Ben Hayırsız-Hayırlı bir evlat mıyım?Hep haksız ben miyim?ANKET!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersanayaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,000

• Evet sen çok hayırlı bir evlatsın.Haklısın her konuda.

Kullanılan: 3 60.0%
  • Hayır sen çok hayırsız bir evlatsız.Haksızsın her konuda.

Kullanılan: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

ersanayaz

Kamp I
OLAYLARI KENDİME GÖRE KENDİMİ HAKLI GÖSTERMEK İÇİN ANLATMIYORUM.NEYSE O'DUR.ANKETTE TOPLUMDAKİ HAKLILIK HAKSIZLIĞIMI ÖLÇMEK İSTİYORUM.ANKETE KATILIN.

-Ailemle anlaşamıyorum.Çocukluğumdan beri şiddet küfürle büyüdüm.Yaş 27.Mutlu bir gün görmüşlüğüm az da olsa vardır.Ama genel olarak hep kederli ve gözü yaşlıyımdır.
-Ailemle anlaşamama nedenim. Okumamaktan dolayı beni suçluyorlar.Okumanın insanın hayatını tam anlamıyla kurtarmıyor.Benim istediğim o hayat değil.Ondan dolayı çaresizce beklemekten yana bir şansım yok.Okumadan da ekmek kazanılır.Okumak her şey değildir.2 sene özel okul parası ödedikleri için beni düşman bellediler.Bilseydim hiç gitmezdim.
-Ailem çok aşırı derecede lüks yaşamaktan yana.Bazen ise aşırı derecede cimrilikler yapıyor.İşyerinde usulsüzlük ve yolsuzluk yaptılar.Şu an haklarında dava açılmak üzere avukata verdikleri para 400.000tl civarında paralar verdiler.Daha sonra bana 1 liranın öneminden bahsediyorlar.1 liraya kimse bugün muhtaç değil.kimse 1 liraya 2 civatayı bile sıkmaz.
-Kendileri lüks yaşadıkları gibi ben bir yere gittiğim zaman onlara bağlı olduğum için hiçbir yere izin vermiyorlar.
-İş kurmama izin vermiyorlar.Ellerindeki tüm parayı 800.000tl ye daireye veriyorlar.daha sonra ayda 300 tl aidat 300 tl ayda spora para ödüyorlar.
-1 liranın öneminden bahsederler sonra da sıfır uygun araba bana sordukları zaman ben reno kango clio fiat albea palio doblo dediğim zaman o arabaya binmem derler.bu mu 1 liranın önemini bilmek?
-İş yaptığım zamanlarda ise kazandığım zamanlar oldu kaybettiğim zamanlar oldu.1000tl 2000tl ve 20.000tl birileri beni kandırarak paramı aldı vermedi.üstüne dayak vs yedim ondan dolayı da iş yapmama vize yok.Kısacası topluma karşı güvenimi kaybetsem bile hala ümidim var iyi insanlar olduğuna dair.bundan dolayı iş yapmama izin verilmiyor.
-Son olarak akrabalarımla da konuşmuyorum.maddi durumum iyi olduğu halde birkaçı benim paramı haksız yere aldı kandırdı vermedi.Aldığı paralar 100-200 tl ve 1500 tl.
A-Bir akrabamın arabasını kullanmak durumunda kalmıştım.Sonra onu ailem memlekette içki içirmedi diye arabamı bozduk diye beni tehdit etmeye para istemeye çalıştı.1500 tl parayı verdim ALLAH'ından bulsun diye.Sonra diğer akrabam onun arabasını aldı kullandı ve ona kira parasını vermedi.Şu an onla araları çok iyi ben kaldırdım paralarını verdim diye sürekli arkamdan konuşuyorlar.sanırım bu iyilik hakkını vermek parayı vermek iyi bir şey değil.Ne kadar iyi niyetli olsam da parasını verdim halen arkamdan konuşuyorlar.
B-Teyzemin oğlu beni buraya götür dedi.yakıt paramı vermedi 200 tl bana zarar verdi.Kendi amacı sürekli başkasının parasını nasıl alırız nasıl birilerini dolandırırım ki ailemi geçindiririm diyen bir insan.
C-Dayımın oğlu para istedi benden.Benim param olmadığı için kredi kullanmamı söyledi.Ben de kullanamam diyince küstü bana.ben msjla sitem ettim her şey paramı diye.Bana küfür etti.Ona da darıldım.
D- Diğer akrabalarımdan parasal yardım istedim bana yardım etmeleri için Örneğin babamın amcası ve onun kızı milletvekilidir.Babam onlara çanta çanta dollarla çok yardım etti.O bana yardım etmiyor.Diğer amcamın oğlundan da diğer akrabalarımdan da yardım istedim onlarda bana yardım etmedi.Kısacası kalbim hepsine kırık.Zor günümde yanımda olmayanı ben ne yapayım ne diye akraba diyeyim.
KİMSENİN AİLESİ AKRABALARI ÇOK İYİ DEĞİL AMA AZ DA OLSA BİRBİRİNİ CANINDAN ÇOK PARADAN ÇOK SEVEN AKRABALAR OLDUĞUNU ÇOK AMA ÇOK İYİ BİLİYORUM.

HAYDİ FORUM.ANKETİNİZE SEÇİMİNİZE ÇOK İHTİYACIM VAR.VERECEĞİNİZ KARAR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.

Etiketler
Ynt: Ben Hayırsız-Hayırlı bir evlat mıyım?Hep haksız ben miyim?ANKET!!!

Ailenize ne kadar kızgın olursanız olun bazı özel bilgileri başkaları,ile paylaşmak bence doğru değil kişilerin ailesi zengin olabilir ama önemli olan kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilmek.

Ynt: Ben Hayırsız-Hayırlı bir evlat mıyım?Hep haksız ben miyim?ANKET!!!

senin psikoloji baya bozuk hocam bir doktora görü veyatta iyi bir arkadaş dost edin hepsi geçer.........

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR