ACTYON ARACIMA CARBON CLEAN yaptırmayı dusunuyorum sizce yaptırayım mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mmolla53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,248

Actyon CARBON CLEAN yaptırmayı dusunuyorum sizce yaptırayım mı?

• bildiginiz yapan var mı istanbulda?

Kullanılan: 0 0.0%
  • maliyetleri konusunda bilgisi olan var mı?

Kullanılan: 3 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

mmolla53

ACTYON SPORTS 6 A/T LX
Yer
Pendik
merhaba arkadaslar bende acyton sports 18 LX 6 A/T marka arac var uzun suredır takıpte oldugum bır konuyu sızlere danısmak ısterım aracıma CARBON CLEAN yaptırayım mı aracım 193.000 km de ufak bir kac arastırmadan snra bosch car servıslerının yaptıgını ogrendım.

Son Bosch carın sitesinden ufak bir yazıyıda paylasmak isterim sizinle

CARBON CLEAN KİMYASALLARI İLE CARBON CLEAN MAKİNALARI KULLANILARAK YAPILAN KURUM VE KARBON BİRİKİNTİSİ TEMİZLEME İŞLEMİ SONRASINDA, ARAÇLARIN MAKSİMUM TORKUNDA ÖNEMLİ BİR MİKTADA ARTIŞ SAĞLANDIĞI, KOMPRESYON DEĞERLERİNİN ORTALAMA % 27 ORANINDA ARTTIĞI VE TEKERLEKLERDEKİ GÜCÜN ORTALAMA % 6 ORANINDA YÜKSELDİĞİ BOSCH DİNAMOMETRE CİHAZI TEST SONUÇLARI İLE KANITLANMIŞTIR.

34eg8779 2

Etiketler
Ynt: ACTYON ARACIMA CARBON CLEAN yaptırmayı dusunuyorum sizce yaptırayım mı?

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=8747.msg46053#msg46053

bence yaptırma onun yerine enjektorlerını temizlettir ayrıva yukarıdakı forumuda mutlaka oku

carboncleanturkiye.com var, ben bu hafta bu konuyu araştırıyorum,

150bini geçen, yağ yakan araçlara önermiyorlar.

benim araç 105bindeydi, bu hafta sonu full temizlik yaptıracağım
emme manifoldu, enjektör, katalitik , egr...

planım, cc öncesi egsoz emisyon ve dyno testlerini yaptırıp , cc sonrası aynı testleri yaptırmak
böylece kıyaslama yapabiliriz faydalar konusunda

(tabi motora zarar verip elimde kalmazsa :smiley:

sonucunu merakla beklemekteyım :smiley: ins bir zarar vermez ben konustugumda bana zarar vermiyecegini belirttiler ama forumdaki yorumda zarar gorenide var kararsız kaldım dogrusu :-\

http://forum.vwturk.com/showthread.php?84219-Carbon-clean-yaptrdım-öncesi-ve-sonrası&p=1268621#post1268621

burda makale olarak yazdım, üye olmadan da okunabiliyor, bir inceleyin isterseniz

paylasım ıcın cok tesekkur ederım elinize saglık

Ynt: Actyon Aracıma Carbon Clean Yaptırmayı Dusunuyorum Sizce Yaptırayım Mı?

Murat kardeşim geçen hafta tuzla serviste Hasan ustayla konuştum carbon clear yaptırmayı kesinlikle tavsiye etmiyorlar.Enjektörlerin püskürtme deliklerini büyütüyormuş.Güney koreden enjektör temizleme makinası getireceklerini söyledi en sağlıklı olanı buymuş makina geldiği zaman bana haber verecekler istersen sana bilgi veririm.

celo53' Alıntı:
Murat kardeşim geçen hafta tuzla serviste Hasan ustayla konuştum carbon clear yaptırmayı kesinlikle tavsiye etmiyorlar.Enjektörlerin püskürtme deliklerini büyütüyormuş.Güney koreden enjektör temizleme makinası getireceklerini söyledi en sağlıklı olanı buymuş makina geldiği zaman bana haber verecekler istersen sana bilgi veririm.
Dışarıda kesinlikle yaptırma gel biz yapalım mı? diyorlar yani

Walla dışarda yaptırma olayı değil heralde anladığım kadarıyla farklı bir sistemmiş Ediz.

motorun heryeri kurum tutmuşken sadece enjektör temizlemek ne kadar akla yatkın , tartışılır

enjektör temizleyici cihaz, enjektörü çıkartıp başka bir makinada tiner-benzin-solvent tippi kimyasalla, basınç altında temizleme işi,
carbon cleane kıyasla tabiki daha etkili ve risksiz.

maliyeti de 3-4 kat fazla olacaktır tahminimce

2009 MODEL 100000 KM DEKİ ARACIMA YENİ YAPTIRDIM.UYGULAMADAN SONRA ARACIN SESİ BİLE DEĞİŞTİ .PERFORMANS ARTIŞI OLDU VE YAKIT AZALDI.İŞİN EHLİ TARAFINDAN YAPILIYORSA MUTLAK SURETLE TAVSİYE EDERİM.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.