karkurdu kullanıcısının son içeriği

1. karkurdu

friction -tırmanış ayakkabısı- tavsiyesi

Ynt: friction -tırmanış ayakkabısı- tavsiyesi Bufo yu kullanmış biri olaraktan hiç bir insan evladına tavsiye etmiyorum :) Tamam friction genel olarak ayağa ızdırap çektirir ama Bufo ayrı bir işkence.Bir ip boyunu zor tırmanıyordum. Şu an Edelrid in Hurricane modelini kullanıyorum gayet...
  2. karkurdu

Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor? Sayın Gozak dediklerinize harfiyen katılıyorum. Ben malzemeleri tamamen amacına uygun ve doğru şekillerde kullanma taraftarı birisiyim. Netice de teknoloji sayesinde outdoor firmaları bazen akıl almayacak üzellikte ürünleri beğenimize...
  3. karkurdu

Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor? Yok sıcaklık olarak pek bir fark gözetmiyor. 4-5 mevsimlik çadırları 3 mevsimlik çadırlardan ayıran özellikler pollerinin daha dayanıklı olması, kumaşında ki teknik özellikler vs. Çadır ısısı denen şeyi maksimum da tutmak bunu kar...
  4. karkurdu

Bot Tavsiyesi

Ynt: Bot Tavsiyesi 4 - 3 vibram taban olması lazım botun. Uygunluk göreceli kalıyor şu hususta. Bağlamalı bir kramponunuz var ise 4-2 taban dan 4-4 tabana kadar tüm botlara takabilirsiniz fakat botun tabanı faliyete uygun mu desek daha doğru olur. 4-2, 4-3 tabanlı botlara krampon takıp Hasan...
  5. karkurdu

Yapay Tırmanış Duvarı

Ynt: Yapay Tırmanış Duvarı Kimyasal dübeller sağlıklı sonuç vermektedir.Bende evimde duvara kimyasal dübel ile uyguladım hiç bir problem yok.
  6. karkurdu

Bozdağ Rotaları

Ynt: Bozdağ Rotaları Bozdağ kuzey ve batıya bakan yüzlerinde alpin stil tırmanışlar yapacak arkadaşlar için dökümanlarım dan bir kaç çizim de ben paylaşmak istedim. İlk resimde Bozdağın klasik alpinizm rotası Dikderesi, kuzey, kuzeybatı sırtları ve daire içinde Bozdağın miks tırmanışlar için...
  7. karkurdu

Uludağ Teknik Rotaları Yardım

Ynt: Uludağ Teknik Rotaları Yardım Öncelikle merhaba, tirmanis.org da uludağın bir çok teknik rotası nın çizimi ve tarifi mevcuddur. Ekte Bursalı tırmanıcılardan Sayın Serkan Ertem in çalışması olan Uludağ rotaları mevcuddur. Uludağ / Keşiştepe Rotaları01- Mantar Sote (AD) İlk çıkış: 03...
  8. karkurdu

Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor? Doğru en büyük ekten farkedilirlik.Atlayıp geçmemize neden olmadığınız için teşekkürler sayın Belgen.
  9. karkurdu

Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor? Sayın Belgen dediklerinizde haklısınız fakat bahsettiğiniz hususların çadır içi etkileri çok fark yaratır şeyler değildir. Taktir edersiniz ki çadır içi kurutmanın da ısıtmanın da bazı yöntemleri vardır ve bu yöntemlere fazla artı lar...
  10. karkurdu

East Bright EB-8118 hakkında?

Telsiz hakkında çok az bir bilgiye sahip olan birisi olarak bir dostum aracılığı ile elime East Bright EB-8118 diye bir telsiz geçti.İnternetten araştırdım fakat pek bir bilgi edinemedim.Kullanan, hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. internette ulaştığım...
  11. karkurdu

Nasuh Mahruki'den Yeni Bir Kitap; ''Kendi Everestinize Tırmanın''

Ynt: Nasuh Mahrukiden Yeni Bir Kitap; '' Kendi Everestinize Tırmanın'' İnsan olarak taktire şayan başarılara sahip kişilerden mütevazı tutum sergilemeleri beklentisinde oluyoruz çünkü bu tutumu sergilediklerinde gönlümüzde daha da büyük bir yer ediniyorlar. Benim görüşüm, Nasuhta bir zerre...
  12. karkurdu

The North Face Men’s Ultra 105 GTX XCR Çok Amaçlı bir Arazi Ayakkabısı

Ynt: The North Face Men’s Ultra 105 GTX XCR Çok Amaçlı bir Arazi Ayakkabısı Şimdilik dayanıklı gibi duruyor :)
  13. karkurdu

The North Face Men’s Ultra 105 GTX XCR Çok Amaçlı bir Arazi Ayakkabısı

Ynt: The North Face Men’s Ultra 105 GTX XCR Çok Amaçlı bir Arazi Ayakkabısı Valla arazi de kullanmadım pek ama günlük her alanda, özellikle spor aktivitelerimde kullanıyorum. İyi bir ayakkabı ,memnun değilim diyemem ama mükemmel de diyemem.
  14. karkurdu

Dağ Tehlikeleri

Ynt: Dağ Tehlikeleri Zaten eğitimlerin bu denli disiplinsiz olmasının nedeni dediğiniz gibi Türk te ki bu hallederiz mantığı. Halledersinde kardeşim bir yere kadar. Şimdiye kadar çok acı kayıplar verdik, bunun üzerine pek birşey söylemek istemiyorum ama kazaların büyük bir kısmı olmaması...
  15. karkurdu

Dağ Tehlikeleri

Ynt: Dağ Tehlikeleri Kısmen değil tamamen aynı fikirdeyiz.Zamanında Takoz dergisinin ustalardan Efecan Aytemiz ile yaptığı röportaj da, usta dry tooling i ihtiyaçtan keşfettiğini, bir zaman sonra ise Tunç Fındığın gelipte"oğlum o senin yaptığının bir adı varmış" demesi hala o röportajdan...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri