60 Günde İzmir'den Nemrut'a Hareket Tarihi 20 Nisan 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan belka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,315

belka

0532 2864621
Yer
Burhaniye / BALIKESİR
Merhabalar,

Eşimle kabaca aşağıdaki harita üzerinde yaptığımız gezi güzergahını detaylandırmaya çalışıyoruz. Bölgelerde gezilecek, görülecek ve konaklanacak yerler hakkında bilgisi olanların yardımlarını talep ediyoruz.
Sizlerden gelecek yorumlara göre araya ilaveler veya süre uzatımları yapmak niyetindeyiz.
Şu ana kadar kesinleştirdiğimiz güzergah ve görülecek yerler sırasıyla söyle;
1.gün Seferihisardan hareket ile Gümüldür üzerinden Selcuk'da konaklama 72 km
2. gün Tire'ye hareket ve Tire pazarı gezilmesi, aydın dağları üzerinden İncirli ovaya geçip Aydında konaklama 102 km
3. gün Aydın gezisi sonrası Sultanhisar NYSA antik kenti - Yenipazarda Yörük Ali Efe Müzesi devamında Bozdoğan'da konaklama 73 km (+1 gün ilave edilebilir)
4.gün Bozdoğan BULGUR yaylası varış ve konaklama 40 km (Yakındaki Madran dağına 1 gün ayrılabilir)
5.gün Bulgur yaylasından Nazilliye hareket ve Arpaz kalesi gezisi sonrası Karacasuya varış ve konaklama 95 km
6. gün Karacasu Sırtlanini mağarası ve Afrodisihas antik kenti gezisi sonrası Karacasu yaylasında konaklama 65 km.
7.gün Karacasu yaylasından Tavasa geçip (Tavas pidesi meçhur) sonrasında Denizli Çarşı gezisi, Serinhisardan (Leblebisi meşhur) SALDA gölünde konaklama. 90 km
8. gün Salda gölü......
9. gün Eşeler köyü............
10 gün Yarışlı gölü ........
11. gün Burdur gölü........
12.gün Isparta
13. gün Eğridir Gölü
14.gün Kızıldağ milli parkı
15.gün Beyşehir gölü
16. gün Konya
17.gün Tuz gölü
18.gün Aksaray
19.gün İhlara vadisi
20.gün Güzelyurt - Derinkuyu
21 gün Nevşehir
22.gün Ürgüp- Göreme
23. gün ....

Izmir nemrut

Etiketler
Ynt: 60 Günde İzmir'den Nemrut'a Hareket Tarihi 20 Nisan 2015

haritayı 2 parçaya ayırdım, Güzergahtaki İzmirden Nemruta gidişden sonra yaz dönemi nedeniyle Akdeniz sahillerinde denizin tadını çıkararak 20-hazirandan 30 ağustosta geziyi tamamlamak.

Izmir nemrut1

Izmir nemrut2

Tünay bey şimdiden hayırlı yolculuk dilerim.
Size güzergahınız üzerinde karın doyuracağınız bir kaç yer yazacağım. Bu yerler lezzet yönünden özel yerlerdir.
1- Selçuk merkezde pazar yerinde camiye arkanızı dönün, içeri uzanan sokaktaki ciğerci ( sokak lokanta ve pastane doludur). Ciğer veya ızgara yemek mümkün, piyazı ve cacığını aman ihmal etmeyin. Meşhur ciğerci dedinizmi yerlisi size gösterir. Baba sağmı bilmiyorum ama iki oğlu götürüyor dükkanı.
2- Aydın merkezde, işbankası arkasındaki arastada (hükümete çıkarken sol kolda) hacı kebap ( Mehmet abinin eski bir müşterisi yolladı deyin daha bir özel olur kebabınız. Sade olsun kebap, duble ancak keser, yanında mutlaka ayran isteyin ve kabak tatlısını ihmal etmeyin).
3- Karacasu merkezde pidecilerin hangisinde olursa (yerlisi olacak mutlaka) halep işi isteyin üzerine tahinli pide tatlı niyetine.
4- Isparta metkezde Kadir usta. Tandır pilav ve şıra.

İzmir den çıkış sonrası Ödemiş-Birgi-Bozdağ-Salihli rotasıda güzel bir rotadır,bilemedim belki daha önce gezdinizmi?

Kayseri-Pınarbaşı değilde, Kayseri-Yahyalı-Kapuzbaşı şelalesi ve daha sonra Pınarbaşına çıkılabilir. Suların en hızlı zamanına
denk gelirki görülmeye değer. Tabiki size yaklaşık 265 km ekstradan yol yapmanıza malolur.

Tünay bey, hazırlıklarda son aşamaya yaklaşmışsınız. Size kendi bölgemle ilgili bir iki tavsiyede bulunacağım. Öncelikle Selçuk'tan Tire'ye oradan da İncirliova üzerinden Aydın'a devam eden 2. gün rotanızdan söz etmek istiyorum. Ben Aydın'da yaşayıp, İncirliova'da çalışıyorum. 9 Ekim 2011 tarihinde o zaman karavan olmayı bekleyen panelvanımla yaptığım gezimi gezenbilirde yayınlamıştım. Bu gezi sizin yapmayı planladığınız rotanın tam tersi yöndeydi. Gezi notlarımı incelemek isterseniz linki aşağıdadır.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=80249.0
Aydın'a geldiğinizde beni ararsanız hem tanışmış oluruz, hem de konaklama konusunda size yardımcı olabilirim.
3.gün rotanıza da Sultanhisar'daki Nysa antik kentini de eklemenizi öneririm. Bahar aylarında zeytinlikler içinde bu kent çok güzeldir.
Denizli geçişini ve Pamukkale'yi sanırım pas geçiyorsunuz, daha önce görmediyseniz, Pamukkale ve Karahayıt'ı öneririm.
Telefonum 0 532 3925026
Görüşmek ümidiyle :smiley:

güngör' Alıntı:
İzmir den çıkış sonrası Ödemiş-Birgi-Bozdağ-Salihli rotasıda güzel bir rotadır,bilemedim belki daha önce gezdinizmi?

Kayseri-Pınarbaşı değilde, Kayseri-Yahyalı-Kapuzbaşı şelalesi ve daha sonra Pınarbaşına çıkılabilir. Suların en hızlı zamanına
denk gelirki görülmeye değer. Tabiki size yaklaşık 265 km ekstradan yol yapmanıza malolur.

Levent bey önerileriniz için teşekkür ederim. Rota belirlerken iyi bildiğimiz bölgeleri dahil etmedik. Kayseri bölgesi için aşağıdaki resimde mavi renkte belirttiğim yeşilhisar-yahyalı-develi-tufanbeyli-göksun-elbistan-nurhak rotasını tercih etmekle beraber daire içerisine aldığımız bölgeler hakkında hiç birşey bilmemenin getirdiği bir tedirginlik var.
Kapadokya bölgesinden itibaren hedef olarak NEMRUT'u belirledik, aradaki bölge rotasını gelecek öneriler doğrultusunda belirlemek uygun olacak diye düşünüyoruz.
Önerdiğiniz Karpuzbaşı şelalesini rotaya koyma niyetindeyiz, bölge hakkında daha detaylı bilgi bulmam gerekiyor.
Saygılarımla,

Kayseri malatya rotas

drares' Alıntı:
Tünay bey, hazırlıklarda son aşamaya yaklaşmışsınız. Size kendi bölgemle ilgili bir iki tavsiyede bulunacağım. Öncelikle Selçuk'tan Tire'ye oradan da İncirliova üzerinden Aydın'a devam eden 2. gün rotanızdan söz etmek istiyorum. Ben Aydın'da yaşayıp, İncirliova'da çalışıyorum. 9 Ekim 2011 tarihinde o zaman karavan olmayı bekleyen panelvanımla yaptığım gezimi gezenbilirde yayınlamıştım. Bu gezi sizin yapmayı planladığınız rotanın tam tersi yöndeydi. Gezi notlarımı incelemek isterseniz linki aşağıdadır.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=80249.0
Aydın'a geldiğinizde beni ararsanız hem tanışmış oluruz, hem de konaklama konusunda size yardımcı olabilirim.
3.gün rotanıza da Sultanhisar'daki Nysa antik kentini de eklemenizi öneririm. Bahar aylarında zeytinlikler içinde bu kent çok güzeldir.
Denizli geçişini ve Pamukkale'yi sanırım pas geçiyorsunuz, daha önce görmediyseniz, Pamukkale ve Karahayıt'ı öneririm.
Telefonum 0 532 3925026
Görüşmek ümidiyle :smiley:
Haşmet bey, ilgine teşekkür ederim. önerdiğin NYSA antik kentini rotaya dahil ediyoruz. Telefonunu kaydettim, sizin için sıkıntı çıkarmayacaksa tanışmak isteriz. benim telefonum 0 532 2864621 Pamukkaleye bir kaçkez konaklamalı gittiğimiz için rotaya koymadık ama Eşimin Denizlide birkaç çarşıyı gezme isteği üzerine rotaya koymaya karar verdik.

Tünay bey,
Kapuzbaşı için yahyalıdan 70 km güneye inmelisiniz,90 lı yıllarda gitmiştim tamamı stabilize yoldu, birkaç yıl önce gidenlerden
okuduğum yolun tamamı asfaltlanmış.
Dönüş rotanız develi üzerinden tufanbeyli rotası için develiye kadar bilirim, erciyesin güney yamaçlarından yeraltından inen
sularıyla, pomza taşı ocaklarıyla develiye ulaştığınızda tahmininizden büyük bir ilçe sizi karşılar, Etli pidesi lezzetlidir.

saygı,selamlar

Tünay bey, güzel bir rota ve harika bir program. Gezinizi ilgi ile takip edeceğim. Yolunuz açık olsun... :D :D :D

Tünay bey, Isparta'da kebap yemeyi ve zamanınız varsa Davraz'a çıkmanızı öneririm. Davraz'da halen 150 cm kar olduğu söyleniyor. Ayrıca Kovada gölünü görmenizi tavsiye edeceğim. Ben daha görmedim ama arkadaşlarımdan gidenler var ve çok övgüyle söz etmişlerdi. Bekçinin ailesiyle birlikte yaşadığını ve gelenlere yardımcı olduğunu anlatmışlardı.
Burdur ilk görev yerimdi. Burdur gölünde görmeye değecek bir güzellik olmadığını düşünüyorum. Ben orada yaşarken kirlilikten rengi değişmiş, pis kokan, sodalı bir göldü. Ama bu 22 sene önceydi. Umarım düzelmiştir.

Isparta Eğirdir de Big fish yada big apple da mutlaka Levrek flote yemenizi tavsiye ederim selamlar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hep sonradan aklıma geliyor, Burdur'da İnsuyu mağarasını görmediyseniz, ülkemizin ilk turizme açılan mağaralarından biri olan bu doğal güzelliği görmenizi öneririm :smiley:

belka' Alıntı:
Merhabalar,

Eşimle kabaca aşağıdaki harita üzerinde yaptığımız gezi güzergahını detaylandırmaya çalışıyoruz. Bölgelerde gezilecek, görülecek ve konaklanacak yerler hakkında bilgisi olanların yardımlarını talep ediyoruz.
Sizlerden gelecek yorumlara göre araya ilaveler veya süre uzatımları yapmak niyetindeyiz.

Şu ana kadar kesinleştirdiğimiz güzergah ve görülecek yerler sırasıyla söyle;
1.gün Seferihisardan hareket ile Gümüldür üzerinden Selcuk'da konaklama 72 km
2. gün Tire'ye hareket ve Tire pazarı gezilmesi, aydın dağları üzerinden İncirli ovaya geçip Aydında konaklama 102 km
3. gün Aydın gezisi sonrası Sultanhisar NYSA antik kenti - Yenipazarda Yörük Ali Efe Müzesi devamında Bozdoğan'da konaklama 73 km (+1 gün ilave edilebilir)
4.gün Bozdoğan BULGUR yaylası varış ve konaklama 40 km (Yakındaki Madran dağına 1 gün ayrılabilir)
5.gün Bulgur yaylasından Nazilliye hareket ve Arpaz kalesi gezisi sonrası Karacasuya varış ve konaklama 95 km
6. gün Karacasu Sırtlanini mağarası ve Afrodisihas antik kenti gezisi sonrası Karacasu yaylasında konaklama 65 km.
7.gün Karacasu yaylasından Tavasa geçip (Tavas pidesi meçhur) sonrasında Denizli Çarşı gezisi, Serinhisardan (Leblebisi meşhur) SALDA gölünde konaklama. 90 km
8. gün Salda gölü......
9. gün Eşeler köyü............
10 gün Yarışlı gölü ........
11. gün Burdur gölü........ insuyu mağarası
12.gün Isparta Davraza çıkış ve Kovada gölü
13. gün Eğridir Gölü
14.gün Kızıldağ milli parkı
15.gün Beyşehir gölü
16. gün Konya
17.gün Tuz gölü
18.gün Aksaray
19.gün İhlara vadisi
20.gün Güzelyurt - Derinkuyu
21 gün Nevşehir
22.gün Ürgüp- Göreme
23. gün ....

Kendi yazıma ilave ve düzeltme yapamadığım için alıntı üzerinde değişiklik yoluna gittim.

Tüm geziniz boyunca takipteyiz. İyi şanslar..

Gezimize 2 gun erken basladik, gezi anilarimizi ve resimleri asagidaki topikden takip edebilirsiniz.
Bu arada gozergahimiz uzerinde onereceginiz her turlu paylasimlarinizi bekliyorum.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=109336.new#new

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.