Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 723,045

Etiketler
Merhaba ben 2001 Nissan terrone 2.7 elegance otomatik vites almayı düşünüyorum nasıl araçtır yardımcı olur musunuz

Merhaba Sezgin bey, sanırım aracı görsel olarak görmüşsünüz ve beğenmiş olacaksınız ki aracı almayı düşünecek duruma gelmişsiniz. Bu mesajın yazıldığı başlıkta aslında oldukça fazla bilgi var, 60 küsür sayfayı bulduğundan okumak biraz zaman alabilir ama inanın araç ile ilgili gerçekten çok değerli bilgiler mevcut, dolayısı ile başlığı biraz vakit ayırıp okumanızı tavsiye ederim. Nissan Terrano II, ilk gördüğümden beri hep kalbimin köşesinde olan bir araçtı ve nihayet 2015 Nisan ayında sahip oldum. Bu araçtan önce de 4 çeker olarak Toyota Rav4 ve Toyota Hilux Kamyonet araçlarım olmuştu. Nissan Terrano kısaca şehir içinde "boyutları itibari" ile zorlanmadan kullanabileceğiniz en optimum ölçülere sahip bir 4 çeker iken, arazide de standart haline A/T tipi lastik takılmış halde orta seviyeye kadar offroad da yapabileceğiniz bana göre hem konfor hemde arazi performansı açısından oldukça İYİ bir araçtır, hele ki 20-25.000 TL ler mertebesinde bana göre "bedavadan biraz pahalı" durumundadır Düzgün kullanılmış olduktan sonra pek kolay arıza yapmayan, arazide kolay sorun çıkarmayan dayanıklı, klima-abs-sunroof-elektrikli camlar, hava yastığı gibi temel konfor ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir araçtır. Şehir içinde 12-13 litre, sakin kullanımda şehir dışında 8-10 litre civarı yakıt tüketimi vardır. Ben 8 aydır keyifle kullanmaktayım, çok da memnunum aracımdan... Bundan daha fazlasını bende daha uzun süre bu aracı kullanan ve benden daha iyi tanıyan diğer kullanıcılar yazabilir, benim bilgilerim aşağı-yukarı bu kadar ...
Aracınız şimdiden hayırlı olsun diyelim...

Merhabalar. Umarım doğru yere yazıyorum. Terrano 2 1999 2.7 tdi comfort almak üzereyim. Fakat arabalar konusunda bilgili biri sayılmam. Ve bu aracı daha çok şehir içinde kullanmayı planlıyorum. Bir büyük kaza sonrasında eşimin alacağımız araç "tank"gibi olsun demesinin üzerine terranoya karar verdim. Forumda okuduklarım bu araçla ilgili olarak beni biraz korkuttu. Acaba bu işin altından kalkmam için ne yapmalıyım. Herkese ilgilerinden dolayı teşekkürler..

Merhaba Sezgin bey, sanırım aracı görsel olarak görmüşsünüz ve beğenmiş olacaksınız ki aracı almayı düşünecek duruma gelmişsiniz. Bu mesajın yazıldığı başlıkta aslında oldukça fazla bilgi var, 60 küsür sayfayı bulduğundan okumak biraz zaman alabilir ama inanın araç ile ilgili gerçekten çok değerli bilgiler mevcut, dolayısı ile başlığı biraz vakit ayırıp okumanızı tavsiye ederim. Nissan Terrano II, ilk gördüğümden beri hep kalbimin köşesinde olan bir araçtı ve nihayet 2015 Nisan ayında sahip oldum. Bu araçtan önce de 4 çeker olarak Toyota Rav4 ve Toyota Hilux Kamyonet araçlarım olmuştu. Nissan Terrano kısaca şehir içinde "boyutları itibari" ile zorlanmadan kullanabileceğiniz en optimum ölçülere sahip bir 4 çeker iken, arazide de standart haline A/T tipi lastik takılmış halde orta seviyeye kadar offroad da yapabileceğiniz bana göre hem konfor hemde arazi performansı açısından oldukça İYİ bir araçtır, hele ki 20-25.000 TL ler mertebesinde bana göre "bedavadan biraz pahalı" durumundadır Düzgün kullanılmış olduktan sonra pek kolay arıza yapmayan, arazide kolay sorun çıkarmayan dayanıklı, klima-abs-sunroof-elektrikli camlar, hava yastığı gibi temel konfor ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir araçtır. Şehir içinde 12-13 litre, sakin kullanımda şehir dışında 8-10 litre civarı yakıt tüketimi vardır. Ben 8 aydır keyifle kullanmaktayım, çok da memnunum aracımdan... Bundan daha fazlasını bende daha uzun süre bu aracı kullanan ve benden daha iyi tanıyan diğer kullanıcılar yazabilir, benim bilgilerim aşağı-yukarı bu kadar ...
Aracınız şimdiden hayırlı olsun diyelim...
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Allah razı olsun okudum araştırdım güzel araç çok hoşuma gidiyor birde sizden ricam bu aracı arazi vitesine alırken nasıl alıyoruz vites p konumunda mi olması lazım bu konuda bilgi verirseniz sevinirim tşk

Merhabalar. Umarım doğru yere yazıyorum. Terrano 2 1999 2.7 tdi comfort almak üzereyim. Fakat arabalar konusunda bilgili biri sayılmam. Ve bu aracı daha çok şehir içinde kullanmayı planlıyorum. Bir büyük kaza sonrasında eşimin alacağımız araç "tank"gibi olsun demesinin üzerine terranoya karar verdim. Forumda okuduklarım bu araçla ilgili olarak beni biraz korkuttu. Acaba bu işin altından kalkmam için ne yapmalıyım. Herkese ilgilerinden dolayı teşekkürler..
Bende kasım ayı içerisinde 2000 model 225.000 de bir terrano 2 aldım. Alındığından beri 2000 km civarı yol yaptım şehir ici ortalama 50 kuruş yakıyor. Alınca ilk is olarak motor yagi şanzıman yagi şanzıman filtresi antifriz değişimi yaptım. Mekanik olarak aracın ön düzeni sorunlu idi onu elden geçirdim 700 tl gibi bir parça maliyeti çıktı. Geçen hafta ön sağ hub bozuldu onu da konya dan çıkma olarak bulduk 400 tl gibi bir rakama. Ben aracdan memnunum. Bu donanım da bu fiyata alınabilecek iyi bir alternatif. Aracın arka difransiyelinde lsd kilit olması da ayrı bir avantaj.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Allah razı olsun okudum araştırdım güzel araç çok hoşuma gidiyor birde sizden ricam bu aracı arazi vitesine alırken nasıl alıyoruz vites p konumunda mi olması lazım bu konuda bilgi verirseniz sevinirim tşk
Arazi vitesleri kullanılırken vitesi N konumuna alıp vites değiştirilmesi gerekiyor. Tekrar 4*2 kullanıma geçilecek ise ana vites N de iken arazi vitesini 4*2 ye alıp sonra vitesi R konumun da 5 10 mt geri gittikten sonra ekranda yanan yeşil ışık söner ve araç 4*2 kullanıma geçmiş olur.

Sesezgin bey cevabınıza teşekkür. Arabanız umarim hayırlı olur. Kazasız, belasız binin. Benim almayı düşündüğüm araç Sahibinden com da..İlan no : 252127178...Araca Salı günü ekspertiz yaptıracağım. Araç hakkındaki öngörünüzü paylaşırsanız sevinirim. Herkese saygı,sevgi...

Selamun aleykum arkadaşlar Nissan terrone 2.7 tutulan modeli hangisi 2 tane araç var aklımda comfort ve elegance hangisini tercih edersiniz ilk defa böyle bir araç almak istiyorum yardımcı olur musunuz fiyatlar hemen hemen aynı ikiside 2001 model

Selamun aleykum arkadaşlar Nissan terrone 2.7 tutulan modeli hangisi 2 tane araç var aklımda comfort ve elegance hangisini tercih edersiniz ilk defa böyle bir araç almak istiyorum yardımcı olur musunuz fiyatlar hemen hemen aynı ikiside 2001 model
Ben km si düşük, deri koltuk, motoru ve şanzımanı temiz, fazla kurcalanmamış olanı tercih etmeye çalıştım. Aldıktan sonra ön düzeni yeniledim. Bonus olarakta sağ hub çıktı ben aldığımda sorun yoktu düz yolda bozuldu. Arazi şanzımanı vites geçişlerinde sorun varmı ön hub lar düzgün çalışıyor mu iyice deneyin

Uploadfromtaptalk1451323476615

Bu da benim tosun
Bu ara yükseltme üzerine araştırma yapıyorum. Uygun maliyetle nasıl yapılabileceği üzerine

Terrano aracı ma on tampon yapmayı düşünüyorum
Uploadfromtaptalk1451979007687
Uploadfromtaptalk1451979013565
Uploadfromtaptalk1451979017764
Uploadfromtaptalk1451979020691
böyle bir kaç model buldum. Tamamen demir tampon düşünmüyorum. Kısa zamanda bir modele karar verip imalata başlayacağız

Terrano aracı ma on tampon yapmayı düşünüyorum böyle bir kaç model buldum. Tamamen demir tampon düşünmüyorum. Kısa zamanda bir modele karar verip imalata başlayacağız

Aracınızda şnorkeli fark ettim. güzel gözüküyor. Hangi modeli kaça aldınız ve nerede montajını yaptırdınız acaba? Şnorkelin olduğu taraftan da fotoğraf koyma şansınız var mı?

Bir de çelik tampon yerine ön koruma barı (bull bar) demişsiniz. bende düşünüyorum ancak trafik kanununa göre yasal mıdır yasak mıdır tam bulamadım henüz. normalde çelik tamponlar da ruhsata işlenmiyormuş ancak vinçler işlendiği için ve çelik tamponu da vincin bir altyapısı gibi gördükleri için eğer vinç ruhsata işliyse tampona da bir şey denmiyormuş. fakat vinç olmadığı durumda bull bar korumalara trafik polisleri sorun çıkarabilir gibi bir düşünceye sahibim. siz bu konuda araştırma yaptınız mı acaba?

Eğer yasal bir sıkıntı yoksa bende eski Opel Frontera'ların orjinal bull bar larına benzer bir şey yaptırmayı düşünüyorum. farları da kapatacak şekilde. ön görünümleri ve far şekilleri Terrano'lara benziyor. Terrano'ya da yakışacağını düşünüyorum. tabi burda dikkat edilecek şey tampon önüne takılan bull bar'ın altta yaratacağı çıkıntının aracın yaklaşma/uzaklaşma açılarını çok düşürmemesi gerek.
1995-bull-barfrontal-1262511527.jpg

opel_frontera_2_8_turbodiesel_5p_asi_unipro_clima_gancio_5910127432343152616.jpg

opel-frontera-suv-terreinwagen-benzine-blauw--98637975-Medium.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR