Arama sonuçlarınız

1. izciler

Karavanımı Tekrar Yaparsam Yapmayacaklarım

Bazıları denemeli ama :)) Bir de belki hem serde hem de halâ izcilik vardır :)

2. izciler

Bir de araç yalıtımı için borlu püskürtme sistemini denemek isterdim. Yalıtımda çok başarılı olduğunu dinliyorum.
  3. izciler

Öncelikle motokaravanımı o ustaya yaptırmazdım. Yapılırken başından ayrılmazdım. Elektrik kablolarını mutlaka görüp arızalarını giderebileceğim şekilde yerleştirtirdim. O güneş geçirmeyen ama yağmur geçiren yan tenteyi almazdım. Ford transitte yatağı enine değil boyuna konumlandırır, wc yi bir...

4. izciler

Ayrı Bir Kış Lastiği Mi Yoksa Kışında İdare Edecek Bir A/t Lastik Mi?

4.2 landcruiser de kar işaretli AT lastik ile Allahuekber dağına, Erzurum Kaynak köyü ile Kaynak yayla arasındaki S virajlandan çıktım. Bir sıkıntı olmadı. Yalnız aşağıya inen bir greyder vardı. Akşam aşağıda bıraktığımız bir römorku almak için geri rönmeye başladım. İlk S virajın altı en az 500...
  5. izciler

4x4 Ford Transit Hakkında Yardım

Dışı böyle

6. izciler

Bitti bitti de ben de bittim :) Bütün herşey bir sahtekara aracı karavan yapacak diye kaptırmamla başladı. Ve seneler sonra tamamen söküp yeniden yaparak bitirebildik.

7. izciler

8. izciler

9. izciler

Kısa Şasi T5 4motion Ya Da Transit 4x4 Var Mı Ülkede?

Benim var 4x4 transit karavan.

10. izciler

Ford Transit Motocamperın Iç Dizaynı

Bendeki de böyle oluyor

11. izciler

Sirkülasyon Pompası Olmadan Suya Hareket Verilebilir Mi

Elektriksiz ve yalıtımsız bir ortamda sobanızın sabaha kadar yanmasını sağlamaktan başka çareniz yok. Sulu sisteminiz de size ancak bir saat kazandıracak ve boşuna masraf etmiş olacaksınız. Yağlı petek radyatörü yakın bir odayı ısıtın ve sonra fişini çekin görecemsiniz ki süratle soğuyacaktır...
  12. izciler

Ayrıca ördek soba daha kullanışlıdır. Evet zeminde biraz daha fazla yer kaplar ama daha uzun odunları atabilirsiniz bu size kesme enerjinizden kazanç sağlar. Ön kapaktan atılır odunlar, böylece her kapağı açışını da duman çıkmaz. Ayrıca üstünde birden fazla pişirme işlemi yapabilirsiniz daha...

13. izciler

Isıtma haricinde size bir de elektriksiz su pompalama sistemi düşünmek lazım. (Güneş enerjisiyle çalışan dalgıç pompalar gibi. Önce biri gücü kadar yukarı basar oradaki hazneden alan diğeri vs) Ancak ben yine de boru tesisatının çok verimli olacağını sanmıyorum. Aklıma kışın aracın etrafına...
  14. izciler

Değerli arkadaşım. Zor ama güzel bir hayat tarzı seçmişsiniz. Durumunuzu tam olarak anlayabilsek daha çok yardımcı olmak isterdim. Merak ettiğim konu şu. Neden orada karavandasınız. İnşaat izni olmadığından mı maddi problemlerden mi. Bu şunun için çok önemli. Kalıcıya dönebiliyorsanız aracı...
  15. izciler

Klasik Isınma Aracı; Odun Sobası

Haklısınız, yanmaz malzeme derken amyant dilimize oturmuş. Evet amyant kanserojen bir maddedir. Kullanılmamalıdır. Ayrıca ısı kalkanı denilen soba kalorifer arkalarına konan malzeme arkasına mukavva kaplanmış, açılıp düzeltilip parlatılmış yağ tenekesinden başka bir şey değildir. Ciddi ısıda...

16. izciler

Biter bitmez yayınlayacağım. Mekanik sıkıntılarının bitmesi zaman aldığından mobilyalara geçileli çok olmadı.
  17. izciler

Biter bitmez yayınlayacağım. Mekanik sıkıntılarının bitmesi zaman aldığından mobilyalara geçileli çok olmadı.
  18. izciler

19. izciler

Ford Transite Lsd?

Ben de çok merak ediyorum. Mekanik tamiratları geç bitince geç başladık. Mobilyaların yerleştirilmesine başlandı. Bitince hemen yayınlayacağım.
  20. izciler

Klasik Isınma Aracı; Odun Sobası

Ahşap binalar için kullanılan bir yöntem var. Soba borusunun içinden geçebileceği birazcık daha büyük bir boru alınıyor. Bunun etrafı taş yünü ile kaplanıyor ve taş yününün üstü hepsinden büyük bir boru ile kaplanıyor. Yani aslında çift cidarlı bir boru var ve içi taş yünü dolduruluyor, bu...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri