Ankara'da 4x4 Dyno Testi Yapan Yer ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan .com Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,451

.com

Zirve
Yer
Ankara
Arkadaşlar malum pek çok oto test servisinin dyno test ünitesi 2 çeker araçlar için ama ZJ ler sürekli 4 çeker ben aracımı dyno ya sokmak istiyorum merak ettim kaç HP üretiyor ama Ankarada 4 çeker dyno yapan yere denk gelmedim bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Etiketler
Ynt: Ankara'da 4x4 Dyno Testi Yapan Yer ?..

Hocam selam,
Aşağıda linki olan firmada varolduğu söyleniyordu 4x4 dyno cihazın . Ama gitmeden açıp telefonla teyit etmek gerekli diye düşünüyorum . Bende yaptırmak istiyordum ama fırsat olmadı birtürlü . Yaptırısanız tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum .Bende eylül sonu gibi yaptırmayı planlıyorum .

http://www.uraz.com.tr

Teşekkür ederim ilk fırsatta gideceğim tabiki o arada unutmazsam resimli olarak da tecrübelerimi paylaşacağım

zj sürekli 4x4 olsa bile orta kilit devrede olmadığından test çıgazında sorun olmaz

Yunus hocam selamlar ...
Viskoz langadak kilitliyor araç durmuyor tamburun üzerinde . Bu sebeple TÜV de de seyyar cihazla , sahada kazık fren yaparak test ediyorlar .

ssbman' Alıntı:
Yunus hocam selamlar ...
Viskoz langadak kilitliyor araç durmuyor tamburun üzerinde . Bu sebeple TÜV de de seyyar cihazla , sahada kazık fren yaparak test ediyorlar .
Tamam o zaman şimdi anlaşıldı disco2 lerdede aynı sistem var

Evet az önce testi yaptırdım ve geldim sonuçlar aşağıda ölçümü 2. viteste over drive konumunda testi yaptık açıkcası ben bu işten çok bir şey anlamadım bu konudan anlayan arkadaşların desteğine şiddetle ihtiyacım olacak

Saygılar

[imgzoom]http://i194.photobucket.com/albums/z90/eywah/jeepdyno.jpg[/imgzoom]​

Testi nekadara yaptırdınız ? Orada gerekli açıklamaları yaptılarmı acaba ?

4 çeker test olduğu için 80 lira istediler ama 60 aldılar

tabiki ivmelenme güç vs konularında detaylı olmamakla birlikte mini bir analiz yapıyorlar

Maalesef öyle minicik honda crx kadar bile güç üretemedik ::smiley:

Delsol

Aşağıdaki verilere göre epey düşük bir değer gibi görünüyor

Ama test 2. viteste ve Over Drive ile yapıldı farkedermi bilmiyorum

Jeepcj7' Alıntı:
Years Displacement Engine Power Torque
1993–1995 4.0 L (242 CID) AMC I6 190 hp 305 N·m
1996–1998 4.0 L (242 CID) AMC Power Tech I6 185 hp 305 N·m
1993–1998 5.2 L (318 CID) Magnum V8 230 hp 407 N·m
1998 5.9 L 5.9 L (360 CID) Magnum V8 245 hp 468 N·m

Bu Dyno işi hassas bir iş . Aracın önünde fan açılıp açılmaması bile sonuçları etkilyebiliyor . Bence değerler çok düşük . Aracın Km kaç bilmiyorum ama , fabrika verilerine göre 50 hp ve 200nm tork düşüklüğü düşündürücü . Tabi araç açısından değilde test açısından düşündürdü beni :D

Mesela geçmişte her araç için farklı bazı değerler giriliyordu vites oranları falan gibi sanırım ... Bunlar düzgün girilmediğinde çok düşük yada yüksek sonuçlar alınamıyordu . Ama neyazık ki konuyla ilgili çok tecrübem ve bilgim yok ne yazık ki ...

Aksilik şu an için görünen bir alternatif de yok çarşamba günü istanbula gelmeyi planlıyorum istanbulda bu işi yapan bir yer olsa zj ile gideceğim yoksa audi ye talim ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR