98-02 Arası Vitara JLX veya Honda HR-V ?.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yanlizefe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,782

yanlizefe

Yeni Üye
Mehaba arkadaşlar
Yeni üyeyim güzel bir site. Uzun zamandır jlx vitaraları net ten araştırıyorum.16-18000ytl arası bir araç almayı düşünüyorum.vitaralar çok hoşuma gitmişti.Fakat yakın arkadaşlarım ikinci eli yok, parça sıkıntısı çekersin vs sebeplerden vazgeçmemi bir daha düşünmemi vs. falan.Benim yarışlarla ilgim yok sıksık araziye çıksamda kötü yollar değil yerden yüksekliği fazla olan bir araçta işimi görür.(Bu fiyata alacağım yeni araçlar ın hepsi asvalt arabası) Bu yüzden hrv leri düşündüm. sanki aynı şeyler hrv içinde söylenecek.Kullananlar eniyi yorumu yapar düşüncesiyle yorumlarınızı bekliyorum.(Gönlüm jlx den yana)Teşş.

Etiketler
Ynt: 98-02 Arası Vitara JLX veya Honda HR-V ?.

Merhaba arkadasım
Bence kesinlikle suzuki hem parcası bol uygun fiyat ve modifiye çok uygun bir jip.Ufak tefek gezi dersiniz sonra bizim gibi çamurdan çıkamazsınız o yüzden kesinlikle suzukı derim .sitede grarajda susukı ye araclar iyi bir inceleyın derim

şimdiden hayırlı bayramlar

2000 model vitarayı 2 yıl kadar kullandım,
İkinci eli yok demek mümkün değil zira o yıllarda 21,000 YTL ye aldığım aracımı 2 sene sonra 20,500 YTL ye 10 gün içinde satabilmıştım.
Yedek parça sorunu hiç olmaz, ayrıca yan sanayi ürünleri de boldur ve hesaplıdır.
O dönemde defender'ların, CJ lerin arkasından her yere gidebilmiştim, off road yeteneği küçümsenemez, onlara göre tek eksiği yere biraz yakın oluşu idi. Ayrıca modifiyeye çok müsaittir. Paylaşmak istedim.
sevgiler
Erdal

işin içinde arazide varsa hiç düşünmeden suzuki derim.
şehir içinde de arazide de çok rahat kullanılabilecek bi araç
ikinci el kısmı ise HRV den daha iyi olacağını düşünüyorum

damastın da ddiği gibi ufak ufak araziye girdin mi bi daha sonu gelmez (o çamurun tadını aldınız mı bi bakamışsınız araca mtr lastik vinç falan çamurlarda eğleniyorsunuz)
tabi ki suzukiyi seçerseniz modifikasyon için önü çok açık.

HRV ve Jeep XJ kullanıcısı olarak murat abimizin fikrini de almak lazım

Vitara ile HRV'yi karşılaştırmak ne kadar doğru önce ona bakmak lazım çünkü ikisi yapı ve kullanım amacı itibarı ile aynı sınıfta araçlar değiller. Suzuki ile ilgili forumda sizi kusturacak kadar :smiley: bilgi var ancak HRV kullanıcıları aracın arazi şartlarındaki performansı ile ilgili buraya iki satır yazarlarsa biz de bilgilenmiş oluruz. Ancak HRV'nin ağır devri yok diye biliyorum elektronik sistemlerle 4X4'ümsü mantıkla çalışan bir araç arazide ne kadar işinizi görür bilemem. Tabi Honda'nın HRV'yi üretirken off-road ya da arazide ağır şartlarda kullanım amaçlı üretildiğini de sanmıyorum.

HRV dört lastiği dönen bir otomobil, vitara ise bir suv, hatta suv'un jipe yakın duranı...
Uzun süre 2000 model vitara vagon kullandım, yolda daha konforlu olabilirdi belki ama arazide gösterdiği başarıyla bir arada düşünürsek bence gayet iyi bir seçenek..

Asfalt kullanımı için HR-V, ancak ikinci eli Suzuki'nin daha iyidir. HR-V'yi satmak zordur, alırken çok düşük fiyatlardan almanız gerekir ki ben öyle yapmıştım, istenen rakamdan 4000 YTL kadar düşürüp almıştım aracı. Suzuki daha kolay satılır temizse eğer. Suzuki için yapılabilecek şey çoktur, HR-V için çok uğraşmak gerekir, standart haline büyük lastik bile takılmaz. Alır standart binersiniz ama binek araç rahatlığına ve kullanım kolaylığına sahiptir.

HR-V ile ilgili bilgilere Honda bölümümüzden ulaşabilirsiniz, Suzuki için zaten forumumuz başlıca başvuru kaynaklarındandır. Bende XJ olmasa Suzuki alırdım, ama günlük binek otomobil olarak HR-V'yi kullanmak çok daha rahat geliyor açıkcası, orman içi yollarda özellikle yaz aylarında sıkıntı çekmeden kullanıyorum, kar lastikleri ile karda mükemmel bir araç oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR