Araç Seçimi Hakkında Referandum! :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan worstq2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,023

siz hangisini seçerdiniz

• Land Rover Discovery TD5 00-01-02 model

Kullanılan: 26 45.6%
  • Jeep Grand Cherokee 2.7 02-03 model

Kullanılan: 7 12.3%
  • Mitsubishi Pajero 3.2 did 01-03 model

Kullanılan: 12 21.1%
  • Range Rover 2.5TD5 DSE ? 2000 model

Kullanılan: 2 3.5%
  • Nissan Patrol 3000 tdi otm 00-01-02-03 model

Kullanılan: 10 17.5%

• Kullanılan toplam oy
    57

worstq2

Yeni Üye
Yer
in the middle of nowhere
Merhabalar. Siteye birkaç ay önce üye olmuştum.İsmim Kutalmış. PM den bazı araçlar hakkında bazı arkadaşlardan yardım istedim açıkçası ancak burada konu açmadan tam kararımı veremeyeceğimi anladım.
Bulgaristanda iş sebebiyle yaşıyorum ve çok geziyorum. Şimdi sırbistanda vizeyi kaldırdı sürekli yeni yerler görmek istiyorum. Balkan yarımadasının problemi olan don -buz - kar benim canımı en çok sıkan konuların başında. Şu an spor araba kullanıyorum ancak uygun fiyata kendime bir jip edinmek istiyorum. Buradan yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçem 12.000€ Kesinlikle tork ve yakıttan dolayı dizel istiyorum.Arkasına trailer yada karavan takıp yolculuk etmek istiyorum ortalama 1.800 kg civarında bir ağırlık yapıyor. Bu fiyata alabileceğim araçları aşağıya yazıyorum ortalama km leriyle birlikte.Yanlız donanımlarını bilmiyorum bazısında alçaltma yükseltme var birinde diff lock var. Çocukluğumdan beri Disco 2 td5 gönlümde yatar onuda söylemeden geçemem. Ancak christmas lights denen olay canımı sıkıyor.
Benim araçta aradığım özellik uzun yolu yormasın. Zaten hepsi otm. 160-170 rahat gidebileyim. Offroad çok kullanmıorum ancak girdiğimde yormasın ve kar performansı iyi olsun. Bakımları için kendim biraz arabadan anlıyorum. Zaten her 10000de bir istanbul ziyaretim oluyor ustalar bakar. Burada usta yok yada işine gelmiyor ben alayamadım tam :smiley: Fiyatlar iyi demeyin arabaların durumu çoğu vahim! Kmler sahte servise getirmezler fln.
1- Land Rover Discovery TD5 00-01-02 model ortl 130-160 bin km arasında. otm var düz var. fiyatlar 7-10€
2-Jeep Grand Cherokee 2.7 02-03 model ortl 120- 140 bin km arasında otm deri koltuk sunroof 7- 10€
3-Mercedes ML 400cdi V8 02-03 model 150-160 bin km otm deri koltuk sunroof 10€
4-Mitsubishi Pajero 3.2 did 01-03 model 110-130 bin km otm deri koltuk 8-10€
5-Range Rover 2.5TD5 DSE ? 2000 model 140 km deri otm sunroof 8€
6-Nissan Patrol 3000 tdi otm 00-01-02-03 model 130-160 bin km 9-10k €

Etiketler

Ynt: Araç Seçimi Hakkında Referandum! :smiley:

Tempus' Alıntı:
arkanızda karavanlamı 160-170 gidiceksiniz?

öyle bi dünya yok yabikide hayır. ben sadece bana sorun çıkartmayacak güçlü ve bakımı kolay bir araç istiyorum. aslında bi td5 buldum 2003 model ancak manuel ve manueli şehir içi çok yorar diyorlar.

Merhaba
Kesinlikle ML serisi almayın da ne alırsanız alın . 2003 TD5 uygun gibi ,
şimdiden hayırlı olsun .

anket çok iyi olmuş :smiley:
sahibindenden ml 400cdi sahiplerine mesaj attım hepsi şimdiye kadar problem olmadı diye cevap yazdı :smiley: onun yeri biraz ayrı diğer jiplere göre.
Yurtdışında da bir sordum ordada genelde ml le disco arasında kaldılar. yedek parça zebil ikisindede ama discoda yapacak çok mod var.
Bu arada disco düzmü otm mi uzun yol , sıkışık trafik için ? :D

Benim oyum Discovery TD5'den yana..Otomatik olması dediğiniz gibi şehir içinde kullanım kolaylığı sağlacaktır. Keşke o fiyatlara Türkiye'de bulabilsek..
Çekme karavan yerine araç üstü çadır düşünmez misiniz? Hem ağırlıktan kurtulursunuz hem de istediğiniz yerde konaklama yapabilme imkanınz olur. Sadece bir fikir...

Şimdiden hayırlı olsun..

Saygılar.

Ben olsam Disco seçerdim.Manuelin şehir içi yorması durumu da göreceli, aksine ben manuel kullanmaktan daha çok haz alıyorum hiçde beni yormaz.Bu soruyu en iyi siz cevaplayabilirsiniz.

ismailb' Alıntı:
Benim oyum Discovery TD5'den yana..Otomatik olması dediğiniz gibi şehir içinde kullanım kolaylığı sağlacaktır. Keşke o fiyatlara Türkiye'de bulabilsek..
Çekme karavan yerine araç üstü çadır düşünmez misiniz? Hem ağırlıktan kurtulursunuz hem de istediğiniz yerde konaklama yapabilme imkanınz olur. Sadece bir fikir...

Şimdiden hayırlı olsun..

Saygılar.
ülkemde vergi, ötv, benzin, köprü geçişi fiyatlarını gördükçe resmen kahroluyorum. inşallah düzelir. rooftop tentleri çok beğeniyorum ancak genede 2 atv miz var canam renegarde onları biryerden biryere götürürken lazım olacak. zaten onu çekmekte problem olmaz diye düşünüyorum.

moonwalker_arc' Alıntı:
Ben olsam Disco seçerdim.Manuelin şehir içi yorması durumu da göreceli, aksine ben manuel kullanmaktan daha çok haz alıyorum hiçde beni yormaz.Bu soruyu en iyi siz cevaplayabilirsiniz.
benimde gönlüm discodan yana. manueli bende seviyorum ama disco1 kullandım 300 dü galiva araç 1 den 2 ye geçmemek için çok direndi trafikte :smiley:

Seceneklerdeki araçlar işinizi görebilecek araçlar fakat konfor açısından toyota land cruiser'ı da unutmayın karşılaştırın,tavsiye ederm. :smiley:
Saygılar...

parçasının bolluğu, ve çoğu parçasına kolay ulaşmak mümkün. o nedenle jeep bence. nissan ciddi sorun türkiyede. parçası kıt ve pahalı. çok çektim pathfinder den mesela.

aslında sormayada , anketede gerek kalmamış, tabiki grand chrerokee. kutalmış arkadaşımız zaten bi jip almak istiyorum demiş, konuyu açarken kapatmış ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR