Haftasonu Kaçamağımız; Uludağ (20-22 Ağustos 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,476
Ynt: Haftasonu Kaçamağımız; Uludağ (20-22 Ağustos 2010)

Güzel bir Uludağ gezisi olmuş. Yolum düştüğünde bir keşif daha yapmak lazım.

Ben gittiğimde Sarıalan yaylasında kamp alanı yerini görünce alana girmemle çıkmam bir olmuştu. Etrafları brandalarla çevrilip bahçeler yapılmış bir yerdi. Zaten gece olduğundan otoparkta gecelemeyi tercih etmiştim. Sonra gündüz gözüyle güzel yerler bulmuştum.
Milli park girişinde benden minibüs tarifesinden 15TL istemişlerdi. Kamp için ne kadar alıyorlar?

Etiketler

fsirin' Alıntı:
Güzel bir Uludağ gezisi olmuş. Yolum düştüğünde bir keşif daha yapmak lazım.

Ben gittiğimde Sarıalan yaylasında kamp alanı yerini görünce alana girmemle çıkmam bir olmuştu. Etrafları brandalarla çevrilip bahçeler yapılmış bir yerdi. Zaten gece olduğundan otoparkta gecelemeyi tercih etmiştim. Sonra gündüz gözüyle güzel yerler bulmuştum.
Milli park girişinde benden minibüs tarifesinden 15TL istemişlerdi. Kamp için ne kadar alıyorlar?

Bu konuda bazı küçük sırlarımız var fakat afişe etmek istemiyorum :D

Normalde çadır için yerler şehir merkezindeki orman bölge müdürlüğünden uzun süreli olarak kiralanıyor. Çadır için yer kiraladığınızda panolardan elektrik de alabiliyor ve kullandığınız kadar elektrik parası ödüyorsunuz. Makbuzları milli park girişinde gösterdiğinizde araç girişi için ücret de alınmıyor. Genelde uzun süreli kalanlar olduğu için kamp alanı giriş-çıkışları kontrollü değil. Görevli sizi fark ederse ''kaç gece kaldınız?'' diyerek gece başına 5 TL. ücret alıyor. Görevlinin de elinde makbuzla para toplaması işi genellikle piknikçilerin geldiği pazar günü oluyor. Piknik için gelenlerden de araç başına 5 TL. alınıyor.

Bahsettiğin brandayla çevreleme işi maalesef Çobankaya'da da var. Ama Çobankaya, Sarıalan'a nazaran yerleşimin daha dağınık olduğu, daha uzak bir bölge. Daha sakin.Bizim de hoşumuza gitmeyen bir sürü olumsuzluk var ama bahsettiğim gibi biz kamp alanını merkez üs olarak kullanıp genelde çevre gezilerine çıkıyoruz. Her iki bölgede de Kızılay'a ait kamplar bulunduğu için burası farklı siyasi görüşte olan bazı gruplarca ele geçirilmek isteniyor. Zaten oteller bölgesinin de milli parklardan çıkarılıp AKP'li belediyeye devredilmesi için yoğun çatışmalar mevcut. İşin siyasi ve dini tartışmasına girmeyeceğim ama planlı bazı işgal çalışmaları olduğunu düşünmüyorum değil...

Cem Bey hayırlı günler.
İnşallah bende aradığım Motokaravan ı bulup sizin gibi ailemle gezmek istiyorum. Gerçekten gezdiğiniz yerler ve fotoğraflar harika. Bu sıcakda baya serinledik.
Sizlere mutlu ve sağlıklı günler dilerim

cem kardeşim resimlerine ve bilgilerine çok teşekkür ederim.inş allah çok kısa zamandada orayı bir ziyaret edecem..moto karavanımı sattım..yarın yani çarşamba günü adapazarına gıdecem baş oğlundan bir ufak çekme karavan alacam...sadece yatmak ve mutfak bölümünü kullanacığım bir karavan..caretta diye bir karavan acaba bundan bilgisi olan arkadaşlarım varmı..veya boyle bır karavanı olan bırı varsa lütven bir bilgi sahibi olmak ısterım...gezilerinin devamını merakla beklıyorum..tabıkı bir gün erdeğede bekliyorum..saygılar sunuyorum

Cem yine cok guzel bir gezi olmus. Biz burda disarda gene yagmur evin icinde tirtir titrerken imrenmemek mumkun degil. Insallah daha bol gezilere gidersinizde bizim gibi gezemeyip okuyanlarda biraz daha bilgileriniriz. :smiley:

Arkadaşım o güzel karavan ne kadar?Nasıl nereden kaç taksitle kaç paraya alınır?Güzel heyecan güzel gezi.Tebrikler.Yediğin içtiğin senin olsun,anlattıkların güzel.Teşekkür ederim.
Okuyan arkadaşlar,evden nasıl izin alıyorlar? Deneyimlerini yazsalarda yararlanmaya çalışsak
Herkese selam sayğı ve iyilik sağlık dileklermle.24.08.2010

Emeğinize sağlık. Resimlerde kendimi yanıbaşınzda gibi hissettim. Resimler ve konu harika ...

Kalhoca

Paylaşımınız için teşekkürler..Doğayla iç içe olmak ayrıcalık..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR