Arama sonuçlarınız

1. TA2RX

Doğrucu Davut / Evliya Çelebi2 Nerede?

Foruma en çok katkıda bulunanlardan biri olduğu halde Forum yönetimi tarafından yasaklandığına dair duyumlar aldım? Neden?

2. TA2RX

Yapay Zeka Destekli Çeviri Motorları

Bir arkadaşım Facebook'ta paylaşmış: google translate'ten daha iyi olduklarını söylüyor. - DeepL - Smartcat - Sonix ai - Fluently - Doctranslator
  3. TA2RX

Araçla Yurt Dışına Çıkacaklar, Di̇kkat!

Plakanız 7 karakter ise internetten alacağınız Vinyet başınıza bela olabilir. Ben Bulgaristan için aldım. Adamların sitesi plakayı Türk sisteminden kontrol ediyor sanırım. Girdiğim plaka no.yu kabul etmedi. Başına 0 (sıfır) ekleyerek girdiğimde kabul etti. (Ayni sorunu daha önce internet vergi...

4. TA2RX

Karavan Yeşil Sigorta Tarifesi

Turing'in sayfasındaki listeye göre tarife şöyle: https://www.turing.org.tr/wp-content/uploads/2021/07/greencard-gecerli-fiyat-listesi.pdf Buna göre, 2 haftalık karavan sigortasıyla, örneğin Bulgaristan'da bir otelde (iki kişi 55 leva=28,65 Euro) 5 küsur gün kalmak ayni para. Burada yine...
  5. TA2RX

İsli / Sarı Alevli Yanan Ocaklar, Çözüm Önerileri Ve Önemli̇ Bi̇r Uyari

Orijinal mesajı bulamadım. Sarı alevli yandığı için isli yanan ocaklarla ilgili bir mesajlaşma vardı. Bunun temel sebebi olarak ocağın doğal gaz için yapılmış olması öngörülmüştü. Çözüm için de ocak kafalarının altında (iç tarafta) yer alan memelerin LPG için olanlarla değişmesi gerektiği...

6. TA2RX

Karavan Yıkama Konusunda Pratik Bir Öneri

Karavanımı yıkamaya hep üşenirim. Bu yüzden de pek sık yıkadığım söylenemez, hele ki hortumla yıkama imkanı yoksa. Senenin ilk gününde epeydir ihmal ettiğim karavanı yıkamaya karar verdim. Yakınlarda hortum bağlayacak yer olmadığı için mecburen kovalı yıkama yoluna gittim. Hem su tasarrufu...

7. TA2RX

Firmadan Firmaya Trafik Sigorta Primleri Arasındaki Uçurum

Motokaravanımın trafik sigortasını yenileme vakti geliyor. Hanımın sigortacısının verdiği teklif 6673 TL. Kamil Bayram sigortanın verdiği teklif 2661 TL. İyi ki Kamil Bayram var. Yoksa yanmışız. Benim hasarsızlığım 7. basamakta. Sizinki farklı çıkabilir. Yaptırmak isterseniz telefonu...
  8. TA2RX

Reklam Engelleyici Üzerine

Her sayfada otomatik çıkan "Reklamlara izin verin" penceresindeki talimatları izledim ama bende o tür bir eklenti göremedim. Dahası hiç bir eklenti yok görünüyor. Mozilla (son versiyon) kullanıyorum. Kaspersky engelliyor olabilir mi?
  9. TA2RX

Fotoğraf Yarışmaları???

Ekranın tepesindeki bandın sağ tarafında Fotoğraf Yarışmaları adında bir açılır menü var. Bugüne kadar orada tek bir mesaj dahi yayınlandığını görmedim. Gereksiz yer işgal ediyor. Kaldı ki bunun yeri de yanlış. İlle bu konuda mesaj yazılacaksa ilgili ana konu altında yer almalı (bence).

10. TA2RX

Karavan Ve Karavancılıkla Ilgili Kitaplar

Karavanla ilgili kitaplar (internet üzerindeki kitapçılarda / sahaflarda bulabilirsiniz) Rüzgarın Getirdikleri (Hüseyin Pelit) - 4 Cilt Türkiye'nin İlk Karavan Rehber Kitabı (Yaşar Özcan Özalp) Kamp ve Karavan Dünyası (Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu) Karavanla ilgili kitaplara bir kaç ek...

11. TA2RX

Telsiz Eğitim Materyalleri

Telsiz kullanımı el kitabı Telsiz eğitim sunum videoları --> devamı olacak Şurada da çok faydalı bilgiler var.
  12. TA2RX

Motokaravan Trafik Sigortası - Yeni Fiyat

Poliçemi yeniletmek için Sigorta Bilgi Merkezi'nin sitesinden karşılaştırmalı fiyatlara baktım. Çoğunluk 2700 TL civarındaydı. HDI sigorta 2120 TL teklif etti. Fiyat vermeyen ve genelde iyi fiyat verdiğini bildiğim bir kaç firmadan teklif gelmediği için teker teker sitelerine gidip acentelerine...

13. TA2RX

Gezmek Ve Seyahat Etmek Üzerine

Facebook'ta bir arkadaşımdan çaldım. O da bir başkasının paylaşımını paylaşmış: 1 – ‘Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez.’ - Emile Zola 2 – ‘Seyahat için yaptığın yatırım kendin için yaptığın en iyi yatırımdır.’ - Matthew Karsten 3– ‘Uzaklara gittikten sonra tamamen değişmiş biri...
  14. TA2RX

Karavanda Sürekli Yaşam Üzerine

Amerika'da koşturmacalı hayat yerine karavanda yaşamak zorunda kalan ve beş yılı tamamlayan bir çiftin hikayesini okudum: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2021/sep/13/what-i-learned-from-living-five-years-in-a-van? Bunu paylaşmak üzere zamanında okuduğum başlığı bulmak için google...
  15. TA2RX

2 Yılda Bir Egzost Muayenesi

Nerede okuduğumu bulamadım (belki Facebook'ta olabilir) birileri, sağolsun, motokaravan egzost muayenelerinin 2 yılda bir yapılması için Çevre Bakanlığına yazmış, talebi kabul edilmiş, başkaları da faydalansın diye yol göstermiş. Ben de gösterdiği yoldan gidip verdiği bakanlık adresine bir...

16. TA2RX

Karavanda / evlerde tüp yangını / patlaması

LPG tüpleri basınçlı olduğu için, içindeki gaz dışarı çıkarken soğuk oluyor. Dolayısıyla bir sıcak bir soğuğa maruz kalan hortum zamanla çatllayıp gaz kaçırmaya başlıyor. Tüp patladı denen olayların temel sebebi pek çok zaman bu kaçaklar. Bu yüzden hortumu tercihan üç senede bir, EN GEÇ beş...
  17. TA2RX

Maceratörlü Tuvaletler Üzerine

Mustafa Sargın adresinde tuvalet deposunu ormana boşaltan bir karavancı hakkında, Mustafa Sargın tarafından Türkiye Kamp ve Karavan Derneği grubuna yapılmış bir şikayet var. FB'a üye olmayanlar için şikayet metni şöyle: "Aşağıda plakası belli olan karavan dün Ayvalık Cunda adasında Ortunç...
  18. TA2RX

Pickup Üstü (kısmi) Karavan Artık Mümkün

https://www.topperezlift.com/

19. TA2RX

Yeni Motokaravan Modeli: Vw Grand California

2019 başında piyasada olacakmış. Şu anda fiyatı belli değil. Bir karavanda istenen bütün özellikler mevcut: VW Grand California is the uber-camper that lets you live your best van life
  20. TA2RX

Satılık Motokaravan

İlgilenen olur ise, çok severek ve özenerek yaptığım karavanım hala kullanılmadan satılık. Bana maliyeti bugünün değerleriyle 160,000 TL'nin üzerinde. Sezon sonu indirimiyle 120,000 TL'den malum siteye ilan koymuştum. Ama orada ilgilenen çıkmadı. gezenbilir'cilerden ilgilenen çıkar ise küçük bir...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri