Çift kabin PICK UP 4 X 2 için görüşleriniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lazoli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,158

1997-1998 model Çift kabin PICK UP 4 X 2 bir araç bakıyorum ve ikileme düştüm.Toyota Mazda ve Nissa

• Toyota Hilux

Kullanılan: 15 75.0%
  • Mazda B2500

Kullanılan: 1 5.0%
  • Nissan Skystar

Kullanılan: 4 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

lazoli

Yeni Üye
Yer
Tunceli
1997-1998 model Çift kabin PICK UP 4 X 2 bir araç bakıyorum ve ikileme düştüm.Toyota Mazda ve Nissan arasında kararsız kaldım.Öncelikle 2.5 cc yakıtı düşük sorun çıkarmayan araç bakıyorum.Sizler görüşleri ve tecrübeleriniz ile yardımcı olur iseniz sevinirim.Saygılarımla.

Etiketler
Ynt: Çift kabin PICK UP 4 X 2 için görüşleriniz.

sağlamlık bakımından toyota kendini ispatlamış
mazda fiyat olarak daha makul tercih edilebilir
nissan pickupların yakıtı emsallerine göre daha fazla olduğunu duymuştum

ama ben şuan alacak olsam mazda alırdım ;)
2senedir binek aracım mazda, aile içinde de 4 binek 3 ticari mazda kullanıldı eğer pişmanlık olsaydı bu rakama çıkmazdı ;D

Mazda sorunsuzluk konusunda mercedesin onunde birinci sirada bulunur (marka olarak genel anlamda) ve bunun yaninda ikinci elde mazda sizi biraz uzebilir.

aracım 99 model nissan skystar .. 4 yıldır kullanıyorum .. 1997-2000 modeller arasında yakıtı fazla olabilir sebebi sağlamlığında ama o kadar büyütecek bi fazlalık değil bu ... aracımın km si şu anda 300 bin km de ustama daha geçen yağ değişiminde sordum motor nasıl diye o da ne kadar yağ koyuyorsak o kadar alıyoruz motorda daha hiç bişey yok uzun yıllar işlem istemeden gider dedi .. ben ısuzu kullandım tamam rahatlık olarak ısuzu daha iyi ama sağlamlık açısından bence nissanla kıyaslanamıcak seviyede. nerden biliyosunuz derseniz ısuzuyuda nissanıda istemeden bi yere vurdum nissanda azcık bi eziklik oldu ısuzuyu kaportacıya götürmek zorunda kaldık.. ayrca youtubeden ısuzunun çarpışma testini izlerseniz (ki izlediğim yeni modelinde resmen kupa şaseden ayrıldı) beni anlarsınız.. yine geçen ustayla muhabbetimde ısuzunun parça konusunda sıkıntılı olduğunu söyledi. ısuzu 98 modeldi 120 kmhıza hemencecik çıkıyo ama ondan öteye gitmiyo ayrıca virajlarda berbat ben ısuzuyla 100 le giremediğim bi viraja nissanla 120 ile rahat rahat girdim ayrıca nissanla bizzat kendim 170 km/hız yapabiliyorum ama ısuzu 120 den öteye imkansız .. ısuzuların pekde bi özelliği yok zaten .. nissanımda sanruf abs klima vs. var .. nissanın olumsuz yönü arka koltuk diz mesafesi çok dar bir de arka makaslar diğer pickuplara göre sert o yüzden alışana kadar rahatsızlık verir ama gönüll rahatlığıyla istediğiniz yükü atabilirsiniz .. ben yükü bi kere attım aracıma o da üzüm zamnında üzüm yükledim arka kasaya , bide römork taktım ona yükledim bağın ortasından canavar gibi aldı çıktı ... lafı çok uzattım kusura bakmayın :smiley: ... kısacası arka koltuktakiler rahat etsin azda olsa yakıtta karınız olur oda olsun derseniz ısuzu alın ... ha yok gerekirse sürat yaparım sağlam olsun ne yüklersem çeksin özellikleri olsun 500 bin kmde de olsa hala aynı canavarlığı sergilesin derseniz nissan alın .. mazda hiç kullanmadım bilmiyorum ama onunda ısuzudan farklı olacağını sanmıyorum

sekooo89' Alıntı:
aracım 99 model nissan skystar .. 4 yıldır kullanıyorum .. 1997-2000 modeller arasında yakıtı fazla olabilir sebebi sağlamlığında ama o kadar büyütecek bi fazlalık değil bu ... aracımın km si şu anda 300 bin km de ustama daha geçen yağ değişiminde sordum motor nasıl diye o da ne kadar yağ koyuyorsak o kadar alıyoruz motorda daha hiç bişey yok uzun yıllar işlem istemeden gider dedi .. ben ısuzu kullandım tamam rahatlık olarak ısuzu daha iyi ama sağlamlık açısından bence nissanla kıyaslanamıcak seviyede. nerden biliyosunuz derseniz ısuzuyuda nissanıda istemeden bi yere vurdum nissanda azcık bi eziklik oldu ısuzuyu kaportacıya götürmek zorunda kaldık.. ayrca youtubeden ısuzunun çarpışma testini izlerseniz (ki izlediğim yeni modelinde resmen kupa şaseden ayrıldı) beni anlarsınız.. yine geçen ustayla muhabbetimde ısuzunun parça konusunda sıkıntılı olduğunu söyledi. ısuzu 98 modeldi 120 kmhıza hemencecik çıkıyo ama ondan öteye gitmiyo ayrıca virajlarda berbat ben ısuzuyla 100 le giremediğim bi viraja nissanla 120 ile rahat rahat girdim ayrıca nissanla bizzat kendim 170 km/hız yapabiliyorum ama ısuzu 120 den öteye imkansız .. ısuzuların pekde bi özelliği yok zaten .. nissanımda sanruf abs klima vs. var .. nissanın olumsuz yönü arka koltuk diz mesafesi çok dar bir de arka makaslar diğer pickuplara göre sert o yüzden alışana kadar rahatsızlık verir ama gönüll rahatlığıyla istediğiniz yükü atabilirsiniz .. ben yükü bi kere attım aracıma o da üzüm zamnında üzüm yükledim arka kasaya , bide römork taktım ona yükledim bağın ortasından canavar gibi aldı çıktı ... lafı çok uzattım kusura bakmayın :smiley: ... kısacası arka koltuktakiler rahat etsin azda olsa yakıtta karınız olur oda olsun derseniz ısuzu alın ... ha yok gerekirse sürat yaparım sağlam olsun ne yüklersem çeksin özellikleri olsun 500 bin kmde de olsa hala aynı canavarlığı sergilesin derseniz nissan alın .. mazda hiç kullanmadım bilmiyorum ama onunda ısuzudan farklı olacağını sanmıyorum

Ben ısuzu saglam oldugunu carma olarak soylememısdım yanlıs anlattım galıba.. yurur aksamını kastetmısdım..

Merhaba arkadaşım,
Arkadaşlarımız bazı bilgileri sizinle paylaşmışlar, bakın benimde size bir hatırlatmam var.
Bu konuda nekadar tecrübe sahibisiniz bilmem, ben biraz tecrübe edindim (tecrübe = yenilen kazıkların bileşkesidir) anlamışsınızdır benim tecrübemi nasıl edindiğimi.
Arkadaşım, ilk önce hiç kimseye borçlanmadan hangi aracı alabiliyorsanız ona yönelin derim, alacak olduğunuz aracın model ve marka farkını önemsemeden ilk önce kazalımı, bakımlımı ona bakın.Araç kazalı değildir öyle binilmiştirki inanın kazalı araç daha iyi olabilir.
Markalara gelince, birçok araç genelde aynıdır, örenek olarak Mazda ile Ford sadece logoları farklı olup aynı banttan inen araçlardır.
Size tavsiyem, yaşadığınız yerde hangi aracın servisi varsa onu tercih edin.Yakıtları genelde birbiriyle aynıdır.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR