3Km lik hafta sonu.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,870

Aka

KARA BİTTİ.
Hafta sonu sıcaklarından kurtulmak için 3 km lik yol teperek yanımıza havlu ve mayodan başka birşey almayarak 2 günlük serinlik molası, evi deniz kenarına taşıdık kısacası.
ve bu başlığı açarken hiç kimseyi kıskandırmak gibi bir niyetim yok, valla ben hanım köylü oldum, hanım buralı ve emeklilik hayatı işte, öyle denk geldi yani.
yiyeceği içeceği yol üstü bir marketten tamamladık, bir kaç domates vs. 1 küçük kalıp peynir, zeytin, 2 paket dondurulmuş .., su derken herşey tamam. ve turgutreis akyarlar arasındaki buranın güzel plajlarından birine havluyu serdik.

DSCN4133c

DSCN4145c

DSCN4146c

DSCN4150c

DSCN4151c

Etiketler
Ynt: 3Km lik hafta sonu.

Akşam bastı, serinlik iyi, karşıda kos adası.

DSCN4154c

DSCN4157c

DSCN4161c

DSCN4162c

DSCN4166c

2 günlük tatil bu kadar olur, darısı başınıza..

DSCN4167c

DSCN4168c

DSCN4175c

DSCN4190c

Çok güzel her şey.

O sahiller çok güzel çipura- kaba lidaki yapar. Tam alyanak cinsinden. Bir kaç olta da uzatıverseniz iyimiş.

Erişte boldur o kıyılarda, çipura pek sever seyrek eriştelik kumda eylenmeyi.

Sayın Prafa, belliki bu yıl buranın durumunu bilmiyorsunuz, size balık hiç yok desem inanmazsınız, en sevilmeyen kupes bile çıkmıyor, balıkçıların 40-50 metre derinlikteki ağları ne varsa tahrip edip duruyor. belli bir mesafenin dışında avlansalarda oralarda deniz derinliği zaten ağ boyunda 40 metreler cıvarı dolayısıyla dibi torbalayıp duruyorlar, bunun tek çaresi denize oto, tekne, uçak, makina hurdaları atmak ( yabancılarda olduğu gibi , balıklara yuva amaçlı ), bu hem balıklara gerçekten yuva olup kısa zamanda çoğalmalarını sağlar, hatta balıkçılık turizmine bile açılabilir buralar, hemde cesaret edip atanların ağlarını parçalar, fakat çevre bakanlığı deniz kirlenir diye izin vermiyor.

Çok güzelmiş. keyifli bir hafta sonu olmuş. Çok mazot yakmışsınızdır :D ama bu güzellikler için değer :smiley:

Aka' Alıntı:
Hafta sonu sıcaklarından kurtulmak için 3 km lik yol teperek yanımıza havlu ve mayodan başka birşey almayarak 2 günlük serinlik molası, evi deniz kenarına taşıdık kısacası.

ne büyük bir şans 3km sonra böyle güzel manzaradasınız :smiley:, en fazla kıskandığım konu bu mesafeler, biz istanbul karavancıları minumum 20-80km gitmemiz gerekiyor, selamlar

Betondan kanal logarları atabilirler.

Özel yapım imalatta olabilir.

Otobüs - Uçak hurdası da tuzlu su sayesinde 10-15 yılda tamamen çürüyüp deniz suyuna karışacaktır.
Karışmasa da balıklara yuva.

Çevre bakanlığı bakacağı başka yerler yok mu.?

Merhaba Murat Beycim,iyisinizdir umarim.
Otobus yada baska bir siradan aracin hurdasi dediginiz gibi belli bir sure sonra yok olabilir.
Ucak,helikopter gibi hava araclari ile aluminyumdan mamul diger araclar 300 yildan fazla dayanir.
Tabii ki ideal olani sizin de dediginiz gibi beton borular benzeri malzeme olabilir.

buralpdi' Alıntı:
ne büyük bir şans 3km sonra böyle güzel manzaradasınız :smiley:, en fazla kıskandığım konu bu mesafeler, biz istanbul karavancıları minumum 20-80km gitmemiz gerekiyor, selamlar

Levent bey, derler ya bal yiyen baldan usanmış, o misal işte, bu cıvarlarda yaşayanların en büyük özlemleride Yaylalar, kış, kar, hele kuzeydeki karakış haberlerini belgesel izler gibi izliyoruz, insanoğlu işte.
İstanbulda yaşarken yazları her hafta illa deniz yada havuz du, bu yıl karavanın hatırına biraz denizde ıslandım fakat geçen yıl inanın sanırım bir kez girdim ( oda ayıp olmasın diye ) , her gece dalga sesleri ile uyuyunca denizi pek farketmiyoruz.

Ynt: 3km Lik Hafta Sonu.

Vayy ağam masayıda üzerinde konuşlanan silindirik iceceğide değiştirmiş hayırlı olsun

Abi gec farkettim güzel paylaşımlar olmuş tabi herzamanki gibi kısa ve öz
Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.