2002 Grand Cherokee 2.7 Crd Vites Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,185

ayhana

Kamp I
11893785 10153521423589450 6497499429393995475 o

arkadaşlar 2002 2.7 crd grand cherokee aracım zaman zaman frene basınca motor arıza lambası yanıyor.ve hareket edince vites 1 de takılı kalıyor.arıza kodu p2210 vites kolu modülnden gelen sinyal kodlama yanlış diyor.vites kolunun altındaki karta bağlı resimdeki kısım arızalı dendi.bu kısımın adı nedir.arıza bundan kaynaklanırmı.saygılar

Merhaba , öncelikle geçmiş olsun bende 2,7 CRD 2003 Model araçta vites atmama sorununu yaşadığım için paylaşmak istedim.
Gerçi bende P702 kodu veriyordu ama bunu çözene kadar sağolsun ustalar (Değişik birkaç tamrihanede) yok o sensör yok bu sensör derken çözümü internette buldum.
Getirttiğim kartla üzerindeki kartı değiştirdiğimden beri maşallah hiç bir sorun yaşamadım.
Benzer sorunlar içinde detaylı bilgi veriyor sayfada.
P0702
Umarım yardımı olur.
Saygılarımla.

Merhaba , öncelikle geçmiş olsun bende 2,7 CRD 2003 Model araçta vites atmama sorununu yaşadığım için paylaşmak istedim.
Gerçi bende P702 kodu veriyordu ama bunu çözene kadar sağolsun ustalar (Değişik birkaç tamrihanede) yok o sensör yok bu sensör derken çözümü internette buldum.
Getirttiğim kartla üzerindeki kartı değiştirdiğimden beri maşallah hiç bir sorun yaşamadım.
Benzer sorunlar içinde detaylı bilgi veriyor sayfada.
P0702
Umarım yardımı olur.
Saygılarımla.
Merhaba,

2003 model 2.7 CRD aracım var ve motor soğukken her sabah motor arıza lambası yanıyor, bunun yanmasıyla beraber vites 3. vites de kalıp kesinlikle ne manuel ne de otomatik vites değişmiyor. Bir süre yüksek devirde (uzun süre) gittikten sonra beklenmeyen bir anda "küt" "küt" şeklinde şanzumandan ses gelip vites değişimi normale biniyor ancak motor arıza lambası yanmaya devam ediyor. Gün içerisinde uzun süreli stop edildikten sonra aracı yeniden çalıştırınca yine aynı konu oluyor.

Acaba arabalarınız da aynı sıkıntılar mı oluyordu?

Saygılarımla,

Merhaba,

2003 model 2.7 CRD aracım var ve motor soğukken her sabah motor arıza lambası yanıyor, bunun yanmasıyla beraber vites 3. vites de kalıp kesinlikle ne manuel ne de otomatik vites değişmiyor. Bir süre yüksek devirde (uzun süre) gittikten sonra beklenmeyen bir anda "küt" "küt" şeklinde şanzumandan ses gelip vites değişimi normale biniyor ancak motor arıza lambası yanmaya devam ediyor. Gün içerisinde uzun süreli stop edildikten sonra aracı yeniden çalıştırınca yine aynı konu oluyor.

Acaba arabalarınız da aynı sıkıntılar mı oluyordu?

Saygılarımla,
4.7de aynı sorunu yaşıyorum ve p0700 hata kodu alıyorum. siz de hata kodlarınıza bakın, biz şu anda ustayla çözüm aşamasındayız. öneride bulunacağım

Benim 2004 2.,7 crd aracımda da bir yıldır aynı sorun var. İlk çalıştırmada 2.viteste takılı kalan araç uzun bir süre 40-60 km hızı geçemeden gittikten sonra (kışın) kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra düzeliyordu. Şimdi ise ilk çalıştırmadan sonra vitese geçirince küt diye hafif bir sesle araba silkinirse vites takılı kaldığını anlıyorum,kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeliyor. Arızalardan birinin ikazı bende de P0702 . Ustalardan biri, ''bu 'vites kutusu altındaki kart arızası, onarılabilir'' dedi.Diğeri ''şanzıman içindeki kartın da arızalı olabilir veya akü iyi bassa bile zayıflamış olabilir'' (3 yıllık) dedi ve ekledi ''en ucuzu akü,işe onu değiştirmekten başlamak gerek.'' Aküm geçen kış -15 derecede neredeyse 5-6 dk. marşa basmama rağmen bitmedi sonunda arabayı çalıştırtırdığı için (son marşta eter desteğiyle) değiştirmeye de kıyamıyorum ama bir yerden de başlamak gerek.

Benim 2004 2.,7 crd aracımda da bir yıldır aynı sorun var. İlk çalıştırmada 2.viteste takılı kalan araç uzun bir süre 40-60 km hızı geçemeden gittikten sonra (kışın) kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra düzeliyordu. Şimdi ise ilk çalıştırmadan sonra vitese geçirince küt diye hafif bir sesle araba silkinirse vites takılı kaldığını anlıyorum,kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeliyor. Arızalardan birinin ikazı bende de P0702 . Ustalardan biri, ''bu 'vites kutusu altındaki kart arızası, onarılabilir'' dedi.Diğeri ''şanzıman içindeki kartın da arızalı olabilir veya akü iyi bassa bile zayıflamış olabilir'' (3 yıllık) dedi ve ekledi ''en ucuzu akü,işe onu değiştirmekten başlamak gerek.'' Aküm geçen kış -15 derecede neredeyse 5-6 dk. marşa basmama rağmen bitmedi sonunda arabayı çalıştırtırdığı için (son marşta eter desteğiyle) değiştirmeye de kıyamıyorum ama bir yerden de başlamak gerek.
Video: https://youtu.be/cybbeQ1-AZU

Video: https://youtu.be/Bd2TuNcGI2E

Merhaba,

Aracımdaki sorun hala benim de devam etmekte ve hala Ankara da çözüm aranmakta. :( Ama şunu söyleyebilirim ki sorun akü'den değil. Çünkü ben onu sıfır taktım hala aynı:smiley: Bir çözüm bulan olur ve paylaşırsa çok mutlu olurum. Ben de kadran da çıkan hatalar;

P0703
P1242
P0620
olup servis de bilgisayarda arızalar daha fazla görünüyor.

Merhaba,

Aracımdaki sorun hala benim de devam etmekte ve hala Ankara da çözüm aranmakta. :( Ama şunu söyleyebilirim ki sorun akü'den değil. Çünkü ben onu sıfır taktım hala aynı:smiley: Bir çözüm bulan olur ve paylaşırsa çok mutlu olurum. Ben de kadran da çıkan hatalar;

P0703
P1242
P062 ki.
olup servis de bilgisayarda arızalar daha fazla görünüyor.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim,akü parası cepte kaldı demek ki. Şimdi 2.safhaya geçebilirim.Yabancı sitelerden bizim araçların sorunun kronik olduğunu,kart oksitlenmesinin bu soruna neden olduğunu öğrendim.Kart tamiri veya temizlenmesi 750 lira (kart 3500 TL olunca elektronikçiler böyle bir rakam talep ediyorlarmış) sökme takma da 250 olsa, yani bin lira marafla bu sorunu çözersem bende bilgilendirme yapacağım.

ne kadar yardımı olur bilmiyroum ama 2009 model mercedes c180 de sadece 32 bin km deyken başımıza gelmişti. kontrol kartı bozulmuştu ve değiştirildiğinde sorun giderildi.

Şanzuman Mercedes ise ML 320 için conductor plate denilen elektronik kontrol kartını değiştirdim, viteste takılı kalma sorunundan dolayı. Sıkıntı yok şu an. Bir Mercedesçi işinizi çözer belki.

Merhaba,

Bu kadar zamandır aracım Ankara da çok meşhur bir Mercedes özel servisindeydi ve yapamadılar. Yapamamakla beraber şuan götürdüğüm bir amerikancı tesisatın çok hırpalandığını söylüyor. Hayırlısıyla şu işten güzel cevap alan birileri olursa lütfen paylaşsın.
İstanbul da bu işi çözen bir elektrikçi var, isteyen varsa yönlendirebilirim.

Merhaba,

Bu kadar zamandır aracım Ankara da çok meşhur bir Mercedes özel servisindeydi ve yapamadılar. Yapamamakla beraber şuan götürdüğüm bir amerikancı tesisatın çok hırpalandığını söylüyor. Hayırlısıyla şu işten güzel cevap alan birileri olursa lütfen paylaşsın.
İstanbul da bu işi çözen bir elektrikçi var, isteyen varsa yönlendirebilirim.
öncelikle geçmiş olsun, sorununuz çözüldü mü, çözülmediyse durum nedir ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

Benim araç grand cherokee 2.7. crd overland vites ya 2 de yada 3 takılı kalıyor vites kolların altındaki kartı tamir ettirdim 50 km sonra tekrar arızayı verdi çok zorda olsa tamirciye kadar gittim tekrar tamir ettiler 100 km gittim yine arıza yaptı 6.000 tl gibi fiyat istiyorlar yenisine araba evde nasıl bu kartan bulabilirim bilen varmı acaba araç günlerden beri yatıyor.Çıkma satan bir yer varmı acaba.Arıza p702

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR