Cj-5 Alırken Kimden Yardım Alabiliriz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bcg53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,524

bcg53

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba değerli arkadaşlarım. 2011 yılından beri gezenbilir ailesi içerisinde izleyici olarak yer almaktaydım. bu gün itibarı ile biriktirmiş olduğum bir miktar ile 78 model cj-5 alacağım. aracı buldum estetik olarak beğendim fakat bu araçlara aşina çevremde kimse olmadığı için ve hiç mekanik ustası tanıdığım olmadığı için içimde çok ciddi tereddütlerim var. Neticede 4 yıl boyunca ancak biriktirebildiğiniz parayı direk bir araca vereceksiniz. Bu konuyla ilgili istanbulda ikamet eden ve bu araçları anlayan üstadlarımıza sesleniyorum. Lütfen Bana Yardımcı olabilirmisiniz ?

Etiketler

Ynt: Cj-5 Alırken Kimden Yardım Alabiliriz ?

Yardımcı olacak pek çok arkadaş mutlaka çıkacaktır.Piyasada abuk subuk pek çok jeepin varlığı ve kişisel koşullarınız göz önüne alındığında naçizane önerim sakın ilk bulduğunuza balıklama atlamayasınız şeklinde olacaktır.
Ancak hiç kimse bu araçların fabrikasınca verilmiş olan teknik kitabını sayfa sayfa burada anlatamayacağına göre izlemeniz gereken yol mümkünse aday gibi görünen araçların fotoları ve beraberinde ulaşabildiğiniz bilgileri burada paylaşmak ve ortaya çıkacak görüşleri dikkate almak şeklinde olacaktır.Sizin bilemediğiniz hususlarda birilerimiz sizi falanca-filanca yerine şu veya bu anlamda bakmanız için yönlendirebilecektir.
Tekrar ediyorum; Bu araçları tanımıyorsanız 1978 AMC CJ 5 yerine 1965 Kaiser Tuzla jeep alma olasılığınız epey fazla.Tuzla kötüdür demiyorum,sadece amacınıza hizmet etmiyebilir veya düşündüğünüzün dışında bir araçla kandırılabilirsiniz.
Kısacası siz yavaş yavaş bulduğunuz adayları acele etmeden buraya taşıyın gerisi gelecektir.

Aracın resimlerini eklerseniz
bilinen bir araç ise yardım alabilirsiniz.
araç hakkında yorumları da edinmiş olursunuz

Cj almadan önce en önemli şey cj leri tümüyle iyi tanımaktır. Yılların mekanik ustası eğer cjleri tanımıyorsa size gayet iyi yada bu hurda alınmaz diyebilir. İyi dediği melez bir araç da çıkabilir ( her parça başka bir araçtan uydurma) kötü dediğide aslında paslı kaportasının altında bir cevher yatan araç da olabilir. Bu nedenle cj almadan önce sıkılmadan forumdaki cj konularını iyice okuyun ve sizde farkedeceksinizki kafanızdaki soruların yüzde 90 ına cvp bulmuşsunuz ve alacağınız cj için ustaya bile gerek duymamışsınız.

Tabiki bu süreç içinde siz bulduğunuz aracıda paylaşırsanız resimlerden görebildiğimiz kadar yardımcı olmaya çalışırız
Saygılar

Örnek hangi modelden hangi şanzıman çıkar difransiyeller neler ayna mahruti nedir dişli oranları nedir. Hangi tip motorlar ojinaldir. Kaporta tipleri kaç tanedir nedir. Hangi kaportda hangi yürür aksam olmalıdır gibi

seyit' Alıntı:
Yardımcı olacak pek çok arkadaş mutlaka çıkacaktır.Piyasada abuk subuk pek çok jeepin varlığı ve kişisel koşullarınız göz önüne alındığında naçizane önerim sakın ilk bulduğunuza balıklama atlamayasınız şeklinde olacaktır.
Ancak hiç kimse bu araçların fabrikasınca verilmiş olan teknik kitabını sayfa sayfa burada anlatamayacağına göre izlemeniz gereken yol mümkünse aday gibi görünen araçların fotoları ve beraberinde ulaşabildiğiniz bilgileri burada paylaşmak ve ortaya çıkacak görüşleri dikkate almak şeklinde olacaktır.Sizin bilemediğiniz hususlarda birilerimiz sizi falanca-filanca yerine şu veya bu anlamda bakmanız için yönlendirebilecektir.
Tekrar ediyorum; Bu araçları tanımıyorsanız 1978 AMC CJ 5 yerine 1965 Kaiser Tuzla jeep alma olasılığınız epey fazla.Tuzla kötüdür demiyorum,sadece amacınıza hizmet etmiyebilir veya düşündüğünüzün dışında bir araçla kandırılabilirsiniz.
Kısacası siz yavaş yavaş bulduğunuz adayları acele etmeden buraya taşıyın gerisi gelecektir.
Verdiğiniz bilgilerden ve nasihatlerden dolayı çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi ilk gördüğüm Cj'ye atlıyordum fakat ünal abi yardımımıza yetişti. Geldi araca baktı notunu verdi gerisini bize bıraktı. Başka Cj'leri görünce az kalsın dediğiniz gibi bir hataya düşüyorduk.

ayazağa' Alıntı:
Aracın resimlerini eklerseniz
bilinen bir araç ise yardım alabilirsiniz.
araç hakkında yorumları da edinmiş olursunuz
Bahsettiğim araç budur ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-en-iyi-teklife-verilecektir-179950158/detay

ercanaslan' Alıntı:
Örnek hangi modelden hangi şanzıman çıkar difransiyeller neler ayna mahruti nedir dişli oranları nedir. Hangi tip motorlar ojinaldir. Kaporta tipleri kaç tanedir nedir. Hangi kaportda hangi yürür aksam olmalıdır gibi
Evet aynen söylediğiniz gibi bu konuları çok iyi araştırıp bilmek gerekiyor. Sitede daha çok zaman geçirmeyi düşünüyorum CJ ilk defa alacağım için ''77 model araba en fazla ne olabilirki motor şanzuman kupa'' düşüncesinin yanlış olduğunu anladım. bu işin sonu yokmuş =)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR