Bir Doğa Harikası; Kefe Yaylası (Denizli Yatağan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PASIFFLORA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,381
Ynt: Bir Doğa Harikası; Kefe Yaylası (Denizli Yatağan)

gezmen' Alıntı:
Teşekkür ederim Selma Hanım. Bu bilgiden en uygun bir zamanda yararlanacağız. Sanırım linkteki yer olmalı. Eğer doğru ise, Yatağan merkeze 7.3 km görünüyor Wikimapia'da. http://wikimapia.org/#lat=37.6260267&lon=29.3822479&z=16&l=36&m=b

Cavid Sezen

Aynen öyle Yatağan'a 15 -20 dk mesafede zaman olarak, Denizli Yatağan arası ise 45 km ve yarım saatte gidebilecek kadar güzel bir yolu var ( Radara yakalanmazsanız tabi :smiley: )

Bilmeyenler için tekrar yazayım o halde;
Denizli'den Antalya yönüne giderken Serinhisar'a ulaştığınızda ( Serinhisar'ın içine girmeyin ) oto yoldan sola bir yol döner, minik bir Yatağan tabelası olduğu için kaçırmamak gerekir. Yakşlaşık 7 -8 dk sonra gelen ilk köy Yüreğil Köyü, hemen arkasından 2 dk sonrada ( neredeyse köy ile kasaba içiçe girmiş durumda ) Yatağan'dasınız. Yoldan ayrılmadığınızda doğruca köy meydanına ulaşırsınız, orada kime sorsanız tarif eder size yaylayı

Etiketler

İş icabı 2 yıldır bulunuğum ve 6 ay daha bulunacağım Denizli'de hemen hemen gezmediğim dağ taş kalmamıştı. Hafta sonu ne yapayım diye düşünürken sizin sayenizde öğrendiğim Kefe Yaylasına gittim. Eşim ile birlikte gittiğim bu gezi için Selma Hanım'a teşekkür ederim.

off road runner' Alıntı:
İş icabı 2 yıldır bulunuğum ve 6 ay daha bulunacağım Denizli'de hemen hemen gezmediğim dağ taş kalmamıştı. Hafta sonu ne yapayım diye düşünürken sizin sayenizde öğrendiğim Kefe Yaylasına gittim. Eşim ile birlikte gittiğim bu gezi için Selma Hanım'a teşekkür ederim.

Beğendiğinize sevindim, yazın festival zamanı daha eğlencelidir, öneririm. Ben Temmuz'da yıllık iznimin bir bölümünü annemlerde geçirirken mutlaka birkaç gün kalıyorum, bu sene oğlumla daha da keyifli olacak:smiley:

mutlaka gidilecek bir yer olarak hafızama kazıdım. havalar ısınsın ilk fırsatta çadır kurmaya kefe yaylası'na gideceğim... teşekkürler selma hanım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR