Acaba Benim İçin En Uygun Araç X Trail Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drebced Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,835

drebced

Yeni Üye
arkadaşlar meraba ben foruma yeni üye oldum. doğumunu beklediğimiz bebeğimizle birlikte iki çocuklu bir aileyiz. hem konfor hemde kısmen de olsa daha geniş olacağını düşündüğüm için suv tarzında bir araç arıyorum. arka koltuğuna iki çocuk koltuğu ve bir annenin sığabileceği bir araç olsun istiyorum. performanslı olmasıda önemli benim için yani en az 140-150 beygir kuvveti olsun istiyorum. araziye nadiren çıkarım ama yaşadığım yer itibariyle yollarda çok düzgün sayılmaz. bir arkadaşım x traili öneririm dedi ama kullananlara sormak daha doğru olur diye düşünüyorum. fiyat aralığım 50 000 ile 75 000 arası. sizce x trail doğru tercih midir yada başka bir öneriniz olur mu? şimdiden söyleyim arkadaşların çoğu hemen captiva dedi fakat captivanın üretimi durdurulduğu için almayı düşünmüyorum.

Etiketler
Ynt: Acaba Benim İçin En Uygun Araç X Trail Mi

aynı zamanda honda crv ve hyundai santa fe ye de bakıyorum. onlarla karşılaştırırsak hangisi daha avantajlı lütfen yardım

Hocam hemen hemen her sene araç değiştiren biri olarak söylüyorum, XTRAİL imi alalı 2 sene oldu ama öyle bağladı ki değiştirmek aklıma bile gelmiyor. Bende 2005 model Xtrail elegance var. Benzin+LPG şimdi sana deneyimlerimi biraz aktarayım.

XTRAİL 2,0 140 beygirlik bir makina diğer araçlardan ayrılan en önemli özelliği ise 4x2 , 4x4 Auto ve 4x4 LOCK modlarının kullanıcı opsiyonuna sunulmasıdır. Yani sürekli asfalt bir yol gidiyorsanız 4x2 moduna alarak yakıttan tasarruf sağlarsınız. Yağmurlu ve karlı veya hafif stabilize yollarda 4x4 AUTO moduna alırsınır, baktınız battınız ağır bir yerdesiniz o zaman 4x4 LOCK modunu ve 1 nci vitesi kullanarak rahat çıkarsınız. Aracı diğer emsalleri ile kıyaslamam bile konfor, güvenlik , sessizlik , performans gb birçok kriteri aynı segmentteki rakiplerine fark atar. Aracın motoru hem asfalt hem stabilize yollarda bile mükemmel performans veriyor, sadece dik ve uzun bayırlarda 2,0 motor biraz ağır kalabiliyor bunun haricinde sorun yok. Kabin içi sesin normal bir otomobilden daha sessiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Parçaları sanıldığının aksine bol ve ucuz. Kısacası araç düzgün bakımlı ise uzun yıllar sizi üzmez. Yanlız almadan önce motor kompresyon dahil full bir expertiz tavsiye ederim. Sorunuz olursa yardımcı olurum, saygılar...

üstadım teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR