Bu Aracı Bilen Varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan thekalamiza Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,507

Etiketler

Valla hak ettiğini bilmiyorum ama defenderların yada disco kullanıcılarının bu aracın gerçekte ne hak ettiğini söylerse birazcık cahilliğimiz giderilmiş olur diye umuyorum:smiley:

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı tanımıyorum ama almak istiyorsanız baktırırsınız ustaya zaten Defler mekanik araçtır,çok kolay anlaşılır nasıl bir şey olduğu.
Şahsi görüşüme gelirseniz Defendercı arkadaşlar yanlış anlamasın ama bu fiyatlara bu araçları alacağıma gider Jeep alırım,hem daha ucuz hem de konfor olarak çok daha iyi. Diff kilitsiz,ağır hizmet aks,laleler vs kısacası bir üst offroad donanıma sahip olmayan Defender'ın benim gözümde maksimum ederi 35 bin TL'dir.

Off road amaçlı kullanmayacağım aracı haftasonları kamplara toprak arazilere çıksın benim için yeterli. Defenderların ayrı bir dünya ve uzmanlık olduğunu biliyorum ama Jeep gibi yüksek vergi ve yakıt masrafı olan araçlar aradığım şeyler değil ama hem Jeep hemde defenderların modifikasyon olarak geniş bir yelpazeye hitap ettiğini de biliyorum. Anlayacağınız hala bir kararsızlık durumu söz konusu:smiley:

Yakıt olarak çok bir şey yok Jeep 50 krş civarı yakar LPG'de.Bu kararsızlık bitmez açıkçası artık kafanıza ve bütçenize hangisi uygunsa onu alın derim.Her aracın artısı eksisi vardır illaki. Defender iyi araçtır,ben sadece bütçe yönünden ilandaki ve muadil araçların fiyatına göre değerlendirdim.

İngiliz japon ve son olarak american kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim evet bu fiyat abartı yanlız şöyle bir durum söz konusu üstad doğru söylemiş jeep alırsın o fiyata wj zj farketmez sonra o fiyata her araziye çıktığında çıkan sorunların maliyetini eklersin extra elektronik sorunlarla uğraşırsın gittiğin heryerde jeepin var diye öperler 40 aldığın araba 1 yılda 50 olur ve canını sıkarsın buna birde model ötürü vergileri eklersin arazide gazın yetmez benzinde yakmak zorundasın gerçi her halukarda benzinde çekiyor gazdayken vs vs..bu arabalarda sorun sıkıntı neredeyse yok disco 1 ve defender hararet çok zor dizel olması büyük avantaj ama direk kullanılacak araba değil 2. Araç olur sadece hobi yoksa yorar

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Off road amaçlı kullanmayacağım aracı haftasonları kamplara toprak arazilere çıksın benim için yeterli. Defenderların ayrı bir dünya ve uzmanlık olduğunu biliyorum ama Jeep gibi yüksek vergi ve yakıt masrafı olan araçlar aradığım şeyler değil ama hem Jeep hemde defenderların modifikasyon olarak geniş bir yelpazeye hitap ettiğini de biliyorum. Anlayacağınız hala bir kararsızlık durumu söz konusu:smiley:

Hocam size bir fikir vereyim ne jeep alın ne defender o fiyata bi td5 al hem şehirde hem arazide keyfine bak ne defender gibi içindeyken hacı muroya biniyo gibi hissedersin nede jeep alınca bune arkadaş her arazi dönüşü sanayi dersin

Türkiye deki vergi ve sigorta sistemi o kadar berbatki istedigin bir arabayı almak imkansiz defender ve disco konusunda hemfikirim şu aralar abimin dusterı bende 4x2 olmasina ve teneke gibi bir kaporta olmasina ragmen hem asfalt hemde hafif toprakta iyi performans veriyor. Bakalim acelimiz yok sizin gibi degerli dostlarin fikirleri ayrı bir pencere açıyor bende..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türkiye deki vergi ve sigorta sistemi o kadar berbatki istedigin bir arabayı almak imkansiz defender ve disco konusunda hemfikirim şu aralar abimin dusterı bende 4x2 olmasina ve teneke gibi bir kaporta olmasina ragmen hem asfalt hemde hafif toprakta iyi performans veriyor. Bakalim acelimiz yok sizin gibi degerli dostlarin fikirleri ayrı bir pencere açıyor bende..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2 hafta evvel kırşehir karaova gezimizde 2 dusteri birbirine bağlayıp çektim

Haa tabi sonra benim zj yi 2 traktör zor çekti

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Nereden bulacak ki temiz TD5 ? Olanlarda çok pahalı kaldı ki onların bile kmleri yüksek,her an arıza kapıda demektir. Tabi bir de tüketim var,az yaktığı da yok çünkü araç ağır,15 lt tüketimlere hazır olun.

Hararet gibi durumlar sorun değil çift sıra radyatör biter hararet Jeep'te de,amaca uygun modifikasyon yaptığın zaman sorun olmaz.

Elektronik sorunlar TD5'de çok daha fazladır ayrıca,Jeepler'de krank pozisyon sensörü gibi bir iki tane müşür harici ki onları da risk almam dersen değiştirir geçersin yurtdışı fiyatı 100 dolar filan ülkemizde artık ne çekerseler sizi yolda bırakacak elektronik aksam yoktur,diğer müşür arızalarında sorun kendini belli eder.

Aslına bakarsanız arkadaşın alması gereken araç az crossover gibi Subaru,Outlander veya az biraz üstü Suzuki gibi geliyor.Land'da alsa Jeep'te alsa arazi sonrası az da olsa bakım ister sonuçta bu araçların yaşı,kmsi yüksek.

Değerlendirme yaparken tekrar edeyim fiyat/performansa göre yorum yapıyorum,kötü araç değil bu bahsettiklerimizin hepsi örneğin malum bir programda Japon'da Japon muhabbeti dönüyordu ama karşılaştırdıkları Amerikan ile aralarında 3 kat fiyat farkı vardı,yoksa bugün sıfır bir Rubicon alın onu da kolay kolay dağıtamazsınız peki fiyatı ne olacak ?

Nereden bulacak ki temiz TD5 ? Olanlarda çok pahalı kaldı ki onların bile kmleri yüksek,her an arıza kapıda demektir. Tabi bir de tüketim var,az yaktığı da yok çünkü araç ağır,15 lt tüketimlere hazır olun.

Hararet gibi durumlar sorun değil çift sıra radyatör biter hararet Jeep'te de,amaca uygun modifikasyon yaptığın zaman sorun olmaz.

Elektronik sorunlar TD5'de çok daha fazladır ayrıca,Jeepler'de krank pozisyon sensörü gibi bir iki tane müşür harici ki onları da risk almam dersen değiştirir geçersin yurtdışı fiyatı 100 dolar filan ülkemizde artık ne çekerseler sizi yolda bırakacak elektronik aksam yoktur,diğer müşür arızalarında sorun kendini belli eder.

Aslına bakarsanız arkadaşın alması gereken araç az crossover gibi Subaru,Outlander veya az biraz üstü Suzuki gibi geliyor.Land'da alsa Jeep'te alsa arazi sonrası az da olsa bakım ister sonuçta bu araçların yaşı,kmsi yüksek.

Değerlendirme yaparken tekrar edeyim fiyat/performansa göre yorum yapıyorum,kötü araç değil bu bahsettiklerimizin hepsi örneğin malum bir programda Japon'da Japon muhabbeti dönüyordu ama karşılaştırdıkları Amerikan ile aralarında 3 kat fiyat farkı vardı,yoksa bugün sıfır bir Rubicon alın onu da kolay kolay dağıtamazsınız peki fiyatı ne olacak ?
bu konularda çok bilgili olduğunuzu biliyor saygı duyuyorum ama katılmadığım yönleri kesinlikle var abi yapma herşey ortada 3 ırkın aracınada bindim şuan zj var bende her araziye girip çıktığımda ki oda soft mutlaka sorun çıkıyor ben disco ile rot ayarından başka sorun yaşamadım fiyat kıyaslaması zaten yapmıyorum yoksa ibre yükselir işin içine pradolar pajerolar girer ama illede yapacaksak donanımlı bi wj mi yoksa vx100 mü?

Krank durum ve disturbutor sensoru maliyet 2.000 tl yanlis tamirci yanlis esnaf hatali karar ...

jeepxj35

bu konularda çok bilgili olduğunuzu biliyor saygı duyuyorum ama katılmadığım yönleri kesinlikle var abi yapma herşey ortada 3 ırkın aracınada bindim şuan zj var bende her araziye girip çıktığımda ki oda soft mutlaka sorun çıkıyor ben disco ile rot ayarından başka sorun yaşamadım fiyat kıyaslaması zaten yapmıyorum yoksa ibre yükselir işin içine pradolar pajerolar girer ama illede yapacaksak donanımlı bi wj mi yoksa vx100 mü?

Çıkmaması lazım, o zaman o araçta bir sıkıntı var demektir veya bu kmye kadar ağır ve normal bakımların hepsi size kalmış demektir. Daha önce de yazdım Jeep'ler daha doğrusu Amerikanlarda genelde 100 bin mil hesabına göre hareket edilir yani her 100 bin milde bir alt takımdan tutta,arazi şanzımanına kadar hemen hemen aracın değişmeyen parçası kalmaz.

Disco'da iyiki yaşamamışsınız,eğer bir başlasa idi önünü alamazdınız,yapıyorsun aynı sorun tekrar baş gösteriyor bir de anlayan usta bulmak gerçekten sıkıntı.Tabi Disco 1 hariç o Defender ile aynı altyapıya sahip zaten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri