Cherokee Xj 95 Sport - Zawoli Lpg Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tristrann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,041

Tristrann

Ana Kamp
Merhaba değerli forum üyeleri,

Aracımı aldığımda üzerinde Zawoli marka lpg sistemi mevcuttu, 15 gün sonra ikide bir benzin/gaz değişikliği yapmaya başladı. Ara ara hiç gaza geçmeme gibi sorunlar yaşadım. (15-20 dk süreyle ve motor sıcak olmasına rağmen)

Velhasıl soluğu Zawoli yetkili servisinde aldım.

Sorunumu anlattım, aracı bilgisayara bağladılar.

1-Isı sensörünün bozulduğu söylendi. (Değişti.)

2-Lpg beyninde arıza olduğu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Yenisi 950 TL imiş, ellerinde ikinci el bir beyin olduğunu 300 tl ye takabileceklerini ve söze binaen de 4 ay da garanti verebileceklerini söylediler. O an çok fazla param yoktu mecburi olarak kabul ettim. Gelin görün ki aracım şu anda hiç ama hiç lpg ye geçmiyor.

-- Diyeceksiniz ki; "madem garantili götürün değiştirsin."

Ben bu lpg olayından fena halde daraldım. Diyorum ki; komple olarak ben bu lpg yi değiştireyim, sanki araç benzinli imişte ben tüpe dönüyor muşum gibi. (Aracımı çok seviyorum ve hiç ama hiç satmayı düşünmüyorum, kendisi ile yaşlanma gibi bir hayalim var. :smiley: )

Sizce erken mi pes ediyorum? Öneriniz ne olur?

Bu araçlar için en uygun marka nedir?

Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Selam ve saygı ile..

Etiketler
Merhaba değerli forum üyeleri,

Aracımı aldığımda üzerinde Zawoli marka lpg sistemi mevcuttu, 15 gün sonra ikide bir benzin/gaz değişikliği yapmaya başladı. Ara ara hiç gaza geçmeme gibi sorunlar yaşadım. (15-20 dk süreyle ve motor sıcak olmasına rağmen)

Velhasıl soluğu Zawoli yetkili servisinde aldım.

Sorunumu anlattım, aracı bilgisayara bağladılar.

1-Isı sensörünün bozulduğu söylendi. (Değişti.)

2-Lpg beyninde arıza olduğu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Yenisi 950 TL imiş, ellerinde ikinci el bir beyin olduğunu 300 tl ye takabileceklerini ve söze binaen de 4 ay da garanti verebileceklerini söylediler. O an çok fazla param yoktu mecburi olarak kabul ettim. Gelin görün ki aracım şu anda hiç ama hiç lpg ye geçmiyor.

-- Diyeceksiniz ki; "madem garantili götürün değiştirsin."

Ben bu lpg olayından fena halde daraldım. Diyorum ki; komple olarak ben bu lpg yi değiştireyim, sanki araç benzinli imişte ben tüpe dönüyor muşum gibi. (Aracımı çok seviyorum ve hiç ama hiç satmayı düşünmüyorum, kendisi ile yaşlanma gibi bir hayalim var. :smiley: )

Sizce erken mi pes ediyorum? Öneriniz ne olur?

Bu araçlar için en uygun marka nedir?

Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Selam ve saygı ile..
91 XJ Sport aracima gecen sene Atiker taktirdim birdaha servise hic gitmedim.Cok memnunum gonul rahatligi ile tavsiye edebelirim.

Selamlar Saygilar

jeepxj35

Sport kasa, BRC sıralı sistem daha önce bu araçlara takmış bir usta tarafından çekildi, 3 sene kullandım hiç sorun olmadı,dip gaz,tapa gaz,2000 mt üstü rakım vs hepsinde LPG'de çalışmaya devam etti,2500 TL idi yanlış hatırlamıyorsam fiyatı.

Selam,

Candan Mühendislik Ümraniye Şubesinden Sabri Bey ile Ariker için görüştüm. Kanımca kendisi son derece sıcak ve yardımsever biri. yakın olmak kaydı ile aracı evden alıp gerekli montajı yaptıktan sonra tekrar eve bırakma hizmetleri varmış. Bence çalışan insanlar için büyük kolaylık. Firma kurumsal ve güvenilir. Ümraniye sanayide bulunan tanıdıklar üzerinden referans aldım.

Atikerin 6 silindir araçlar için çıkan Gold Kit varmış. 1700 TL olduğunu söyledi 9 da taksit yapıyorlarmış. Benim geberik ZAWOLI'nin sırf beyin 950 tl zaten.

Gold Kit kullanan birileri var mı aramızda?

Gereksiz yere konu açmak istemiyorum.

Saygılarımla.

4.0 da ben BRC kullanıyordum turuncu enjektörlüydü. tamamen sorunsuz bir sistemdi. tavsiye ederim. 3.7 de lovato var o da başarılı ve sorunsuz. ışık vs de yanmıyor arıza nedeniyle.

Selam,

Candan Mühendislik Ümraniye Şubesinden Sabri Bey ile Ariker için görüştüm. Kanımca kendisi son derece sıcak ve yardımsever biri. yakın olmak kaydı ile aracı evden alıp gerekli montajı yaptıktan sonra tekrar eve bırakma hizmetleri varmış. Bence çalışan insanlar için büyük kolaylık. Firma kurumsal ve güvenilir. Ümraniye sanayide bulunan tanıdıklar üzerinden referans aldım.

Atikerin 6 silindir araçlar için çıkan Gold Kit varmış. 1700 TL olduğunu söyledi 9 da taksit yapıyorlarmış. Benim geberik ZAWOLI'nin sırf beyin 950 tl zaten.

Gold Kit kullanan birileri var mı aramızda?

Gereksiz yere konu açmak istemiyorum.

Saygılarımla.
6-8 silindir aynı sistem 100 lira fazla söylemiş nakitte 1550 ye kadar yaptırabilirsin hiç sorun yaşamazsın enjektörlerde diğerleri gibi şakşakçı değil benim tavsiyem bütçe uygunsa tamamı ile sökmen çünkü sistem eski ise sırayla patlıyor sana sıfır tesisatı bulduruyor uğraştığınla kalıyorsun...eğer taktırırsan 8 lik boru olmasına dikkat et tankında büyük olsun kafanda rahat olsun

6-8 silindir aynı sistem 100 lira fazla söylemiş nakitte 1550 ye kadar yaptırabilirsin hiç sorun yaşamazsın enjektörlerde diğerleri gibi şakşakçı değil benim tavsiyem bütçe uygunsa tamamı ile sökmen çünkü sistem eski ise sırayla patlıyor sana sıfır tesisatı bulduruyor uğraştığınla kalıyorsun...eğer taktırırsan 8 lik boru olmasına dikkat et tankında büyük olsun kafanda rahat olsun
Ben tanki 55 ltr ve bagaja diklemesine taktirdim.yaklasik 230 240 km yapabiliyorum.bagaj da oldukca genis bir yer kazandim.

jeepxj35

Ben tanki 55 ltr ve bagaja diklemesine taktirdim.yaklasik 230 240 km yapabiliyorum.bagaj da oldukca genis bir yer kazandim.

jeepxj35
Bf4ef1f6bd247ca0c0b5647fa34c8c07

jeepxj35

Hepinize çok çok çok teşekkür ederim.

Sayenizde gerekli notları aldım.

Volkan Abim (highoutput) kesinlikle bende diklemesine koyduracağım bir hayli yer kazanımı olmuş.

Son bir konu;

Aracımın muayenesi 2017 yılına kadar, bu şartlarda lpg değişikliği sonrası proje vs o konuları nasıl hallederim.

Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

Hepinize çok çok çok teşekkür ederim.

Sayenizde gerekli notları aldım.

Volkan Abim (highoutput) kesinlikle bende diklemesine koyduracağım bir hayli yer kazanımı olmuş.

Son bir konu;

Aracımın muayenesi 2017 yılına kadar, bu şartlarda lpg değişikliği sonrası proje vs o konuları nasıl hallederim.

Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

(kesin bilgi değildir) çevremde değiştirenler oldu,vize zamanı gelince plan projeyle sızdırmazlık aldılar ve vize tarihinde muayeneye girdiler vizeden geçtiler.Bölgesel olarak farklılıklar olurmu ? bilmiyorum duyumlarım bu şekilde.ben vize tarihi 4-5 ay gecikmiş şekilde gittim (önceki sahibi sokmamıştı vizeye ) sızdırmazlık alıp vizeye girmiştim.

Bu konuda böyle bir olayı yaşamış arkadaşlardan yorum gelirse daha güncel olur.

Bu arada çamur süper olmuş aracında ;)

Not: Yeni tankın üretim tarihine dikkat et...

selamlar sevgiler

Birde nacizane tavsiye bilhassa amerikan araçlarınızı benim yaptığım gibi tamircinin insafına bırakmayın mutlaka tamir esnasında vakit ayırıp araç başında durun.Parçanızı parçacıdan mutlaka kendiniz alın.Ve o parçanın takıldığından emin olun.Çıkan parçayı da tamircide bırakmayın alın.

1-Olamayan arızlar tamir sonrasında oluyor.
2-Yapılmayan işler yapılmış gibi gösteriliyor.
3-Fiyat artıyor.

selamlar saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR