2.0 di freelander

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KILINÇ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,461

KILINÇ

Fulltime Outdoor
Yer
Ağrı Doğubeyazıt
Merhabalar 2.0 di frrelander kullanan arkadaşlar bu araç hakkında bilgi verebilirmisiniz yanılmıyorsam bu model 2000 ve başlarında var 1.8 benzinlide olduğu gibi bu aracın motorundada kronik bir problem varmı? yakıtı nasıldır sürekli 4 çekermidir yoksa pati çektiğindemi 4çekere geçiyor performansı turbo modellilere bakarak çokmu düşük şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: 2.0 di freelander

ARKADAŞIM ARAÇ 112 HP 2.0 DİZEL MOTORLA 265 NM TORKA SAHİP BUDA 1600 KİLO İÇİN YETERİNCE İDEAL DİZELLER ARASINDA YENİ TEKNOLOJİ OLMASADA BMW PATENTLİ BİR MOTORLA PİYASA SUNULDU YENİ FL 2 DE İSE 2.2 MOTOR HACMİ BÜYÜTÜLEREK SIKIŞTIRMA ORANI ARTTIRILDI MOTOR YAPISAL OLARAK GEOMETRİK OLARAK DEĞİŞİME UĞRAMADI BMW NİN DİZEL MOTORLARI TARTIŞMASIZ ZATEN BU BİLGİ SANIRIM MOTOR VE ŞANZIMANDA KRONİK HATA OLUP OLMADIĞININ KANITIDIR. 4X4 İSE OTOMATİK OLARAK GÜÇ DAĞILIMI YAPARAK ÇALIŞIYOR. ARAÇ SÜREKLİ PATİNAJDA KALIRSA DİREKSİYONU TAM SAĞ YADA TAM SOL YAPARAK GAZ PEDALINA YÜKLENDİĞİNDE 50 50 ORANINDA GÜÇ GÖNDERİYOR BUDA SAPLANDIĞI YERDEN MUTLAKA ÇIKARIYOR ARACI. HENÜZ ÇEKİCİ ÇAĞIRMADIM YADA IRGAT DENİLEN ÇEKME MOTORLARINDAN DA KULLANMADIM OFF ROAD İÇİN TAM VERİM ALABİLİRSİN AMA YİNEDE BİR DİSCOVERY NİN YERİNİ TUTMAZ FAKAT KARLI ORTAMDA 100DE 100 SONUÇ ALIRSIN

s a bende var kullanıyorum ortalama şu gün itibari ile 220 230 kuruş yakıyo beni hiç yolda bırakmadı arazide girdiği yerden bi şekilde cıkıyo bu araçlar cok ilgi isteyen araçlardır bakımı zamanında yaptır bi sıkıntı yaşamazsın yoldada allahın izniyle bırakmaz saygılar.

Merhaba . Toplam kaç km de ağır bakımlar yapılıyor? 2. El alırken nelerine dikkat etmek lazım.. Saygılarımla

Merhaba
2.0 di kullanan biri olarak sizinle şunları paylaşabilirim. Tatilden yeni geldim araç yüklü ve yolumun bir kısmı klima açık bir depo ile 820 km yaptım, depoyu tam doldurdum (3.38 ile idi dizel fiyatı) toplam 1700 km üzerinde yol yaptım bir sorun çıkarmadı oldukçada rahattık, Karadenizin yüksek kesimlerine çıktık. Dolayısıyla size cevap veren arkadaşımın dediği gibi biraz ilgi isteyen bir araç, ilgi gösterdiğinizde evelallah bir sorunla karşılaşmazsınız. Ben aynı yolları Opel Vectra ile de yaptım, ha gayret İst. bir an önce varayım diye okuduğum duaları ben bilirim. Dolayısıyla 10 binde bir bakım aksatmayın, yağına, suyuna sık sık bakın, gerisi Allah yolunuzu açık etsin. Syg

ARKADAŞIM ARAÇ 112 HP 2.0 DİZEL MOTORLA 265 NM TORKA SAHİP BUDA 1600 KİLO İÇİN YETERİNCE İDEAL DİZELLER ARASINDA YENİ TEKNOLOJİ OLMASADA BMW PATENTLİ BİR MOTORLA PİYASA SUNULDU YENİ FL 2 DE İSE 2.2 MOTOR HACMİ BÜYÜTÜLEREK SIKIŞTIRMA ORANI ARTTIRILDI MOTOR YAPISAL OLARAK GEOMETRİK OLARAK DEĞİŞİME UĞRAMADI BMW NİN DİZEL MOTORLARI TARTIŞMASIZ ZATEN BU BİLGİ SANIRIM MOTOR VE ŞANZIMANDA KRONİK HATA OLUP OLMADIĞININ KANITIDIR. 4X4 İSE OTOMATİK OLARAK GÜÇ DAĞILIMI YAPARAK ÇALIŞIYOR. ARAÇ SÜREKLİ PATİNAJDA KALIRSA DİREKSİYONU TAM SAĞ YADA TAM SOL YAPARAK GAZ PEDALINA YÜKLENDİĞİNDE 50 50 ORANINDA GÜÇ GÖNDERİYOR BUDA SAPLANDIĞI YERDEN MUTLAKA ÇIKARIYOR ARACI. HENÜZ ÇEKİCİ ÇAĞIRMADIM YADA IRGAT DENİLEN ÇEKME MOTORLARINDAN DA KULLANMADIM OFF ROAD İÇİN TAM VERİM ALABİLİRSİN AMA YİNEDE BİR DİSCOVERY NİN YERİNİ TUTMAZ FAKAT KARLI ORTAMDA 100DE 100 SONUÇ ALIRSIN
Aracı TD4 ile karıştırmışsınız. Bu motor (2.0 Dİ) 97 Hp 210 NM 8 valf ve BMW değil Land Rover'in kendi motoru. Bakımını periyodik olarak yaptığınız sürece kolay kolay arıza yapmaz. Biraz sesli çalışan bir motordur. Manuel şanzımana sahip olan 2.0 Dİ modellerinin üretimi 2000 yılında bitti. Sizin yazmış olduğunuz TD4 modellerinin özellikleridir. Onlarde, dediğiniz özelliklerde BMW motoru var ve otomatik şanzımana sahipler. https://www.ultimatespecs.com/tr/ar...Rover/7377/Land-Rover-Freelander-I-20-di.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR