Çekme Karavan Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugurcnc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,487

ugurcnc

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır sizi takip ediyorum ve zevkle okuyorum. sonunda karavan almaya karar verdik henüz 2 kişilik çekirdek bir aileyiz.

2. el veya sıfır bir karavan almak istiyoruz bütçemiz 15-18 binTL civarındadır. uzun seyahatler planlıyoruz önerilerinizi rica ediyoruz.

PS: mevcut karavanı olan ve satmak isteyen arkadaşlarım, arkadaşlarınız varsa yönlendirebilirmisiniz?

Etiketler
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır sizi takip ediyorum ve zevkle okuyorum. sonunda karavan almaya karar verdik henüz 2 kişilik çekirdek bir aileyiz.

2. el veya sıfır bir karavan almak istiyoruz bütçemiz 15-18 binTL civarındadır. uzun seyahatler planlıyoruz önerilerinizi rica ediyoruz.

PS: mevcut karavanı olan ve satmak isteyen arkadaşlarım, arkadaşlarınız varsa yönlendirebilirmisiniz?
merhaba ben satıyorum ilgilenirseniz
5,25 ERBA 2015 model Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 341143529

Merhaba.
Yeni bir karavancı ve 2 kişilik bir aile olduğunuzu belirtmişsiniz..
Eğer fazla yol yapmayıp,mokampa kadar gidcekseniz ve orada yıllanacksanız, ERBA ucuz ve kullanışlı karavandır, öneririrm.
Yalnız bu karavanlar uzun yola gelmez, çok ağırdır.(Yol yükü ile beraber 1450-155o Kg.)
Hem motorunuzu çok yorar, hem de yakıtınızı çok arttırır.
Yıllar önce 750 Kg. diye sattıkları 4.50 özel yapım karavan kantarda 1200 Kğ. gelince, karavanı 1-2 ay içerisinde sattım.
Firma da bu konuda gayet pişkin, önemli değil deyip baştan savıyor.
Halen de 5.25 karavanların bir kısmını ruhsatlı 1450 Kg. , bir kısmını da bunlar 740 Kg. ruhsat gerekmez diye satıyor.
Nasıl bir karın genişliği ve umursamazlık ise.
1500Kg. lık karavanların bazılarına okuyup üfleyip, 740 Kg. indiriyorlar. Nefesleri çok kuvvetli demkki. :smiley:)

Mocamp değil de gezi karavanı arıyorsanız 3.75-4.25 ölçüsünü asla aşmayın.
Bir de ERBA nın verileri hep yanıltıcı, 3.40 karavanı dahi 750 Kg. ın üzerinde.

Güney, ERBA, BAŞOĞLU, SALY ve motokaravan kullanmış bu konuda tecrübeli bir ağabeyiniz olarak,
istifade edeceğiniz doğru bilgiler aktardım, değerlendirmek size ait.

Gezi karavanı olarak kullancaksanız 3.40 dahil asla ERBA almayın,
ileride ağırlık kontrolları başlayınca başınız derde girer.

Bu arada binlerce km. yol yaptığım ve en ufak bir şikayetimin olmadığı ilk karavanım GÜNEY-4.00 karavanı öneririm.
Buradaki bir çok arkadaşımız pek küçümse de, gayet kullanışlı, hesaplı ve karavancılığı öğrenmek için iyi bir karavan.
Ne aktı ne koktu ne de savruldu.
Yokuşlarda (Hata da olsa ) araca vites düşürmemek için 100-110 km bastırdığımda bile , kuzu kuzu arkamdan geldi.

Sağlık ve başarılar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR