Çekme Karavan Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kyral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,853

kyral

Yeni Üye
Merhaba,

Çekme karavan almayı düşünüyorum. Labrador cinsi ( yaklaşık 40kg) bir köpeğim var ve onunla olabildiğince çok gezmek istiyorum. Bu nedenle bir karavan almayı planlıyorum. Çekme karavanların daha uygun olduğunu okudum intenetten fakat net olarak bilmiyorum. Benim gitmeyi planladığım yerlerde elektrik ve temiz su gibi şeyler dışarıdan sağlanamayabilir bu nedenle herşeyi olan bir karavan almak istiyorum. Neler önerirsiniz? Tahmini bütçem 25-30 bin arası.

Şimdiden çok teşekkürler.

Etiketler

525 karavan size çok büyük gelir.
Ayrıca ağırlığı nedeniyle gereksiz yakıt harcarsınız.
Esas itibarıyle zaten mocamp değil, gezi karavanı istediğinizi belirtmişsiniz.
kaplumbağa ( ! ) karavanlar da sürekli gezilere uyun değil.

Gezi karavanlarında boyut ve ağırlık çok önemli.
Gereksiz ağırlık yakıt masrafınızı çok arttıracağı gibi,
araç motorunuz küçük ise, onu çok zorlar.
Ayrıca anlaşıldığı kadarı ile en fazla2 kişi + sevgili labradorunuz gezecek.
Minyatür karavan ile gezmenin tadı tuzu olmaz.

3.70 - 4.25 cm arası karavanlara bakınız.
Çift yaşam aküsü ve çift güneş paneli enerji ihtiyacınızı belli süreler karşılayabilir.
Arada da 220 V ile yaşam akülerinizi haricen de takviye edersiniz.

Çekme karavan gezileri çok zevklidir.
Karavanınızı uygun bir yere park ederek,
aracınızla gün içerisinde istediğiniz gibi rahatça gezersiniz.
Motokaravanda bu güzellik yok !

Son düzenleme:

Merhaba tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. :smiley: aracım 1.4 golf benzinli 150 beygir. bilmiyorum bu araç yeterli mi karavan çekmek için.

Zorlanirsiniz,benzinli araçlar seridir, ancak torku düşüktür, dizel araclarin torku yuksektir,bu nedenle dizel ve en az 1.6 bir araç ile rahat edersin

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1600 dizel motorlu bir araç ve adria aviva 370 dd güzel bir kombinasyon olur,daha once cesitli cekme karavanlar ve motokaravanlar kullanmis birisi olarak en mantikli alternatifi kendimce boyle belirledim,mali şartlarımi ayarladigimda hayata gecirmeyi umut ediyorum,neden adria derseniz,donanımsiz yerli bu boyutta sıfır karavanlari 20 bine veriyorlar,bu karavana trumatic Soba, boyler, kasetli wc,12 v kompresorlu buzdolabı Vs eklediginizde zaten benzer bir fiyata gelir,eğer biraz pazarlikla fiyatı biraz indirtebilirsem aynı paraya avrupa sıfır bir karavana sahip olabilirim

Adria da bu saydigimiz gerekli ve pahalı donanımlar standart

Bahse konu golfun torku sanıyorum 240 cıvarında ve bu torku 1500 devirden sonra veriyor
1.4 170 bg benzinli olanı da var,o da 300 tork üretiyormuş,Mercedes ve BMW den daha ilerdeler vw,egzoz emisyonundaki gibi bir balon,sahte veriler olabilir ,1.4 150 bg benzinli golf,benim 1.6 dizel 136 bg Mercedesimin tozunu bile yakayamamisti otobanda

Kitabı veriler üzerine konuşuyorum.-)) bazı verilere aksi ispatlanana kadar inanmak zorundayız :smiley:) Murat Hocam

O zaman tak-cikar çeki demiri takıp, arkasına 800 kglik bir karavan takip test etmek lazim

" Bahse konu golfun torku sanıyorum 240 cıvarında ve bu torku 1500 devirden sonra veriyor."

otomobil motorları ihtisas konum değil, ama verilen bu değerler hakkında şüphem var, kataloğu iyi okumak lazım.
Benzinli , 1.4 motor... 1500 d/d da 240 N/m.. tork...
Türk usulü( ! ) fazla incelemeden atayım: İMKANSIZ.
Benzinli 1.4 motorda 1500 d/d da 240 - 300 N/m mümkün olamaz.

Ancak şu notu da eklemek faydalı olur: Standart enjeksiyonlu, turbo motorlarda bu olmaz diyorum.
VW nin geliştirdiği yeni bazı enjeksiyon teknikleri olabilitr, ama o da 1500-1700 devirlerde yine olmaz derim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR