Bf Godrich At Lastik Islak Asfaltta Kayma Yapıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suburban Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,798

suburban

Yeni Üye
Yer
İzmir
herkese selam ,

Bf godrich at lastik yağmur yağdığında asfaltta giderken frenleme yaptığımda kayma yapıyor. Bunun yerine önerebileceğiniz asfalta daha uygun lastik varmı ?

Etiketler

2013 yılının eylul ayında Bridge Stone A/T Dualer lastik takmıştım aracıma. Bizim buralarda kar görmüyoruz ama yağmur çok. 12.000 km olmuş takalı herhangi bir sorun yaşamadım. Geçen hafta sonu çok erken yola çıktım, yağmurdan göz gözü görmüyordu ama hiç sıkıntı yaşamadan asfaltta 110 km ile seyredebildim. Su birikintilerine süratle girildiğinde dahi lastik sorun yaşatmadı. Islak havada kullanımı iyi bir lastik.

herkese selam ,

Bf godrich at lastik yağmur yağdığında asfaltta giderken frenleme yaptığımda kayma yapıyor. Bunun yerine önerebileceğiniz asfalta daha uygun lastik varmı ?
Bu kadar övülen bir lastik ıslakta nasıl kayarki ilk ciseleme dediğimiz durumda her lastik biraz tutunma ve frenaj sorunu yaşar acaba ondan mı bahsediyorsunuz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

225 75r16 yokohama geolandar MT den 205 70 r16 BFgoodrich tako2 ye geçtim. su birikintisinde bir sıkıntı olmuyor ancak ıslak asfaltta 3 kere götünü attı araç. hatta bir keresinde karşı şeride girecektim neredeyse zor toparladım. bi de aracım öyle çok güçlü bi araç da değil 2004 model 1.6 tek kapı grand vitara, offroad donanımlı. ona rağmen patinaja kalkıyor hemen, ya da 30 40 ile gidiyorken gazı kökleyecek olursanız hemen götü atıyor vb. Islak asfaltta ekstra dikkatli kullanılması gereken bir lastik bence.

at lastikler hepsinin arazi performansı ve asfalt performansı aynı değil. örneğin cooper at3 ve yokohama at yüzde 40 arazi, yüzde 60 asfalt diye geçer. bf goodrich at yüzde 50 arazi yüzde 50 asfalt..ne kadar arazi olursa asfalt konforu o kadar azalır.
tabiki at lastik normal lastikle aynı frenlemeyi yapmaz. bunda tek faktör lastik değil. hangi araba..hangi hız.. araba standart mı yükseltilmiş mi.. lastik basıncı.. lastik ebadı..vs.. bir çok faktör var.. ben bf ko2 kullanıyorum. henüz bir sorun yaşamadım. bf ko2 lastik bf ko1' den biraz daha yumuşak..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR