emresa kullanıcısının son içeriği

1. E

Motordan Gelen Tak Tak Tak Sesi

Gaza bastıkça artıyor. Yalnız iyi mazot alınca ses azaldı. Eğer ki yatak sesiyse çözümü nedir? Bu arada trabzonlusunuz galiba. Bende rizeliyim
  2. E

Viteste Stop Etme Arızası

Çok uzun zaman sonra sorun çözüldü. Sorun rail borusunun üstündeki müşürün arızasından kaynaklanıyormuş.
  3. E

Motordan Gelen Tak Tak Tak Sesi

Merhabalar. Tesadüfmüdür bilmiyorum ama aracıma mazot aldıktan sonra 20 km kullandım ve motordan gelen, yavaştan başlayıp gittikçe artan tak tak tak diye sesler gelmeye başladı. Kötü mazotla bir ilgisi olabilir mi yoksa yatak sesimi dersiniz. Yatak sesi derseniz alıştıra alıştıra söyleyin çünkü...
  4. E

Evet bende depo azaldıkça şikayetin arttığını düşünüyordum. Yalnız biraz önce 200 liralık mazot aldım yine dalgalanıp stop eder gibi oldu bir iki defa. Biraz daha gözlemleyip bir haftaya ustaya gitmeyi düşünüyorum. Sonuç aldığımda sizi de bilgilendiririm.
  5. E

Selamlar. Enjektör değerleri çok mu kötüydü ? Benim enjektörlerim bitik olduğu için değişmesine izin verdim ancak bu sorunun enjektör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bir dizel ustası üç parçanın bu sorunu yapabileceğini söyledi biri basınç kontrol valfi. Şimdi kısmen düzeldi fakat bazen...
  6. E

Konuya çözüm bulundu mu acaba? Sorunun bire bir aynısı bende de mevcut. Enjektörlerim sorunluydu komple değişti sorun devam edince basınç valfi (tam ismi bu olmayabilir) değişti. Şimdi bazen oluyor bazen olmuyor.Sanki bir parça devreye girmiyor. arabanın stop edeceği rölantide ki titremeden...
  7. E

Gaza Basınca Hava Sesi

2006 freelander sahibiyim. Gaza basınca motordan hava sesi geliyor. Gazı bırakınca da blow of varmış gibi çuff sesi var. Araç giderken bu sorun var dururken olmuyor. Sebebi ne olabilir
  8. E

2006 Freelander Yakıt Sistemi

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Evet bu sorunlara yoğunlaşabilirim fakat ilk başta bir usta bulmam lazım. Tekrar teşekkür ederim size.
  9. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bende araştırıyorum ve neredeyse enjektörlerde sorun olduğu kanısına varmıştım çünkü tıpatıp benim sorunları yazıp enjektör değiştirenler var. Ama tabloya bakınca başka şeylerden olma ihtimali de var. Gerçi bunlar...
  10. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Evet aynen dediğiniz gibi. Neyse bu sefer özel değilde yetkili servise gitmeyi düşünüyorum. İnşallah onlar yardımcı olurlar. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
  11. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Bence burada ustanın tecrübesi ve daha önemlisi insafı devreye giriyor. Bende size şöyle bir anımı anlatayım ; Mazot pompası değişmeden önce bir land rover ustasına gittim. Kendisini çok öven bu usta güç kaybının kesinlikle turbodan olduğunu söyledi, mazot...
  12. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Evet bu durum şimdiye kadar aynen dediğiniz gibi işledi. Buraya yazmamın sebebi de bu aslında belki bu sorunla karşılaşan olmuştur veya fikir sahibi olan olabilirin peşindeyim. Çok fazla bilinen ve ustası olan bir marka değil, benim yaşadığım yerde zaten 200...
  13. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Pardon ikinci paragrafınızı okumamışım telefonda gözükmedi. Ben daha çok depoda kalan pislik bunu yapıyor olabilir diye düşünmüştüm ama sizin dedikleriniz de mantıklı geliyor. Ama gelin görün ki bunu ustalara anlatmak çok zor, kendilerince bakıp kendilerine...
  14. E

Ynt: 2006 Freelander Yakıt Sistemi Evet böyle bir sorun olma ihtimali yüksek. Ucuz diye aldığımız mazot arabayı bitirdi ki zaten çeyrek deponun altına indirmeyin diyorlar hep oradaki pisliği çekiyormuş. Ama benim kafama takılan şu bilgisayarı bağlıyorlar arabayı herşey normal gözüküyor sorun...
  15. E

Merhabalar. Size iki tane sorum olacak yanıtlarsanız memnun olurum. 1- 2006 model freelander sahibiyim. Aracıma gürcistandan mazot alıyordum bundan 5 sene önce. Bir süre sonra sabahları ilk çalıştırmada arabada artık tam adını bilmediğim ama silkeleme, sallantı diye anlatabileceğim bir sorun ve...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON MESAJLAR