Arama sonuçlarınız

1. M

1972 İnternational Travelall

Satmadım ve satmayacağım halen kullanmaya devam ediyorum.

2. M

Bitkisel Yağların Dizel Motorlu Tarım Araçlarında Yakıt Olarak Kullanılması

Ben 1 mazot 3 ayçiçek yağı olarak karıştırıp kullanıyorum.Hatta şu anda arabamın deposunda 69 lt kadar karışım yakıt mevcut.Çalışmada , çekişte herhangi bir fark yok ,sadece koku olayı var oda rahatsız edici seviyede değil.Kullanılmış yağ bulamadığım için marketten aldığım kampanyalı olarak...
  3. M

1974 Powerwagoon Restore Edeyimmi Satayım Mı ......

Bu da benim powerwagoon 7 yıldır bende arada çalıştırıp kısa bir tur atıyorum . Çok isteyerek almıştım ve tüm bakımlarını yapmıştım yaklaşık 3 sene devrinde problem olduğundan satışı alamadığımdan çekme belgeli olarak bahçede durdu.Daha sonra devir işlemini hallettim ama eski heyecanım kalmadığı...

4. M

Acil Yardımınız Lazım Dodge Ve Willys Ile Ilgili

Çok geniş kalır aracınızda
  5. M

Bu Zor Dönemde Sabunun Önemi

yağları parçalama konusunda marketlerden aldığımız her çeşit sabun gayet etkili iken ille de doğal sabun reklamı çok duygusal olmalı.Saçlarımı yıkarken el yapımı doğal sabunu kullanıyorum yumuşak bir etki yapıyor ama iş yaparken özelliklede araba tamir bakım onarımı sırasında ellerimdeki kiri...

6. M

750 Kg Altı Çekme Karavan Yasal Ölçüleri Nedir?

Yukarıdaki yönetmelik hükümlerine göre genişliği 2,55 i boyu 12 metreyi ve ağırlığı 750 kg geçmeyen romork yapabilirsiniz ve tescile tabi olmaz. Ülkemizdeki durum bu maalesef günümüzde karayollarımız üzerinde herhangi bir belgesi olmayan 750 kg altındaki romorkları da kimse denetlemediği için...

7. M

750 Kg Altı Çekme Karavan Yasal Ölçüleri Nedir?

Karayollarına çıkacak araçlar için aslında TİP onay belgesi zorunlu ama 750 kg altında romorklar tescil belgesine tabi olmadığı için ve trafik zabıtası da denetleme yapmadığı için bu alanda boşluk var. Bu durumun böyle devam etmeyeceği kanaatindeyim ve mutlaka bir denetim ve düzenleme gelecektir...
  8. M

750 Kg Altı (ruhsatsız) Çekme Karavan İle Trakfik Kazası

O1,O2, M,N, M1,N1,M2,M1G ,N2 vs gibi harflerle tanımlamalar araç tescil belgesinde aracın cinsini gösteren harf,rakam gurubudur.. O1,O2,O3 olarak tanımlanan araç cinsleri romorklardır. Ağırlıklarına göre sınıflandırılır. Bu romorkları çeken araçlar romork çekmeye trafik mevzuatı gereğince...
  9. M

Eski Bir Akü Nasıl Restore Edilir?

eski akülerden çatlama dökülme yapmayan plakaları toplayıp bunlardan akü yapıyorlar çok faydalı olacağını sanmıyorum , ayrıca plakalara kurşun ekleme yaparken ve köprü atarkende sıcak kurşunu döküp ekleme yapıyorlarki plakadaki kurşun eriyik hale geçmediği için aradaki bağlantı eksik ve zayıf...

10. M

Eski Bir Akü Nasıl Restore Edilir?

Izgaraları hazır alırdık ve oksit macununu sürerdik , ızgaralara saatlerce macun sürdüm , üst üste macun sürerdik aralarında gazete kağıdı olurdu , daha sonra biraz kuruyunca eski çamaşır makinelerinde olan el merdanaları gibi merdanemiz vardı ve plakaları o merdaneden teker teker geçirerek...

11. M

Dodge Power Wagon 200 1973

aynı araçtan bende de var , bendeki araçta 90 bg iveco motor 5 vites şanzıman var , ayrıca şanzımandan tahrikli braden vinç te mevcut.Yalnız aracımın kasası düz kasa değil step-side kasa gösterişli araçlar.
  12. M

Otobüsten Dönüştürülen Karavan Ehliyeti

Araç sınıfı tescil belgesinde M1 görünüyorsa muhayene de 2 yılda bir yapılacaktır o zaman kaçarı yok.

13. M

Römork'dan Karavan Yasal Olarak Yapılır Mı ?

Ayrıca ruhsatlı hususi olarak geçen aracınızla ticari mal niteliği olmayan kişisel malınız olan her yükü ( trafik mevzuatına aykırı yükler hariç) taşırsınız ve K belgeniz olmasına gerek yoktur. Örnek isterseniz aracınızın arkasına taktığınız kendinize ait teknenizi romorkla K belgeniz olmadan...
  14. M

ayrıca O2 belgesi diye yanımızda taşıdığımız bir belge yok zaten tescil belgesinde aracın cinsi olarak O2 ibaresi vardır. M1 , N1 , M1G vs gibi
  15. M

hangi K k1 mi K2 mi yoksa yıldızlı K mı? Muhayeneyi yapmazsanız trafiğe çıkamazsınız yazdığım yazıda belirtmiştim.Zaten soran arkadaşta trafikte gezmekten bahsetmemiş romorku tapulu arazisine koyup orada kullanmaktan bahsetmiş. Sizin söylediğiniz mevzuatı 10 sene uyguladım hem trafik mevzuatını...

16. M

Trafiğe tescilli bir aracınız var ve park ediyorsunuz yasak yere park etmediğiniz sürece trafik zabıtası yönünden sorun yok. Aracınızı tapulu arazinize park ettiğinizde ise belediye zbıtası size ne diyecek , inşaat yok arazinin sahibi sizsiniz aracınızı arazinize parketmişsiniz ,aracınızın...
  17. M

750 Kg Karavanda Süspansiyon Sistemi Nasıl Olmalı? Karavanımda Süspansiyon Yok!!!!!

Torsiyon varsa süspansiyon var demektir ki . başka bir sisteme gerek yok.
  18. M

Karavan Ile Zorluklar

fotoğraftaki toplam ağırlık 4500 kg ın üzerinde , aracın motor gücü 76 bg , zonguldak antalya seyahati sonrası.

19. M

Karavan Ile Zorluklar

72 bg reno 9 araçla romork üzerinde 1 ton yükle çok yol yaptım.Araba önden çekişli olduğu için rampada durup kalkmak bazen sorun yaratıyor , onun haricinde normal yol koşullarında zorluk yaşamadım , ancak iş durmaya geldi mi zorluk orada başlıyor.hem durma mesafesi korkunç derecede uzuyor hem de...
  20. M

Karavan Ile Zorluklar

Yorumların hepsinde genelde aracım çeker mi? rampada durursam kalkabilirmiyim? soruları ve endişesi var . Araç zorlansa da düşük viteste bir şekilde karavanı çeker bahse konu araçların tamamı yeni nesil araçlar bg ve tork olarakta gayet iyiler uygun viteste olduğu sürece karavanları çekebilecek...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri