3.7 Limited - Bazı Sorunlar - Tavsiyelere Ihtiyac Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Cihat-Cihangir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,708

Cihat-Cihangir

Ana Kamp
Öncelikle tüm arkadaşlara selam ve saygılarımı sunuyorum.

İsmim Cihat, uzun süredir takip edip, faydalı şeyler öğrendiğim Gezenbilir'e Antalyadan selamlar olsun.

Efendim dediğim gibi uzunca bir süredir(4-5 yıl kadarcık) birçok araç konusunda gel gitler yaşadıktan sonra en nihayetinde 2002 model bir Cherokee Limited 3.7 almak nasip oldu.
Aracım 135.000 kmde expertiz sonucu boyasız hatasız olduğu belirtildi.Tramer kaydıda bulunmuyor.

Aracımda ekstra olarak ön arka demir tampon, Tabor 12K vinç, birazcık yükseltme ve yan basamak bulunmakta.

Çok keyifli olacağını ilk andan beri bildiğim aracımda yaşından kaynaklı olduğunu düşündüğüm birkaç tane can sıkıcı şeyler var. Buradaki tecrübeli arkadaşların yardımcı olacaklarını umuyorum.

Aşağıdaki sorulara verebilecek yanıtı olan tüm dostlara şimdiden teşekkür ederim.

1) 1. Viteste şanzumandan hafif bi vınlama-uğultu arası ses geliyor. Araç ikinci vitese geçince kayboluyor. Yavaşlayıp birinci vitese dönünce yine ortaya çıkıyor. Muhtemel sebeb ve çözüm önerileri nelerdir?

2) Klima fanım çalışmıyor. Elektrikçi klima soketini zarar görebilir düşüncesiyle çıkardı ama malum antalyada klima 3 vakte kadar en zaruri ihtiyaç olacak. Elektrik bağlantıları kontrol edildi muhtemelen fanın kendisinde bir sorun var ama çözümü varmıdır?

3) Hız sabitleyicim çalışmıyor. En kıl olduğum sorunda bu oldu nedense. Göstergede cruise ışığı yanıyor nitekim sete basınca araba pekte beni tınlamıyor.

4) Lovato lpg kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim. Memnun olurum. Zira garip bir tüketimim var.

Şimdiden yardımcı olan tüm dostlara teşekkürler.
Saygılar Sevgiler..
Cihat Cihangir-
3c9ad301abe28348d1bed8336e2f016e
Ec0ebbaf0edce4abec5109c374633ce8
021168ac8c6ec9afe0dccf54612cdaba

Etiketler

İsmim Cihat, uzun süredir takip edip, faydalı şeyler öğrendiğim Gezenbilir'e Antalyadan selamlar olsun.

1) 1. Viteste şanzumandan hafif bi vınlama-uğultu arası ses geliyor. Araç ikinci vitese geçince kayboluyor. Yavaşlayıp birinci vitese dönünce yine ortaya çıkıyor. Muhtemel sebeb ve çözüm önerileri nelerdir?

2) Klima fanım çalışmıyor. Elektrikçi klima soketini zarar görebilir düşüncesiyle çıkardı ama malum antalyada klima 3 vakte kadar en zaruri ihtiyaç olacak. Elektrik bağlantıları kontrol edildi muhtemelen fanın kendisinde bir sorun var ama çözümü varmıdır?

3) Hız sabitleyicim çalışmıyor. En kıl olduğum sorunda bu oldu nedense. Göstergede cruise ışığı yanıyor nitekim sete basınca araba pekte beni tınlamıyor.

4) Lovato lpg kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim. Memnun olurum. Zira garip bir tüketimim var.

Saygılar Sevgiler..
Cihat Cihangir-
/QUOTE]

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bence Gökhan ustayı Proautoyu bi ziyaret etmenizi öneririm..
1-En kötü senaryo Çünkü yaklaşık 2 ay önce haritacı arkadaşımızda yaklaşık sizinkiyle aynı km de Kj 3,7 aldı. Fethiye ye gelirken şanzıman ısı ışığı yanıp sönmüş bi ara. Ertesi gün araç şanzımanı kilitlemiş ve çekiciyle Antalya Gemiciler diye şanzıman ustası bi yere götürüldü. 1ay kadar bi sürede şanzıman yapıldı.. Bence şanzıman önemli anlayan birinin kontrol etmesi lazım..
2-Aldıgımda benim Wj minde klima fanı çalışmıyordu. Ufak bi kontrolle sıkıntının sokette oldugunu anladık ve çözdük sorunu
3-Hız sabitleyici 60 km yi geçince çalışıyor..

Sony Xperia Z

Son düzenleme:

aynı arabadan bizde de var. lovato sistem de var. çok başarılı ve tamamen sorunsuz şekilde kullanıyoruz. 100 km de yaklaşık 100km sabit hız ile, standart ölçülü tekerlekler ile uzun yolsa minimum 10.7 litre, şehir içi ankara da ortlama 15 litre lpg harcıyor.

1. viteste hiçbir ses gelmemesi lazım. belki 4 çeker kutusu takılı kalmıştır bir bakmak lazım.

cruise nin vakumla çalışan bir kablosu olması lazım bir kontrol edin derim. eğer kritik bir şanzıman/motor arızası varsa hız sabitleyici de çalışmaz. iyi bilen bir ustanın bakması lazım. starscan cihazı lazım. yetkili servislerde olur.

Efendim dediğim gibi uzunca bir süredir(4-5 yıl kadarcık) birçok araç konusunda gel gitler yaşadıktan sonra en nihayetinde 2002 model bir Cherokee Limited 3.7 almak nasip oldu.
Aracım 135.000 kmde expertiz sonucu boyasız hatasız olduğu belirtildi.Tramer kaydıda bulunmuyor.

Aracımda ekstra olarak ön arka demir tampon, Tabor 12K vinç, birazcık yükseltme ve yan basamak bulunmakta.

Çok keyifli olacağını ilk andan beri bildiğim aracımda yaşından kaynaklı olduğunu düşündüğüm birkaç tane can sıkıcı şeyler var. Buradaki tecrübeli arkadaşların yardımcı olacaklarını umuyorum.

Aşağıdaki sorulara verebilecek yanıtı olan tüm dostlara şimdiden teşekkür ederim.

3) Hız sabitleyicim çalışmıyor. En kıl olduğum sorunda bu oldu nedense. Göstergede cruise ışığı yanıyor nitekim sete basınca araba pekte beni tınlamıyor Emoji2 .

Saygılar Sevgiler..
Cihat Cihangir-
3c9ad301abe28348d1bed8336e2f016e
Ec0ebbaf0edce4abec5109c374633ce8
021168ac8c6ec9afe0dccf54612cdaba
yeni aracınız hayırlı olsun güzel görünüyor.. Bahsetmiş olduğunuz sorunlar için, bence ilk önce jeep ler den iyi anlayan ve arıza tespit cihazı olan bir usta ya da servis bulmalısınız.

aynı arabadan bizde de var. lovato sistem de var. çok başarılı ve tamamen sorunsuz şekilde kullanıyoruz. 100 km de yaklaşık 100km sabit hız ile, standart ölçülü tekerlekler ile uzun yolsa minimum 10.7 litre, şehir içi ankara da ortlama 15 litre lpg harcıyor.

1. viteste hiçbir ses gelmemesi lazım. belki 4 çeker kutusu takılı kalmıştır bir bakmak lazım.

cruise nin vakumla çalışan bir kablosu olması lazım bir kontrol edin derim. eğer kritik bir şanzıman/motor arızası varsa hız sabitleyici de çalışmaz. iyi bilen bir ustanın bakması lazım. starscan cihazı lazım. yetkili servislerde olur.
Hocam bnm lastikler 245 70 16 kımho normal lastik.
Dediğiniz tüketim çok iyi bn şahsen 100 tl ile 200km yi görürsem şanslı sayıcam gibi bi durumdayım.
Lpg filtresini yeni değiştirdim ayarını yaptırdım.
Bujiler kaldı şimdi bide onları değiştirip bakıcam.

Fandaki sorunum çözüldü kömürleri eskimiş şuan yapılıyor.

lovato sistemde enjektör pulsa ları yaklaşık 174 ms bizde. ayar yapan kişiye söylemek lazım. çok memnunum ben. bujilerde çok fark eder. gaz kelebeğide sökülüp temizlenebilir. yada loctite markalı karbüratör temizleyicisi bulursanız onunla da sökmeden epey temnizlersiniz. çok fark eder rölantide.

Hocam bnm lastikler 245 70 16 kımho normal lastik.
Dediğiniz tüketim çok iyi bn şahsen 100 tl ile 200km yi görürsem şanslı sayıcam gibi bi durumdayım.
Lpg filtresini yeni değiştirdim ayarını yaptırdım.
Bujiler kaldı şimdi bide onları değiştirip bakıcam.

Fandaki sorunum çözüldü kömürleri eskimiş şuan yapılıyor.
Bnm ustada 174 civarı bişey yaptı
Uarın bujiler ve gaz kelebeğini trmizleyip tekrar ölçücem. İnş. Düşer yoksa üzücek gibi duruyor.

Bugun aracımın yağları değiştirildi. Şanzuman yağı olarak Castrol Transmax Dexron III kullanıldı.
Motor yağı 5w30 kullanıldı.

Park pozisyonundan R ve D ye alırken hafif bir cırıltı geliyor. Ve vites D'den N veya P ye alırken araç vuruntu yapıyor.

Bu durumlardan yaşayan tecrübe eden varmıdır?

Saygılar..

Vizilti normal ancak yagin turu yanlis hatirlamiyorsam dogru degil. Mopar in kendi yagini koyun baska birsey koymayin derim. Cunku spesifikasyon meselesi var. Belki ayni donemlerdeki mercedes otomatiklerinin yagi tutar o degerleri. Cok narin bir sanzimani var bu araclarin.

öncelikle aracınızı iyi günlerde kullanın.aynı aracın 2004 modeli bendede var. 1 vitesteki vınlama benim araçtada var.önemli olan vites geçişlerinde vuruntu yapmaması.eğer yakıt fazlaysa oksijen sensörlerine baktırın.eğer bozuk yada yeterli sinyal üretmiyorlarsa araç fakir karışım okuyup enjektörleri daha uzun süre açık bırakır.normalde 035 milisaniye olan değer sensör arızasında 045 le 050 milisaniyeye çıkıyor buda tüketimi % 20 artırır

öncelikle aracınızı iyi günlerde kullanın.aynı aracın 2004 modeli bendede var. 1 vitesteki vınlama benim araçtada var.önemli olan vites geçişlerinde vuruntu yapmaması.eğer yakıt fazlaysa oksijen sensörlerine baktırın.eğer bozuk yada yeterli sinyal üretmiyorlarsa araç fakir karışım okuyup enjektörleri daha uzun süre açık bırakır.normalde 035 milisaniye olan değer sensör arızasında 045 le 050 milisaniyeye çıkıyor buda tüketimi % 20 artırır
Merhaba, bende 2004 Sport kullanıyorum. Yazdıklarınızı okuyunca ben de oksijen sensörlerini kontrol ettirip değiştirmeyi düşündüm. Fiyatı konusunda bilginiz varmı acaba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.