Sizce Kyron Almalı Mıyım (duster'dan Sonra) ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,338
Benimkide 7.8 yakıyor şehir içinde duster, sakin kullanımda 5.3 'e kadar düşüyorum. 9 litre benim içinde çok makül.. Araba çokta güvenli açıkcası, inşallah bu başlığın altına, kyron'un resimlerini paylaşırım.

Bu forum bugüne kadar çok güzel arkadaşlıklar, nadide insanlarla tanışmamı sağladı, buradaki teknik bilgi paylaşımı, hiç biryerde yok. Yine bu forum sayesinde, doğayla tanıştım, kamp atmayı öprendim, türlü türlü tecrübe sahibi oldum. Herbiriniz benim için kıymetli insanlarsınız, cevap verenlere vermeyenlere çok teşekkür ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Ynt: Sizce Kyron Almalı Mıyım (duster'dan Sonra) ?

2010 yılında araç almaya karar verdiğimde; merdiven şase olmalı, dizel olmalı,ekonomik olmalı,bakımı ucuz olmalı,yürür aksamı kaliteli olmalı,otomatik ve sorunsuz olmalı diye araştırırken arkadaşlarım çok şey istiyorsu bir kısmından vazgeçmelisin demişlerdi. Çok bilinir olmamasına karşın karşıma Kyron çıktı ve kararlılıkla aldım, arkadaşlar ismini bile söylemek çok zor, çok aradın mı diye takıldılar:smiley: takılış o takılış bırakamadılar, şimdi onlar da artık Kyron sahibi oldular. Umarım istediğiniz temizlikte ve özelliklere sahip Kyron sahibi olursunuz. Kesinlikle 18 Jant ful aksesuarlı bir Kyronu tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ynt: Sizce Kyron Almalı Mıyım (duster'dan Sonra) ?

parasına gore mukemmel bir arac hatta bedava şasesıyle motoruyla sanzımanıyla difransıyelleriyle abartısız muazzam bir makıne , şu an 650 bin km de olup daha hic motor kapagını actırmamıs kyron lar var bu bilgiyide turgay beyden teyıt edebılırsınız .

Herkese tekrar merhaba,

Değerli bilgilerinizin doğrultusunda, Duster 'ı mı satıp Kyron aldım.
Depomu fulledim (6o Lt 220 TL) 400 km kullandım ve depom daha yarıda.. Yakıt ile ilgili kaygılarım vardı ancak,aracın bu değerleri kaygılarımı yok etti.

Duster 'dan sonra, 3 Level atlamış gibi hissediyorum kendimi :smiley:

Araç öncelikle çok dolu, yok yok !

Beni en cezbeden noktası, virajlarda savrulmaması, kasisleri veya çukurları hiç hissetmemem.

Araç dediğiniz kadar güzelmiş, şu saatten sonra Ssyangong Markasından yürürüm.

Aracım ;

IMG 9756

Merhabalar iyi forumlar,
Öncelikle seçtiginiz araç kore yapımı bir araç ama mercedes motoru kullanmakta herhalde bu konuda parça sıkıntısı olmayacaktır(Tuzlu olacak haliyle mercedes yani boru değil) ek olaraktan araziye çok düşkün olduğunuzu belli ediyorsunuz benim size önerim ya rodios (onun gibi birşey) yada tivoli alın ama daha da sağlıklısı var oda eşinize manuel vitesi öğretmek hem bu sayede paranız cebinizde kalır ve yakıt tasarrufunuz devam eder (1.5 dci motor olaraktan varsayarak) altınızdaki canavarın kıymetini bilin şehir için en az yakan Suvlardan birisidir kendisi :D arazide de keçi gibidir...
(Siz en iyisi beni dinlemeyin kafanıza hangisi(isuzu d-max'ların 1 milyon kilometre kapak açmama garantisi varmış) yatıyorsa onu alın/yapın
Hayırlı forumlar....

XT615 cihazımdan gönderildi

Teşekkür ederim Sedat Bey..

Tabi, buradaki değerli arkadaşların tecrübeleri ile olsun, nette ki bilgiler ile olsun geniş kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra almaya karar verdim.

Ssyangong markasının araçları gerçekten güzel, sadece biraz ön yargıları yıkmak gerekiyor.

Duster ayrı bir zevkti, o zevki aldım kullandım almak isteyenlere herzaman öneririm, aynı şekilde Kyron 'a da kefil olabilirim, D-max için bana söz etmek düşmez, bilen biliyor zaten.

Sayın Serkan ve Yaşar Bey'ler; Araçlarınız hayırlı olsun,Sağlık ve esenlik içinde binmenizi dilerim. Kesinlikle isabetli bir seçim yaptınız. Memnun kalacağınızdan eminim. Ssangyong alarak aramıza katılmanız beni mutlu etti...

Herkese tekrar merhaba,

Değerli bilgilerinizin doğrultusunda, Duster 'ı mı satıp Kyron aldım.
Depomu fulledim (6o Lt 220 TL) 400 km kullandım ve depom daha yarıda.. Yakıt ile ilgili kaygılarım vardı ancak,aracın bu değerleri kaygılarımı yok etti.

Duster 'dan sonra, 3 Level atlamış gibi hissediyorum kendimi :smiley:

Araç öncelikle çok dolu, yok yok !

Beni en cezbeden noktası, virajlarda savrulmaması, kasisleri veya çukurları hiç hissetmemem.

Araç dediğiniz kadar güzelmiş, şu saatten sonra Ssyangong Markasından yürürüm.

Aracım ;

Ekli dosyayı görüntüle 505

merhaba aracınız hayırlı olsun, bende 6-7 aydır kyron inceliyorum 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum malum piyasada az olan bir araç olunca istediğim özellikte bir aracı bekliyorum hemde bütçeyi ufaktan arttırırsam daha rahat ederim,
size ve kyron kullanan diğer abilerime sorum şu; araba alırken hep km takıntım oluyor kyron için 90 bin km yi geçmemesi iyi olur diye düşünüyorum fakat bu seferde istediğim özelliklerde ve fiyatta arabaya denk gelmeiyorum acaba km çok önemlimi yani şu limitin üstine çıkma diyeceğiniz bir oran varmı? son olarak aracı kaça aldınız acaba?

merhaba aracınız hayırlı olsun, bende 6-7 aydır kyron inceliyorum 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum malum piyasada az olan bir araç olunca istediğim özellikte bir aracı bekliyorum hemde bütçeyi ufaktan arttırırsam daha rahat ederim,
size ve kyron kullanan diğer abilerime sorum şu; araba alırken hep km takıntım oluyor kyron için 90 bin km yi geçmemesi iyi olur diye düşünüyorum fakat bu seferde istediğim özelliklerde ve fiyatta arabaya denk gelmeiyorum acaba km çok önemlimi yani şu limitin üstine çıkma diyeceğiniz bir oran varmı? son olarak aracı kaça aldınız acaba?

duster le kyron karşılaştırılmaz zaten ssangyonglara bir binen vay anasını der

hocam tüm ss ler için konuşuyorum (2015 lerin yarısından sonrakiler ve korando kj ve mussolar hariç) otomatik vites değilse 250 bin km olsun motoruna baktırın , arka difransiyelde ötme yoksa baktırın yola devam, otomatiklerde ise bazı psikopat sürücülerin eline düşmüş gariban ss ler var 140 ile giderken direksiyondan vites küçülten, zırt pırt direksiyon üzerinden şanzıman ile uğraşan adamların araçlarının btra marka şanzımanları yeter demiş olabilir... tamir edilir mi edilir kaça patlar 2 , 2.5 arasına bu hususa dikkat

çok iyi araçlardır seversiniz yakıtı az değildir 8-9-10 litre arasında yakar ama o performansa ve 2300 kg ya göre çok iyi yakış sonuçta 141 hp 330 tork var araçlarda konfor on numara 5 yıldızdır plastik kalitesi 4 motor 5 otomatik 3.8 elektroniği 4 puanlık araçtır

duster le kyron karşılaştırılmaz zaten ssangyonglara bir binen vay anasını der

hocam tüm ss ler için konuşuyorum (2015 lerin yarısından sonrakiler ve korando kj ve mussolar hariç) otomatik vites değilse 250 bin km olsun motoruna baktırın , arka difransiyelde ötme yoksa baktırın yola devam, otomatiklerde ise bazı psikopat sürücülerin eline düşmüş gariban ss ler var 140 ile giderken direksiyondan vites küçülten, zırt pırt direksiyon üzerinden şanzıman ile uğraşan adamların araçlarının btra marka şanzımanları yeter demiş olabilir... tamir edilir mi edilir kaça patlar 2 , 2.5 arasına bu hususa dikkat

çok iyi araçlardır seversiniz yakıtı az değildir 8-9-10 litre arasında yakar ama o performansa ve 2300 kg ya göre çok iyi yakış sonuçta 141 hp 330 tork var araçlarda konfor on numara 5 yıldızdır plastik kalitesi 4 motor 5 otomatik 3.8 elektroniği 4 puanlık araçtır

evet hocam ss özelliklerini epeyce araştırdım, geçen hafta yanlış bilgi yüzüne sıfır duster almaya gidiyordum ( 47 bine aldığını söyledi arkadaş, fakat ötv siz aldığını söylemedi :smiley: dusterın 60 bin olduğunu öğrenince ss alırım çok daha mantıklı diye vazgeçtim ve şansıma bayinin hemen 100 mt ilerisinde yeni ss baayi açılmış (kayseri organize sanayi tarafında) gittim hemen bütün modellerini inceledim test sürüşü yaptım korando sport'ta ve dusterı olanlar lütfen alınmasın duster, kyronun ve diğer ss modellerinin yanında teneke kalıyor, ilk defa otomatik dizel araç kullandım, inanılmaz sessiz ve piyasadaki ortalama güçlü motorlu otomobillerin atikliği var v.s her şeyi anlatsam sabah olur, kısacası almaya karar verdim fakat alırken kullanıcılardan dikkat edilmesi gereken yerleri öğrenirsem çok iyi olacak.
diyelimki kyronu almaya gittim öncelikle motora ve şanzumana serviste baktırabilirmiyim sağlıklı bir bilgi verirlermi yani servis; evet bunun motoru ve şanzumanı iyi sıkıntı yok dermi, dikkat etmem gereken başka yerler varmı?

değerli tecrübelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR