400D - D70s ve 350D - D50 Karşılaştırma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,148

Alsam alsam ne alsam?

• Nikon d70/70s

Kullanılan: 4 14.3%
  • Canon 400d

Kullanılan: 6 21.4%
  • Nikon d200

• Canon 20d

Kullanılan: 2 7.1%
  • Canon 30d

• Pentax k10d

Kullanılan: 0 0.0%
  • Nikon d80

Kullanılan: 5 17.9%
  • Olympus E-400

Kullanılan: 2 7.1%
  • Diğer

Kullanılan: 1 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    28

KanyaK

wish me luck.
Web
www.kaanyakar.com
Arkadaşlar;

400d ve d70 --> yüksek fiyat
350d ve d50 --> düşük fiyat

fazlaca fiyat farkı olmadığını biliyorum ama iki segment olarak sınıflandıracak olursak ve fiyat/performans olarak değerlendirirsek hangisi daha makul sizce.
Özellikle kullananlar yada deneyenler fikirlerini bildirirse sevinirim.

Etiketler
Ynt: 400D - D70s ve 350D - D50 Karşılaştırma

Kaan sen sürekli fotoğraf çekiyorsun. Durum böyle olunca, aldığın zaman alabileceğinin en iyisini almanda fayda var. D50'yi boşver, 350D'yi konuya dahil bile etme :smiley: Bana göre alabiliyorsan Nikon D200 al, çok para dersen D80 al, olmadı D70s al...

Ya şimdi, bunu bana bi arkadaş daha sormuştu. ve yeni başlayacak fotoğrafa.
Uzun süreli olarak ihtiyaçlarını karşılayacak ve ekonomik olması dolayısıyla 350d veya d50 işini görür sanıyorum. Birde body'le bitmiyo iş lensler de var işin içinde. komple bir kit olarak hangisi fiyat/performans olarak en iyisi olabilir gibi bir soru benimkisi aslında.

Birde neden 400d'yi beğenmiyorsun? kataloglara göre d70s'ten üstün bir model gibi görünüyor???

D50'de fotoğraf çekiyor D2x'de... Ama uzun vadeli birşey istiyorsa en azından D70s veya D80 alsın... Canon neden tavsiye etmediğimi biliyorsun :smiley: Canon 400D, Nikon D80 ayarında...

sorunuzdaki alternatifler dışı ama, nette pentax k100d yi kit halinde fiyat/performansı ile çok tavsiye edenler var...
bknz : http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=14136

Kit lenslere kanmayın, genelde hepsi toplama lenstir... Pentax iyi güzel, fotoğraf da çekiyor, çok da güzel özellikleri var... Ama fotoğraf makinesi Nikon'dur ;)

yol' Alıntı:
Canon neden tavsiye etmediğimi biliyorsun :smiley:

sedat selam,
yukarıdaki cümlen çok dikkatimi çekti. zira bir süredir insanların neden canon ya da neden nikon seçtiklerini anlamaya çalışıyorum. makinamı upgrade etmeyi düşünüyorum da... benim gönlüm nikon'dan yana ama sadece hissel bi durum bu :smiley: sanırım kafamda canon'un biraz daha piyasaya yönelik işler yaptığı düşüncesi oluşmuş kafamda, ve ben de piyasaya yönelik yapılan işlerdense, hakkını vererek yapılan işleri tercih ederim... tabii bu düşüncenin kaynağı hissel olunca, pek sağlıklı bir seçim yapmış sayılmayız, hasbelkader doğru seçim olmuş olsa bile... bu yüzden araştırma içindeyim ve her duyduğum muhabbete kulak kabartıyorum. :smiley:

senin tercihinin nedenini sorabilir miyim?...

Detaya girmeme sebebim kimseyi yanlış yönlendirmemekti. Canon yada Nikon... Biri iyi, diğeri kötü diye birşey yok. İkisi de fotoğraf çekiyor. Ama senin de dediğin gibi bence tek ve en önemli nokta hissiyat... Canon'u elime aldığım zaman Nikon'da hissettiklerimi hissedemiyorum... Bunda hissiyatın yanında Nikon'un kasa tasarımı ve ele tam oturuşunun da büyük katkısı var ;) Ama fotoğrafçı, hangi makineyi kullanırken haz alıyorsa onu kullanmalı, ister iyi olsun ister kötü... Ve başkalarının söylediklerine de pek kulak asmamalı, çünkü herkes birşeyler söylüyor; benim söylediklerim de buna dahil ;)

Arkadaslar,
hem 10D, hem 20D, hem 30D, hem 350D hem de 400D kullanan bir kisi olarak fikrim.. bunlardan birini alacaksaniz eger ( Nikon cihazlari bilmedigim icin sadece Canon icin yaziyorum) ikinci el bir 20D'yi degerlendirmenizi oneririm.. 400D nin en buyuk artisi, eger cok sik lens degistiriyorsaniz toz temizlme mekanizmasi .. ama 30D veya 20D dediginizde sinif degisiyor..bence tabii, reha

sanırım artık anladım, bu fotoğraf makinası işi takım tutmak gibi bişey ;D
şimdiye kadar canonspor'u tutuyordum ama DSLR liginde tutacağım takımı yeni baştan seçeceğim :D

bu arada,
yol' Alıntı:
Ama fotoğrafçı, hangi makineyi kullanırken haz alıyorsa onu kullanmalı, ister iyi olsun ister kötü...
sözüne kesinlikle katılıyorum. Ben elimdeki Lubitel'le fotoğraf çekmeye bayılıyorum mesela. Bazen ışık kaçırıyo, ayarı falan zor, filmini bulması yıkatması zor ama acayip hoşuma gidiyo. Hatta dia bile çekmeye başladım onunla ki, nerede seyredeceğimi bile bilmiyorum daha ;D ;D ;D

Bende de var lubitel2, babamın ilk makinesi ;) Film sardım içine ama çekmeye fırsat bulamadım henüz... Filmini Sirkeci'de bulabilirsin, yine orada yıkatabilirsin.

valla çok keyifli bununla fotoğraf çekmek.
bi kere acayip sabır gerektiriyo, ayarlarını yapmak için uğraşıyosun, böyle başparmağınla falan mesafe ölçümü yapıyosun adeta ;D, kadrajı tutturmak için ayrı bi uğraşıyosun...
fotolarına bakarken dijitaldeki en güzel fotolarımdan dhaa fazla bile zevk alıyorum :D

Bir 300D kullanıcısı olarak söylüyorum, eğer işin derinine inicem diyorsanız bence 350D diye devam eden bu seriden almayın, 20D alın veya Nikon D70s alın
350D ve 400D ler piyasanın genel beklentilerine göre dizayn edilen makineler, sadece LCD ekran boyutu ve çözünürlüğü değişiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR