behicefe kullanıcısının son içeriği

1. behicefe

Gezenbilir 1. Geleneksel Ramazan Gecesi Fotoğraf Gezisi (29 Eylül 2007)

Ynt: Gezenbilir Ramazan Gecesi Fotoğraf Gezisi (29 Eylül 2007) sabaha kadar İstenbul'u fotoğraflamak bahanesiyle arşınlamak güzel gerçekten ama benim için anlamı farklı son bekar ramazan etkinşliğim oldu. Gezenbilir sayesinde dünyalar güzeli eşimi bulmak için bir yıl sonraki ramazan etkinliğini...
  2. behicefe

Osmanlı Dönemi İstanbul Çeşmeleri

Ynt: Osmanlı Dönemi İstanbul Çeşmeleri buluşma ve toplanma mekanlarıydı çeşmeler. Pazar bile bu meydanlarda kurulurdu. Üsküdar'da sahilde bulunan Mihrimah Sultan camiinin yapıldığı esnada kıyıya olan mesafesi sadece merdivenler olduğu pek bilinmez. Önündeki yol ve meydan sonradan...
  3. behicefe

Osmanlı'da Ordu Düzeni

Ynt: Osmanlı'da Ordu Düzeni Vaktim oldukça inşallah resimleriyle de destekleyerek diğer birlikleri de yazmaya ve açıklamaya çalışacağım.
  4. behicefe

Osmanlı'da Ordu Düzeni

Ynt: Osmanlı'da Ordu Düzeni Gelelim Deliler'e DelilerOsmanlı kara ordusuda görevli bir askeri birliğin ismidir. Asıl olarak kendilerine kılavuz, rehber manasına gelen delil ismi verilmesine karşın, cesur ve korkusuzca düşmana atılmaları nedeniyle halk arasında deli olarak anılmışlardır...
  5. behicefe

Osmanlı'da Ordu Düzeni

Ynt: Osmanlı'da Ordu Düzeni Osmanlı Devlet Ordusu ise Kapıkulu Ocağı, Eyalet Askerleri, Kara Okulları, Osmanlı Hava kuvvetleri, Donanma-yı Hümayun ve diğer birliklerden müteşekkildir. Bunlar kendi iç düzenlerinde ise şöyle ayrılır. 1) Kapıkulu Ocağı Kapıkulu Piyadeleri ve Kapıkulu...
  6. behicefe

Osmanlı'da Ordu Düzeni

Geçenlerde Sedat'larla Osmanlı'daki bazı askeri düzenleri konuşurken bu konuların az bilinir olduğunu fark ettim. Zira geçen yılki gece fotoğraf safarimizin bir noktasıda Karaköy girişindeki Azapkapı ve osadaki Saliha Sultan Meydan çeşmesi idi. Bir çoğu için ızdırap olduğu sanılan azap aslında...
  7. behicefe

Müze Kart Uygulaması

Ynt: Müze Kart Uygulaması Müzekartımın süresi doldu yenisini çıkardım. tatilde pamukkakale'ye gttim. Belediyelerin denetimindeki ve milli sarayların denetimindeki yerlerde geçmiyor doğru. Siz Edirnekapı'daki panorama müzesine gitmişsiniz galiba yine istanbul belediyesine ait Yere batan Sarnıcı...
  8. behicefe

Google Haritası Üstünde Üye Konumları

Ynt: Google Haritası Üstünde Üye Konumları Sedat, Selma ben Dün kendi kullanıcı adımdan işaretledim haritayı, ancak bugün Behiç'inkini yapmak istediğimde tıkladığım yerin farklı yeri işaretliyo Biz aynı evde oturuyoz ama yoksa kocamın, benim bilmediğim bi evi daha mı var ??? Bu sayfayla...
  9. behicefe

2. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali (19-21 Haziran 2009)

Ynt: 2. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali (19-21 Haziran 2009) dönüşte 8 araçlık konvoyla önce Samandere şelalesine sonra İstanbul'a doğru rota çizdik. Samandere Şelalesi
  10. behicefe

Ynt: 2. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali (19-21 Haziran 2009) diğerlerini photo buckete yüklüyorum. siteye de yükleyeceğim
  11. behicefe

Ynt: 2. Geleneksel Gezenbilir Doğa Sporları Festivali (19-21 Haziran 2009)
  12. behicefe

13. behicefe

14. behicefe

15. behicefe

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri