, kuzenimin eşi Yakup'la beraber çoktandır yapmak istediğimiz şeyi yapmak için Google Earth'ü açtık. Parmağımızı rastgele bir noktaya koyup, oraya ulaşmaya çalıştık. Sonuçta aşağıda detayları görünen rota çıktı ortaya :) Çıkış noktası Karagöl Bu rotaya göre, Çubuk Karagöl'e...
  15. PrometheusTR

Satılık '96 LR Discovery I V8 ES

Tek aracım olduğu için şehir içi tüketimi bütçemi zorluyor, yanına ufak bir binek almayı planlıyorum ancak o zamana kadar satılırsa tek araç olarak Suzuki Grand Vitara almayı planlıyorum. Ayrıca yine 1998 ve üzeri Suzuki Grand Vitara'larla takas olabilir. İlan şurdadır...

16. PrometheusTR

Ankara'dan Karadeniz Gezisi - (8-19 Eylül 2010 )

Ramazan bayramı arifesinde Ankara - Samsun seyahatiyle başlayıp, Artvin Hopa'ya kadar gidip, tekrar iç kısımlardan Ankara'ya dönmeyi planladığım bir gezi yapacağım. Bu rotayı daha önce yapanlar varsa; mutlaka görülmesi gereken yerler, yemek yenilebilinecek ve konaklanacak yerler hususunda bilgi...
  17. PrometheusTR

Discovery I Direksiyon Kutusu Tamir Kiti

Sıfır olarak aldığım kit ambalajından hiç çıkartılmamış vaziyette duruyor. İsteyene aldığım fiyattan, yani 50 TL'ye verebilirim.
  18. PrometheusTR

96 model Discovery I aracım hakkında sorularım

Yakın zamanda almış olduğum Discovery'm hakkında birtakım sorularım olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Soruları numalandırıyorum ki yanıtları takip edebilmek kolay olsun. Şimdiden teşekkürler: 1. İlk aldığımda aracımın sağ ön maçurluk hizası sol öne göre gözle görülecek kadar düşüktü...

19. PrometheusTR

24 Ocak Pazar - Prometheus'un Disco'sunu Çamurlama Gezisi

Az önce Necmi Abi'yle yaptığımız görüşme sonucu, bu pazar bir yerlere gitme konusunda fikir birliği yaptık. Pazar Ankara'da olup da bu ufak çaplı gezimizde bize katılmak isteyenler var mı? Eğer varsa, gezi önerileri ile birlikte yazarlarsa iyi olur :)
  20. PrometheusTR

McAfee Engellemesi

İş yerimde McAfee antivirüs ve firewall kullanılıyor. Arada bir gezenbilir'e bakmak istiyorum ancak otomatik olarak engelleniyor. Gerekçe olarak da "forum ve bullettin'lara girmek yasaklanmıştır" diyor. Ancak birtakım başka forumlara girebilmekteyim (LROTurkiye gibi). Bizim sitenin bu yazılıma...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR