Adventurer Engineer - Bursa'dan Herkese Merhaba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Draniela Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,438

Draniela

Adventurer Engineer
Yer
Bursa
Öncelikle herkese merhaba.

İlk mesajımı yazdığım Türkiye'de karavan imal eden şirketler hakkında görüşler adlı konuya attım. Tüm postları birer birer okudum dayanamadım işteyken üyelik açıp oraya yazı yazdım. Şimdi de kendimi kısaca tanıtmak istedim.

Semih Kurtulmuş ben, 27 yaşındayım. Bursa'da yaşıyorum ve buralıyım. Makina mühendisi olarak kurumsal bir firmada 2 yıldır çalışıyorum. Doğayı sakin yerleri seviyorum. Araba (Fiat 500 hastasıyım) ve motor hobimdir. Umarım karavan olayı da hayatım olur.

Bahsi geçen konuda yazdıklarımı burada da belirtmek istiyorum.

Aramızda Bursa'da yaşayan arkadaşlarımız, abilerimiz, ablalarımız olabilir. Misi kamp karavan alanını çok kişi biliyordur. Epey güzel yapılmış bir tesis. Zaten ben yıllardır Misi köyüne gidip gelmekteyim. Çok sıklıkla da kamp karavan alanındayım. Her gittiğimde ilk yaptığım karavanların olduğu yere girip gezmek ve hayal kurmak oluyor :D

Uzun bir zamandır aklımda tamamen oraya yerleşme fikri var. Neden mi?

1. Şehir tantanasından çok bıktım.
2. Dört duvar arasında ciddi bunalıyorum. Evde de otursam tek oda karavanda da kalsam tek oda.
3. Yılın kara kışı hariç çoğu ayında karavanımın önünde keyifle oturabileceğim. Benim için açık alan çok önemli terasta oturmak falan gram keyif vermiyor. Yakacaksın semaveri ya da sobayı koyacaksın kestane yapacaksın ıhlamur canın ne istiyorsa mis gibi. (Mangal olayını söylemiyorum bile acayip severim :D )
4. Park sıkıntısından ciddi sıkıldım zaten 18.15'te işten çıkıyorum eve gitmem 7 km 50 55dk (Nilüfer organize-hürriyet arası). Üstüne park yeri aramak sıkıntısı oh mis. Nilüfer organize'de çalışıyorum Misi epey yakın. Gittiğimde park sıkıntım olmayacak. Arabamı, motorumu ve bisikletimi yanı başıma koyacağım.
5. Çok fazla insan gürültüsü sevmiyorum. Orada huzur buluyorum yaz kış devamlı o taraftayım. Kış için çok ayrı planlarım var.

Not: Bugün 18.15 te işten çıktım daha yeni eve girdim işin boyutu epey değişti bir kez daha nefret ettim.

Okuduğum kadarıyla yerli imalat karavan ile benim düşüncem gerçekleşmeyecek. Sanırım bekleyip Adria karavan almak; sorunsuz bir hayat olacak bunun için de 2 yıl + daha sabretmek zorundayım. (60 bine falan bulunur gibi) Başka bir öneriniz var mı? 7x24 yaşamayı planladığımız için herşeyi problemli olan bir yola göz göre göre girmem. Arada sırada kalacak olsam tuvaleti duşu ocağı olmayan bir karavan alırdım ama bana hepsi lazım.

Not: Peki konteynır alıp karavana çevirsek çok mu saçma bir şey yapmış oluruz?

Bu arada genelde karavan olayında hep yaşın genç diye düşünüyorlar. Ben hep anlatıyorum anlattıkça böyle yorumlar alıyorum ama bilmiyorlar ki benim içimi.

Üniversite okuduğum şehir Yozgat :D 5 yıl boyunca put gibi oturdum. (Babam 1 kere geldi onda da yarım gün evde oturdu derse gittim geldim dedi sen nasıl duruyorsun burada :D )
Askerliğimi Tunceli'de yaptım çarşı izni falan yoktu orada da hapistim.

Hayatım hep tek odada geçti karavanın hacim olarak ev gibi olmayışı benim hoşuma gidiyor. Şuan kendi odamda ofis masam var yatağım var L koltuğum var dolabım var. Ben zaten ebatsal olarak herşeyin iç içe olmasına bayılıyorum. Bu yüzden karavan tam benlik.

Ne zaman olur bilmiyorum. 1 yıl 2 yıl 3 yıl bilemem, fakat bu zaman dilimi içerisinde burada okuduklarımla maksimum seviyede tecrübe edinmek istiyorum. Her türlü öneri nasihat vs. açığım.
İnşallah şu konuya karavanı alınca önüne TENERE'yi koyup fotoğraf paylaşırım :smiley:

Not: Karavanın üstüne dev gibi 'Sizin hayalini kurduğunuz hayatı ben YAŞIYORUM' yazdıracağım.
Not2: Adventurer Engineer yazdırmazsam olmaz o da olacak :D

Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın , herkese keyifli forumlar dilerim.

Saygılarımla,
Selamlar.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

SON KONULAR

Geri