Chip Tunning - Yazılım Yükseltme - HP Yükseltme Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,294

chip tunning yazılım yükseltme hp yükseltme garantiyi bozarmı tavsiye edermisiniz kullananların tecr

• yazılım yükseltme?

Kullanılan: 6 85.7%
  • tunning tavsiye edermisiniz

Kullanılan: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

jeom

Yeni Üye
Arkadaşlar ocakta duster 4x4 110 hp aldım.Burada araştırmamda bazı arkadaşların yazılım yükselttiğini gücü yükselttiğini gördüm.Konu ile bilgim olmaması hasebi ile yardımcı olacak arkadaşlara soruyorum.cevab ve bilgi verirseniz teşekkür ederim.
*yazılım yükseltme sadece chiple mi oluyor.bazı arkadaşlar chip takılmadığı için servis görmüyor demiş.servis garantiyi bozuyormu.
*137 v3 150 hp yapılmış parça değişiyormu sadece yazılımla yapılabiliyormu hangisi tavsiye edilir.
*en önemli garanti bozuluyormu
*yakıtı gerçekten düşürüyormu
*ne kadara yapılıyor
*bursa da yoksa istanbulda bu uygulamayı yapan varmı
teşekkür ederim.

Etiketler

jeom' Alıntı:
Arkadaşlar ocakta duster 4x4 110 hp aldım.Burada araştırmamda bazı arkadaşların yazılım yükselttiğini gücü yükselttiğini gördüm.Konu ile bilgim olmaması hasebi ile yardımcı olacak arkadaşlara soruyorum.cevab ve bilgi verirseniz teşekkür ederim.
*yazılım yükseltme sadece chiple mi oluyor.bazı arkadaşlar chip takılmadığı için servis görmüyor demiş.servis garantiyi bozuyormu.
*137 v3 150 hp yapılmış parça değişiyormu sadece yazılımla yapılabiliyormu hangisi tavsiye edilir.
*en önemli garanti bozuluyormu
*yakıtı gerçekten düşürüyormu
*ne kadara yapılıyor
*bursa da yoksa istanbulda bu uygulamayı yapan varmı
teşekkür ederim.
Ayrıntılı bilgileri Kaner Bey'den öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu konuda bir başlığı vardı http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69104.0.
Benim bildiğim kadarıyla ise 137hp'ye kadar parça değişimi gerektirmiyor ve yakıtta tasarruf da sağlıyor. Garanti olayına gelince, garantiyi bozar ama servise gitmeden önce chip kutusunu kolaylıkla çıkartıp gidebilirsiniz. Kaner Bey'in ayrıntılı iletişim adresine buradan ulaşabilirsiniz, yer: İstanbul. www.kanerotomotiv.com

Öncelikle yazılım yükseltme nedir? Tuning nedir?
Ben bunu chiptuning diye biliyorum.
Aracın motor işletim sistemindeki bazı değerler değiştiriliyor. Tork eğrisi daha düz bir hale geliyor.
Servisler genelde araçların motor işletim sistemlerindeki değerleri okuyamadıkları için, böyle bir gereksinim de olmadığı için araç garanti dışına çıkmıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR